آمل به خط سوم راهیان نور کشور تبدیل می‌شود


فرمانده سپاه ناحیه آمل گفت در صدد هستیم خط سوم راهیان نور کشور به آمل شهر حماسه ششم بهمن اختصاص پیدا کند و این موضوع در دست پیگیری جدی است.
مسلم مسلمی صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه و اعضای انجمن صنفی خبرنگاران این شهرستان با اعلام اینکه شهیده طاهره هاشمی امسال به عنوان شهید شاخص کشور معرفی شد، اظهار داشت: شاید سال‌ها طول بکشد تا شهید شاخص به شهرستانی تعلق گیرید، ما باید از این فرصت ایجاد شده برای معرفی آمل، رشادت‌ها و دلیرمردی‌های آن استفاده کنیم.
وی افزود: باید بیش از گذشته مردم را با فداکاری‌های شهیده هاشمی آشنا سازیم و برنامه‌های سیاسی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و حجاب و عفاف خود را با محوریت این شهید برنامه‌ریزی کنیم.
مسلمی با عنوان اینکه جنوب و غرب کشور هم‌اکنون به عنوان مقصد راهیان نور کشور در حال فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی هستند، اذعان داشت: آمل به لحاظ داشتن حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ که نام این شهرستان را برای همیشه در تاریخ ایران اسلامی و وصیت‌نامه امام امت ماندگار کرده ظرفیت تبدیل شدن به خط سوم راهیان نور کشور را دارد.
وی ادامه داد: باید موقعیت جنگل، فعالیت شوم منافقین و گروهک‌های مختلف و رشادت مردم این شهر شمالی کشور در حماسه ششم بهمن و وقایع جنگل برای همه مردم بازگو و تبیین شود که در این امر باید همه دستگاه‌ها و نهادهای شهرستانی و استانی پیگیر باشند.
مسلمی اذعان داشت: به خاطر موقعیت خاص آب و هوایی شمال کشور و کوهستانی بودن برخی مناطق این شهرستان امیدواریم با اعزام بسیجیان در سفرهای اردویی راهیان نور بتوانیم ظرفیت‌های بارز در زمینه سیاست، علم، فقاهت، شهادت و رشادت این شهر را به مردم کشورمان معرفی کنیم.
فرمانده سپاه ناحیه آمل با اشاره به روز کار و مقام کارگر یادآور شد: به مناسبت این روز به همراه مسئولان شهرستانی به دیدار کارگران و بسیجیان عرصه تلاش و سازندگی در شهرک‌های صنعتی امامزاده عبدالله(ع) و بابکان رفتیم زیرا کارگران در اقتصاد مقاومتی نقش بسیار اساسی و کلیدی داشتند و امسال نیز می‌توانند براساس منویات مقام معظم رهبری یکی از برترین حماسه‌سازان اقتصادی و سیاسی باشند.
وی با اشاره به امر ورزش و تفریح در بین نیروهای بسیجی یادآور شد: در طرح صالحین که به طور مستمر در این شهرستان در حال پیگیری است به امر ورزش، تفریح و سرگرمی در بین بسیجیان توجه خاصی شده است و در بخش اردویی نیز سعی کردیم تا با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کوهپیمایی انسجام بسیجیان را بیش از گذشته کنیم تا با روحیه شاد و پرنشاط در امور خود موفقیت کسب کنیم.
این مسئول ادامه داد: برای تربیت اخلاقی باید تربیت بدنی نیز لحاظ شود که با کیفی‌سازی حلقه‌های صالحین به امر ورزش و اردویی در آن توجه بیشتری داریم.
مسلمی با اعلام اینکه در زمینه سهام عدالت بسیجیان نیز مرحله به مرحله جلو می‌رویم، یادآور شد: بسیجیان زیادی هم با ثبت‌نام، سهام عدالت دریافت کردند و از آن بهره‌مند شدند.