حماسه ۶بهمن آمل در متون درسی گنجانده شود


رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل گفت: حماسه اسلامی شش بهمن آمل به عنوان یکی از الگوهای بارز ایستادگی، مقاومت و ایثار در متون درسی دانشگاه‌ها و مدارس گنجانده شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام اسماعیل رمضانی صبح امروز در دومین نشست هماهنگی ستاد گرامیداشت حماسه اسلامی این شهرستان اظهار داشت: حماسه اسلامی در متون درسی گنجانده شود.
وی افزود: این حماسه همانند دلیرمردی‌های مردم خرمشهر به‌عنوان یکی از الگوهای بارز ایستادگی، مقاومت و ایثار در متون درسی دانشگاه‌ها و مدارس گنجانده شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل خاطرنشان کرد: امروزه باید این حماسه را زنده نگه‌داشته و در ترویج و تبلیغ آن در بین نسل جوان بکوشیم.
وی با اعلام اینکه با مردم بودن انقلاب را بیمه کرده است و در هر برهه از زمان که انقلاب اسلامی با تهدیدهای اجانب روبه‌رو است مردم با حضور پرشور و همیشه در صحنه خود دست به خلق حماسه می‌زنند، اذعان داشت: در جریان فتنه نیز شاهد بودیم مردم کشورمان با حضور خودجوش و انقلابی خود در ۹ دی ماه ۸۸ سران فتنه و فتنه‌گران را سر جای خود نشاندند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل با اشاره به اینکه سیمای شهری باید در هفته حماسه اسلامی آمل عوض شود، تصریح کرد: این حرکت بزرگ جنبه فرااستانی و کشوری دارد و باید با اعزام راویان و رزمندگان آن حادثه به مدارس، دانشگاه‌ها و محافل دینی و مذهبی سطح استان و شهرستان‌ها زوایای مختلف آن بازگو شود.
رمضانی برگزاری گفتمان ششم بهمن را از دیگر برنامه‌های این اداره در سطح مدارس و دانشگاه‌ها دانست و گفت: با ایجاد گفتمان می‌توانیم ابعاد مختلف و زوایای گوناگون این حماسه را بیان کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در چهار مدرسه در این هفته نشست‌های سیاسی و شناخت حماسه ششم بهمن شکل می‌گیرد و در ۵۰ مدرسه قرآنی و خانه‌های قرآنی روستایی نیز برنامه‌های ویژه‌ای داریم.