ارسال ۴۵۰ اثر به سوگواره ملی «رواق سرخ» تاکنون

101995 Orig

تاکنون بیش از ۴۵۰ شعر از شاعران نقاط مختلف کشورمان به دبیرخانه سوگواره ملی «رواق سرخ» که با موضوع حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود، ارسال شده است.

به گزارش هابیلیان از فارس، سوگوار ملی «رواق سرخ» با موضوع حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

این سوگواره با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، آستان مقدی شاهچراغ(ع) حوزه هنری و  شبکه یک سیما و با حضور جمعی از شاعران ارزشمند سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد که تا به امروز بیش از ۴۵۰ شعر به دبیرخانه سوگواره ارسال شده است.

فراخوان این سوگواره از ۱۳ آذرماه آغاز شده و آخرین مهلت ارسال این سوگواره پایان آذرماه اعلام شده است که بعد از داوری آثار، مراسم اختتامیه سوگواره در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، محل وقوع حادثه تروریستی برگزار خواهد شد.  بناست که اشعار برگزیده این سوگواره ملی در مجموعه‌ای چاپ شده و از شاعران آن‌ها در مراسم اختتامیه تجلیل به عمل آید.

سوگواره مذکور در محورهای حادثه ترور زائران حرم حضرت احمدبن موسی(ع)، شهدای شاخص این حادثه شهدای دانش‌آموز و دانشمند شهید و همچنین، آرتین شاهد مظلوم برگزار می‌شود که دریافت آثار همچنان ادامه دارد.

در جلسه‌ای که به همین منظور در بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و با حضور رئیس بنیاد، مرتضی سعیدی‌زاده و مشاوران وی برگزار شد، حمید رضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، حجت‌الله طلایی معاون فرهنگی حرم مطهر احمدبن (ع) و غلامرضا خوش اقبال معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد فارس و همچنین سیدحسین سیدی، مدیر شعر و ادبیات بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با دیگر کارشناسان بنیاد در راستای برگزاری سواره مطالبی را ارائه و برای هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه همفکری داشتند.


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان