ارسال ۴۵۰ اثر به سوگواره ملی «رواق سرخ» تاکنون

101995 Orig

تاکنون بیش از ۴۵۰ شعر از شاعران نقاط مختلف کشورمان به دبیرخانه سوگواره ملی «رواق سرخ» که با موضوع حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود، ارسال شده است.

به گزارش هابیلیان از فارس، سوگوار ملی «رواق سرخ» با موضوع حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

این سوگواره با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، آستان مقدی شاهچراغ(ع) حوزه هنری و  شبکه یک سیما و با حضور جمعی از شاعران ارزشمند سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد که تا به امروز بیش از ۴۵۰ شعر به دبیرخانه سوگواره ارسال شده است.

فراخوان این سوگواره از ۱۳ آذرماه آغاز شده و آخرین مهلت ارسال این سوگواره پایان آذرماه اعلام شده است که بعد از داوری آثار، مراسم اختتامیه سوگواره در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، محل وقوع حادثه تروریستی برگزار خواهد شد.  بناست که اشعار برگزیده این سوگواره ملی در مجموعه‌ای چاپ شده و از شاعران آن‌ها در مراسم اختتامیه تجلیل به عمل آید.

سوگواره مذکور در محورهای حادثه ترور زائران حرم حضرت احمدبن موسی(ع)، شهدای شاخص این حادثه شهدای دانش‌آموز و دانشمند شهید و همچنین، آرتین شاهد مظلوم برگزار می‌شود که دریافت آثار همچنان ادامه دارد.

در جلسه‌ای که به همین منظور در بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و با حضور رئیس بنیاد، مرتضی سعیدی‌زاده و مشاوران وی برگزار شد، حمید رضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، حجت‌الله طلایی معاون فرهنگی حرم مطهر احمدبن (ع) و غلامرضا خوش اقبال معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد فارس و همچنین سیدحسین سیدی، مدیر شعر و ادبیات بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با دیگر کارشناسان بنیاد در راستای برگزاری سواره مطالبی را ارائه و برای هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه همفکری داشتند.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان