آمریکا منشاء اصلی گسترش تفکر تروریسم در جهان است

156445859

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا اشاعه دهنده تفکر تروریسم در جهان است و طی ۴۰ سال گذشته روزی نبوده که نظام اسلامی از این تفکر ضربه نخورده باشد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در دومین روز «کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم اظهار داشت: فارغ از داخل کشور در عرصه جهانی نیز روزانه چندین فاجعه رخ داده که جای بسیار تأمل دارد.

وی با بیان اینکه آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم ۱۰۰ کودتا را برنامه ریزی کرده و یا به صورت مستقیم اقدام نظامی انجام داده است، بیان داشت: فاجعه حمله اتمی به هیروشیمای ژاپن تنها جزئی از جنایت‌های آمریکا در دهه‌های گذشته است.

امام جمعه سنندج با اشاره به هفته افشای حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: این هفته ترورها و فجایع مختلفی رخ داده که در بیشتر آنها ردپای آمریکا و مزدوران آن به وضوح قابل مشاهده است.

وی با اشاره به حوادث فاجعه آمیزی از قبیل حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به سردشت و همچنین سرنگونی هواپیمای مسافربری ایرباس ایران در خلیج فارس خاطرنشان کرد: در روز ۶ تیرماه سال ۶۰ رهبر معظم انقلاب هدف ترور نافرجام قرار گرفتند، ولی خداوند خواست این وجود نازنین را حفظ کند و پوزه دشمنان را به خاک بمالد.

وی یادآور شد: در داخل کشور ۱۷ هزار تن ترور شدند که ردپای این جنایات را نیز می‌توان در آمریکا و مزدورانش پیدا کرد.

حسینی شاهرودی با اشاره به سوء استفاده آمریکا از موضوع حقوق بشر و بزک کردن خود تحت این عنوان گفت: بیوتروریسم پدیده‌ای است که سال‌ها توسط آمریکا صورت می‌گیرد و کسانی که تفکر استکباری دارند، از سموم بیماری زا برای رسیدن به منافع شخصی استفاده می‌کنند.

وی به نقش آمریکا در شیوع بیماری‌های صعب العلاج در جهان نیز اشاره کرد.

وی همچنین با بیان اینکه استکبار با ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی به ترور و خشونت در جوامع اسلامی دامن می‌زند اذعان داشت: ترور یکی از طلاب همدان و امام جمعه کازرون نتیجه این تفکر تروریستی است.

حسینی شاهرودی همچنین آثار و نتایج نشست‌های حقوق بشری در سال‌های اخیر را خوب و موثر ارزیابی کرد و گفت: باید این سلسله نشست‌ها به خارج کشور نیز تسری پبدا کند و فقط به این مناسبت‌ها اکتفا نکنیم.

دومین روز کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی به همت سازمان جوانان حقوق بشر و با حضور آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد.

بررسی مبانی حقوق بشر آمریکایی، موارد نقض حقوق بنیادین بشر در آمریکا، بررسی جنگ‌ها و تجاوزات آمریکا، مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان امروز و افول قدرت آمریکا از محورهای این همایش بود.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان