مستند “ستاره شهر هزار سنگر” در آبادان تصویربرداری می‌شود


مدیر کانون بسیج هنرمندان آبادان گفت: کار تصویربرداری فیلم مستند داستانی “ستاره شهر هزار سنگر” از ۳۰ خرداد ماه جاری در آبادان آغاز می‌شود.

غلامرضا عبدیان با اشاره به اینکه محور اصلی این فیلم شهیده سیده طاهره هاشمی است، افزود: فیلم مذکور نگاهی به زندگی و فعالیت‌های این شهیده دارد که بخشهایی از آن در آبادان تصویر برداری می‌شود.

به گفته وی کار تصویربرداری این فیلم توسط «نیما فشندی» انجام و در شرکت میلاد فیلم آبادان تدوین می‌شود.

عبدیان، مدت تصویر برداری بخشهای این فیلم در آبادان را یک هفته عنوان کرد و اظهار داشت: مابقی فیلم به مدت ۱۰ روز در شهر آمل تصویربرداری می‌شود.

مدیر کانون بسیج هنرمندان آبادان با اشاره به همکاری شرکت پالایش نفت آبادان و کانون بسیج هنرمندان آبادان در تهیه این فیلم مستند تصریح کرد: فیلم مستند داستانی ستاره شهر هزار سنگر نگاهی به اتحاد، همدلی و شهامت های مردم آمل در مقابله با گروهک کمونیسم با محوریت تلاشها شهیده هاشمی دارد.

عبدیان با یادآوری این مسئله که مردم آمل در آن سال با دست خالی و تنها با اسلحه‌های شکاری در مقابل هجوم کمونیست‌ها که قصد تصرف شهر و حرکت به سمت تهران را داشتند ایستادگی کردند، ادامه داد: در آن روزها مردم آمل هزار سنگر برای مقابله با کمونیست‌ها در نقاط مختلف شهر خود ساخته بودند که این امر سبب شد تا امام راحل (ره) این شهر را شهر هزار سنگر نامگذاری کنند.

عبدیان مدیر کانون بسیج هنرمندان آبادان خود کار تحقیق، جمع‌آوری اطلاعات، نگارش فیلمنامه و کارگردانی فیلم مستند “ستاره شهر هزار سنگر” را عهده دار است و زهرا عبدیان نیز به عنوان شهیده هاشمی نقش آفرینی می‌کند.