ائتلاف شوم علیه قدرت موشکی ایران

Ekhtiarii

با امضای توافق هسته‌ای ایران با غرب یا به اصطلاح برجام، شاهد تغییر تاکتیک های آمریکا دراعمال سیاست‌های تحدید و فشار بر جمهوری اسلامی ایران هستیم. به‌گونه ای که در حال حاضر قابلیت و توان موشکی ایران به محور اصلی سیاست های ضد ایرانی آمریکا تبدیل شده است. اما آنچه که مشهود و مبرهن است این موضوع است که واشنگتن این سیاست را با همکاری ریاض و تل آویو پیگیری و دنبال می کند.

با وجود این که بارها از سوی مقامات ایران اظهار شده است که افزایش توان و قدرت نظامی و موشکی صرفا در راستای اهداف دفاعی قرار دارد و تهدیدی علیه هیچ کشوری محسوب نمی شود، به نظر می رسد سناریوی آمریکا و متحدین منطقه ای آن کشور به‌طور فزاینده ای در حال جدی شدن و تکمیل شدن است. در همین رابطه، در یک هماهنگی، از یک‌سو آمریکا با شوی موشکی در شورای امنیت سازمان ملل، ایران را در بحران یمن دخیل می‌داند و از سوی دیگر اسرائیل اعلام می کند که یک پایگاه موشکی سپاه پاسداران را در سوریه منهدم کرده و عربستان نیز صحبت از انهدام موشک های حوثی‌ایرانی در آسمان کشورش می کند.

 با بررسی این موضعگیری ها مشخص می شود که یک توطئه جدید غربی‌عبری‌عربی در حال شکل گیری است که خواستگاه آن یک ائتلاف شوم پنهانی بین رهبران سه کشور آمریکا، اسرائیل و عربستان می باشد. آن ها در حالی ایران را به حمایت از تروریست ها متهم می کنند که ایران خود زخم خورده تروریسم است و تاکنون نیز نقش قابل توجه ای در مبارزه با ترروریست های داخلی و خارجی نظیر منافقین و داعش داشته است. این موضوع در حالیست که بررسی حوادث و تحولات مبین این واقعیت است که اعضای ائتلاف شوم بیشترین نقش را در حمایت از تروریسم و جریان های رادیکالی داشته و سهم بزرگی در کشتار افراد بیگاه دارند.  ترور و کشتار فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی و کشتار مردم یمن که با حمایت آمریکا انجام می گیرد، مصداق این مدعاست؛ که تاکنون با سکوت مجامع بین المللی حقوق بشری مواجه بوده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9606846&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25