آمریکا از شکست‌های پیاپی درس نگرفته است

نویسنده آمریکایی و تحلیلگر ارشد بنیاد جیمزتاون گفت: متأسفانه سیاست‌مداران آمریکایی پس از چهارده سال شکست پیاپی در عراق و افغانستان و اکنون در لیبی و سوریه و یمن که تریلیون‌ها دلار نیز هزینه برای آن‌ها برجای گذاشته، هنوز درس نگرفتند و به حمایت از عربستان سعودی در جنگ علیه یمن می‌پردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، مایکل هورتون در مقاله‌ای که در پایگاه خبری‌تحلیلی «کانترپانچ» منتشر کرد، نوشت: گروه‌های تروریستی ازقبیل القاعده و داعش از جنگ‌های آمریکا علیه تروریسم در هر نقطه‌ای از جهان سود کرده‌اند.

وی یمن را یکی از کشورهایی دانست که عواقب فجیع نبرد آمریکا علیه تروریسم آن را در برگرفته است و ادامه داد: درحال حاضر گروه‌های القاعده در شبه‌جزیره عربستان و داعش در برخی مناطق جنوب یمن نفوذ کرده‌اند؛ مناطقی که عربستان سعودی و متحدانش ادعای آزادسازی آن مناطق را دارند.

وی افزود: آمریکا تا کنون میلیاردها دلار صرف جنگ علیه تروریسم در یمن کرده است. جای بسی تأمل است که اوضاع سیاسی یمن چگونه می‌شد اگر تنها بخشی از آن پول صرف بازسازی عوامل بروز بی‌ثباتی از قبیل کمبود آب، فساد دولت، نبود مدارس و تجهیزات پزشکی و ناامنی غذایی می‌شد.

هورتون در پایان نوشت: مبارزه آمریکا علیه ترورسیم در یمن تنها به افزایش بی‌ثباتی، تشجیع سازمان‌های تروریستی و سودآوری کلان برای شرکت‌های اسلحه‌سازی می‌انجامد. این شرکت‌ها از جنگ‌ بی‌پایان بهره می‌برند نه مردم آمریکا و یمن.

 

Terrorismdolati


ترجمه و تنظیم: بنیاد هابیلیان


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان