ایران در کنفرانس ان‌پی‌تی، خواستار جلوگیری از ترور دانشمندان هسته‌ای شد

ایران با طرح جنایات رژیم صهیونیستی و برخی کشورها در به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای کشورمان، بررسی این موضوع را در کنفرانس بازنگری معاهده ان‌پی‌تی و اتخاذ اقدامات فوری برای جلوگیری از تکرار وقوع چنین جنایاتی را خواستار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از فارس، جمهوری اسلامی ایران با طرح جنایات سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و برخی کشورها در به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای کشورمان، بررسی این موضوع را در کنفرانس بین‌المللی بازنگری معاهده ان‌پی‌تی و اتخاذ اقدامات فوری برای جلوگیری از تکرار وقوع چنین جنایاتی خواستار شد.

محمدحسن دریایی معاون مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه در کنفرانس بازنگری معاهده ان‌پی‌تی در نیویورک با طرح مبانی حقوقی ذکر شده در ماده چهار این معاهده، اساسنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قرارداد پادمان، بر حق مسلم کشورهای غیر هسته‌ای در استفاده صلح آمیز از این انرژی تاکید کرد و هرگونه محدودیت در اجرای کامل حق کشورمان را خلاف این ماده خواند.

کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای(ان‌پی‌تی) هر پنج سال یکبار برای بررسی نحوه اجرای مقررات این معاهده تشکیل می‌شود. این نشست در اردیبهشت جاری به مدت یک‌ماه در نیویورک در حال برگزاری است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان