ارائه طومار حاوی ۱۲۰۰۰ امضای خانواده‌ها و مردم آسیب‌دیده از اقدامات تروریستی منافقین به کمیسر عالی

 3411985

 

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در دیدار با کمیسرعالی حقوق بشر، طومار حاوی ۱۲۰۰۰ امضای مردمی آسیب دیده از اقدامات تروریستی منافقین علیه اعضای این گروهک تروریستی و اقدامات آنها را به کمیسر عالی حقوق بشر ارائه کرد و از وی خواست تا به جدیت به آن رسیدگی کند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از ستاد حقوق بشر، غریب آبادی تاکید کرد که این گروهک بیش از ۱۲ هزار مردم بی گناه را در ایران ترور کرده و همچنان ماهیت تروریستی خود را حفظ کرده است اما متاسفانه آزادانه در اروپا و آمریکا تردد می‌کنند و عملیات‌های تروریستی خود را برنامه‌ریزی و هدایت می‌کنند.

غریب آبادی در ادامه گفت: گزارشگر ویژه تبدیل به کانال انتشار اطلاعات غلط گروههای تروریستی شده است که دست آنها به خون ملت ایران آلوده است. این گروه تروریستی اکنون در پایتخت‌های همانهایی که بانی قطعنامه تعیین گزارشگر هستند، آزادانه در رفت و آمد هستند و علیه ملت ایران فعالیت می کنند.

معاون‌ امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: تعیین گزارشگر ویژه برای ایران بر اساس منویات سیاسی تعداد معدودی از کشورها به عنوان ابزار فشار سیاسی تعیین می‌شود. 

 

کاظم غریب آبادی که در حاشیه نشست ۴۹ شورای حقوق بشر در ژنو با میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار و گفت و گو کرد، اظهارداشت: گزارشگر تعیین شده برای ایران با گزارشات غیرواقعی خود، عملا تبدیل به ابزاری سیاسی شده و فراتر از همه قواعد حاکم بر کار گزارشگران حقوق بشر، وارد حیطه‌هایی شده است که اساسا با وظایف وی مغایرت دارد.

 

وی ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای حقوق بشر که برگرفته از قانون اساسی کشور و موازین دینی است، تاکید کرد که دولت جدید و قوه قضاییه اقدامات عملی و عینی مشخصی برای ارتقای حقوق بشر انجام داده و در دستور کار دارند و مصمم به پیشبرد آنها هستند.

 

دبیر ستاد حقوق بشر، مکانیسم بررسی دوره‌ای حقوق بشر کشورها با عنوان یو پی آر را بهترین روش برای ارتقای حقوق بشر کشورها دانست که بر اساس آن، ایران علاوه بر ارائه گزارش خود در اجرای توصیه‌های حقوق بشری در سال ۲۰۲۰، اخیرا گزارش میاندوره‌ای نیز در مورد پیشرفت‌های حقوق بشری ظرف یک سال و نیم گذشته تهیه کرده است که به نشست جاری شورای حقوق بشر ارائه خواهد کرد.

 

به گزارش هابیلیان، کاظم غریب‌آبادی روز گذشته - دوشنبه نهم اسفند ماه - با حضور در نشست عالی‌رتبه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، مواضع ایران را در جمع اعضای این شورا تشریح کرد.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان