آلبانی با پذیرفتن منافقین در گردابی از بلاتکلیفی فرو رفته است

Albania Cyber 01 Ckgq SuperJumbo2

روزنامه نیورک تایمز با اشاره به نقش آمریکا در تحمیل گروهک منافقین به کشور آلبانی، پیامد این اقدام را فرورفتن این کشور در گردابی از بلاتکلیفی و قرارگرفتن در کانون نبردهای ژئوپلتیک عنوان کرده است.

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا در یادداشتی به تاریخ 25 فوریه (6 اسفند) به قلم اندرو هیگینز، پناهدگی‌دادن دولت آلبانی به گروهک تروریستی منافقین را سبب قرارگرفتن این کشور در کانون نبردهای ژئوپلتیک و  علت حمله سایبری سال 2021 معرفی کرده است.

در این یادداشت آمده است که در آستانه کریسمس سال گذشتهْ پیامکی تلفنی مشتریانِ یکی از بزرگترین بانک‌های آلبانی را شوکه کرد. متن این پیامک بدین شرح بود: «حساب کاربری شما مسدود شده است. موجودی حساب شما صفر است. باتشکر.»

به‌نوشته نیویورک‌تایمز، این پیامک، که بعداً معلوم شد جعلی بوده است، به گشایش جبهه‌ای جدید از آنچه مقامات آلبانیایی، ایالات متحده و ناتو آن را حمله سایبری عظیمِ ایران علیه یکی از ضعیف‌ترین اعضای این ائتلاف نظامی خوانده‌اند، دلالت می‌کرد.

نیویورک‌تایمز حملۀ مزبور را، که ادی راما، نخست وزیر آلبانی، از آن با عنوان «تجاوز به حق حاکمیت آلبانی» یاد کرده است، نتیجه میزبانی این کشور از «گروه مرموز سازمان مجاهدین خلق» در خاک خود توصیف کرده است.

نگارنده یادداشتِ نیویورک‌تایمز همچنین از سیاست‌های مداخله‌جویانه واشنگتن در قبال ایران، به‌ویژه حمایت همه‌جانبه جنگ‌طلبان جمهوری‌خواه بدنه حاکمیت آمریکا از گروهک منفور منافقین، به‌عنوان دیگر عامل دخیل در بروز این حمله یاد کرده است.

اندرو هیگینز بااشاره به‌این‌که اعضای سابق منافقین از این گروهک با عنوان «فرقه‌ شوم» یاد می‌کنند، بر نقش ایالات متحده در تحمیل این فرقه‌ شوم به کشور آلبانی تأکید، و پیامد آن را فرورفتن آلبانی در گردابی از بلاتکلیفی و قرارگرفتن آن در کانون نبردهای ژئوپلتیک میان ایران، رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا عنوان می‌کند.

نویسنده نیویورک‌تایمز همچنین به استنکاف ادی راما از اخراج منافقین از خاک آلبانی، علیرغم اذعان وی به «دلچسب‌نبودن» آن‌ها و شکایت وی از این گروهک به‌دلیل نقض تعهدات خود مبنی‌بر استفاده نکردن از خاک آلبانی به مثابه پایگاهی برای انجام فعالیت سیاسی علیه دولت ایران اشاره می‌کند.  

هیگینز در بیان نقض تعهدات منافقین به دولت آلبانی، به برگزاری مراسم پرهزینه در آلبانی با هدف تجمع مخالفان تهران مانند گردهمایی‌های سالانه موسوم به اجلاس جهانی ایران آزاد اشاره می‌کند که ازجمله سخنرانان پولی آن می‌توان به مقامات بلندپایه سابق آمریکا نظیر رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک و وکیل شخصی سابق رئیس جمهور پیشین ایالات متحده اشاره کرد، موضوعی که مورد اعتراض نخست وزیر آلبانی نیز قرار گرفته است.

نگارنده یادداشت نیویورک‌تایمز در این بخش با اشاره به برگزارنشدن اجلاس سالانه منافقین در سال گذشته در آلبانی، هشدار ادی راما به منافقین برای پرهیز از برگزاری رویدادهای ضدایرانی در خاک آلبانی را خاطرنشان می‌کند. راما گفته بود: «دیگر شاهد چنین اقداماتی نخواهیم بود. امیدواریم آن‌ها چنین کاری را تکرار نکنند؛ چون به نفع این کشور نیست و آن‌ها باید آن را بپذیرند.»


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان