اروپا در مقابل تروریست‌هایی مثل منافقین، سکوت می‌کند

Amin Ansariدبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ایران گفت: به تدریج مردم جهان با استانداردهای دوگانه اروپا آشنا شده اند و دیگر تاثیر زیادی این قبیل قطعنامه ها در محکوم کردن بقیه کشورها، ندارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، «امین انصاری» دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در گفت و گو با خبرگزاری برنا  به تصویب قطعنامه نقض حقوق بشر در ایران و با بیان اینکه تصویب این قطعنامه جنبه سیاسی دارد اشاره کرد و گفت: یک دشمنی وسیع جهانی علیه جمهوری اسلامی در طول این 41 سال وجود داشته است، سازمان ملل هم از این دشمنی خارج نیست زیرا تحت تاثیر اربابانش قرار دارد و اربابانش هم سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، اسرائیل و اروپاست.

 

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: بنابراین برای مردم ما، حکومت ما، ملت ما و رهبری مسئله تازه ای نیست که اینها ادعای حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی می کنند، چیز تازه ای برای ما نیست. این ها بارها به مناسبت های مختلف این کار را انجام دادند، این در حالی است که در فرانسه مردم زیر چکمه قرار دارند و یا به جرم سیاهپوستی، پلیس آمریکا باید زانویش را به گلوی افراد سیاه پوست بفشارد.

 

انصاری، اضافه کرد: آنها خودشان درگیر این مسئله هستند، اصلا حقوق بشری را قبول ندارند، جانیان و جنایتکاران بین المللی هستند که باید دادگاه جهانی تشکیل شود و با احکام اسلام، اینها محاکمه شوند.

 

او با بیان اینکه همه اینها جانیان جنگی و جنایتکاران بین المللی هستند، گفت: اینها اولین کسانی هستند که حقوق بشر را در جهان شکستند، بنابراین این قطعنامه ای که به عنوان حقوق بشر مطرح کردند برای ما و ملت ما هیچ ارزشی ندارد چرا که نه فقط ایران بلکه دنیا با این رویکرد حقوق بشرانه غرب و اروپا، آشنا هستند. 

 

او با اشاره به این مطلب که متاسفانه امروز جهان بشریت از استانداردهایی دوگانه اروپا در ارتباط با بحث حقوق بشر رنج می برد، خاطرنشان کرد: دنیا شاهد بی عدالتی و ظلم در این زمینه است، اروپایی ها در حالی در مقابل بسیاری از جنایت های کشورهایی مثل عربستان علیه یمن یا رژیم صهیونیستی علیه فلسطین یا آمریکا علیه افغانستان، چشم خودشان را بسته اند اما از اعدام مجرمین که جرم آنها در دادگاه های کشورهای مستقل، اثبات شده انتقاد می کنند و مجازات این قبیل مجرمین و اعدام آنها را نقض حقوق بشر می دانند.

 

این حقوقدان، اضافه کرد: در فرهنگ اروپایی دفاع از یک جاسوس مثل روح الله زم و در واقع محکوم کردن اعدام یک فردی که خودش بارها اعتراف به جاسوسی کرده، اقدام مغایر با حقوق بشر بوده و محکوم می شود در حالی که کشتن خاشاقچی در سرکنسولگری عربستان در استانبول یک اقدام معمولی تلقی می شود و اروپا نسبت به این موضع نمی گیرد.

 

او، ادامه داد: حتی وقتی یک دانشمند هسته ای که همه عمر خود را برای به کار گیری انرژی هسته ای در مسیر صلح آمیز سپری کرده به طور ناجوانمردانه به شهادت می‌رسد، می بینیم که کشورهای غربی و اروپایی هیچکدام این ترور را محکوم نمی کنند، در حالی که خودشان را مخالف ترور و تروریسم، معرفی می کنند.

 

انصاری، تصریح کرد: هر سال می بینید چندین سمینار و همایش و کتاب می نویسند راجع به بحث مقابله با ترور اما این ترور آشکار را محکوم نمی کنند، خوب این به خاطر این است که محکوم کردن این ترور در جهت منافع خودشان که روابط خیلی خوبی با رژیم صهیونیستی دارند، نیست. پس این استانداردهای دوگانه برگرفته از آن تفکر لیبرال  دموکراسی غربی است که دنیا را به دو بخش خیر و شر تقسیم می کند و غربی ها و اروپایی ها با آن رویکردهای نژادپرستانه را نژاد برتر، می دانند.

 

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ایران، تصریح کرد: در واقع هر اقدامی که اروپا و غربی ها در جهت منافع خودش انجام داده اند، قطعا در جهت حقوق بشر هم هست و توسط مبانی حقوق بشری تایید می شود اما هر اقدامی که علیه یا در جهت منافع اروپا نباشد به شدت با آن برخورد می کنند یا آن اقدامات را نقض حقوق بشر، می دانند.

 

او، متذکر شد: مصادیق متعددی داریم که متاسفانه اروپا در مقابل تروریسم هایی مثل منافقین کاملا سکوت کرده و حتی به آنها اجازه فعالیت در کشورهایی مثل فرانسه و آلمان می دهد و در عین حال مبارزات مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی یا حزب الله در حمایت از استقلال لبنان یا انصارالله برای مقابله با تجاوز عربستان را به عنوان اقدامات ضد حقوق بشری، تلقی می کند.

 

امین انصاری در پایان گفت: البته به تدریج مردم جهان به این قبیل استانداردهای دوگانه اروپا آشنا شده اند و دیگر تاثیر زیادی این قبیل قطعنامه ها در محکوم کردن بقیه کشورها ندارد، مردم ایران هم به خوبی این مسئله را می دانند و برای ما مهم نیست غربی ها و اروپایی ها با آن معیارهای در واقع ضعیف حقوق بشری چه تصمیمی بگیرند. 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10933917&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25