لزوم حضور تفکر شهید سیده طاهره هاشمی در مدارس کشور


محمدعلی امیری باتفاق مدیر آموزش وپرورش شهرستان آمل در دیدار با خانواده شهید سیده طاهره هاشمی، شهید شاخص دانش آموزی استان و شهید شاخص ملی سال ۹۲ ، گفت: مسیر روشنی که شهید سیده طاهره هاشمی پیمود، بر اساس هدایت ها و راهنمایی های خانواده ایشان باز شده است و این مسیر باید در آموزش و پرورش باز بماند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان این که دشمن، دیروز مبارزه فیزیکی می کرد، اما امروز از مسیر و زبان نرم و شیرین با ما مبارزه می کند، تصریح کرد: امروز دانش آموزان باید به این ترفند دشمن پی ببرند و این محقق نخواهد شد مگر با شناخت راه شهدا و ادامه راه آن ها.
وی با اشاره به انتخاب شهید سیده طاهره هاشمی به عنوان شهید شاخص دانش آموزی استان و شهید شاخص ملی، که روزی پشت میز و نیمک های مدرسه نشسته بود و به این مقام رسید، تاکید کرد: مربیان باید از مسیری که شهدا برای ما ایجاد کردند و از این منابع عظیم و فرصت ذی قیمت موجود استفاده نمایند و با زبانی ظریف و شیرین، وارد مدرسه و کلاس درس شوند و راه هدایت و تعالی و راه ائمه معصومین(ع) را به فرزندان جامعه امروز نمایش دهند.
امیری با بیان این که اگر دانش آموزان فرهنگ ایثار شهادت، مبارزه طلبی، پای خود ایستادن، فرهنگ تقابل با دشمن، خودیابی و شناخت دقیق خود و شرایط کشور را نداشته باشند در مقابل جنگ نرم دشمن ، شکست خواهند خورد، خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید علم و دانش را با فرهنگ ایثار و شهادت تلفیق نمایند، تا پیشرفت برای کشور عزیزمان را شاهد باشیم.
وی دلیل حضور خود را در خدمت خانواده شهید سیده طاهره هاشمی، حضور تفکر این شهید در مدارس کشور عنوان نمود و تصریح کرد: آموزش و پرورش از تفکر و سیره شهید سیده طاهره هاشمی به عنوان ذخیره معنوی و ارزشی در مسیر تعلیم و تربیت دانش آموزان بهره می گیرد.
در ابتدای این دیدار کلیپی از فعالیت های آموزش و پرورش استان در راستای شناخت دانش آموزان با شهید سیده طاهره هاشمی به نمایش درآمد.

درادامه این دیدار خواهر شهید سیده طاهره هاشمی و یکی از همکلاسی های شهید به بیان خاطرات و نحوه شهادت وی پرداختند.