آیین بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد

Shahid Hasheminejad Haram151

آیین گرامیداشت چهل و یکمین سالروز شهادت حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالکریم هاشمی نژاد با حضور اقشار مختلف مردم در رواق مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش هابیلیان، امام جمعه موقت مشهد روز پنجشنبه در این آیین گفت: شهید هاشمی نژاد، معجونی از ایمان و بندگی خدا و عاشق پروردگار بود.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه افزود: تمام زوایای زندگی این شهید والامقام به نور علم و دانش و معرفت دینی روشن و یک فقیه اسلام شناس بود.

وی ادامه داد: شهید هاشمی نژاد انسانی صادق و باتقوا و یک مجاهد و ایثارگر بود و  به آنچه می‌گفت عمل می‌کرد و به راهی که انتخاب کرده بود صد درصد ایمان داشت.

شهید عبدالکریم هاشمی ‌نژاد در سال ۱۳۱۱ در بهشهر استان مازندران متولد و در سنین جوانی عازم حوزه علمیه قم شد و به ادامه تحصیل در زمینه فقه و اصول پرداخت.

وی در سال ۱۳۴۰ پس از فوت آیت الله بروجردی به مشهد مقدس مشرف شد و در محضر درس آیت الله میلانی و آیت الله شیخ مجتبی قزوینی به تحصیل علم پرداخت و از اساتید بزرگ این حوزه علمیه  بهره برد وی سپس در درس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام بروجردی، علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) در قم شرکت و در محضر آنان کسب علم کرد.

او دبیر حزب جمهوری اسلامی در مشهد بود و روز هفتم مهر ۱۳۶۰ با انفجار انتحاری نارنجک یکی از اعضای نفوذی سازمان منافقین در محل دفتر این حزب در خیابان عشرت آباد مشهد که بعدها به نام او تغییر یافت ترور شد.

 پیکر پاک این شهید در محل دارالسلام حرم مطهر امام رضا(ع) به خاک سپرده شده است.

منبع: ایرنا


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان