سبک زندگی به شیوه سیده طاهره هاشمی

نشست بصیرتی مادران و سبک زندگی با حضور فرهنگیان آموزش و پرورش برگزار شد. این همایش با پخش کلیپی از شهید غلامرضا ادبی وکلیپ دفاع مقدس آغاز شد. سپس زندگی نامه شهیده شاخص و۱۴ساله ی مازندرانی، سیده طاهره هاشمی قرائت شد.
ابوالقاسم ثلاثی، مدیرآموزش وپرورش در این همایش به سخنرانی پرداخت.
ثلاثی درموردسبک زندگی گفت: در آستانه سالگرد ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم. باید سبک زندگی اسلامی را زمینه سازی و اجرا کنیم.
مدیر آموزش و پرورش بهشهر ادامه داد: ما فرهنگیان چه تکلیفی از این سبک زندگی داریم؟ باید نحوه زندگی را آسیب شناسی کنیم. سبک زندگی باید توسط آحاد ملت خصوصاً معلمان و مربیان ابلاغ شود تا به جامعه مهدوی نزدیکتر شویم.
در پایان این برنامه دکتر محمدرضا سلیمانی، کارشناس جامعه شناسی و آسیبهای اجتماعی تصریح کرد: امروزه مرکز سقل ، تهاجم فرهنگی خانواده و تهاجم درون خانواده با تضعیف روابط زن وشوهر و روابط والدین و فرزندان صورت می گیرد و همچنین سقل تهاجم درجامعه، از بین بردن سبک زندگی اسلامی است.
سلیمانی سه نهاد مهم درتربیت فرزند را بر شمرد و تشریح کرد:خانواده، مدرسه و جامعه سه نهاد مهم در تربیت فرزند هستند.انسان باید به مرحله خودشناسی و انسان شناسی برسد.
وی افزود: خداوند دودسته از موجودات را خلق کرد. موجودات عالی و موجودات دانی وپست.
دکترسلیمانی بیان کرد: چند عامل باعث می شود انسان عالی ترین موجودات باشد.خلقت انسان بودن، مرگ و زندگی انسان، خلق اراده وحق انتخاب در انسان، عقل در معیار خوب و بد، کمال پذیری انسان.
وی گفت: ابزارهای کمال پذیری درجامعه وانسان، تحصیلات،شغل و ازدواج است ؛ که مهم ترین آن ها ازدواج و خروج ازمنیت است.
کارشناس آسیب شناسی در پایان گفت: یک زن یعنی زندگی و مرد باید توانایی یک زن و یک زندگی را داشته باشد. بهترین پدر و مادر کسانی هستند که بهترین زن و شوهر خوب باشند.
وی در پایان عنوان کرد: توصیه من به مادران گرامی این است که مادران گرامی سبک زندگی را به فزندانمان از راه درست آموزش دهیم تا ریشه طلاق در زندگی ما کمتر شود.