مردم آمل در هر کوی و برزنی از گونیها سنگر ساختند


سخنان برادر محسنی فرماندار وقت آمل


بسم الرب الشهداء و الصدیقین

سلام برهبر انقلاب ، امید امت ، عامل وحدت ، یاور مستضعفان و کوبنده مستکبران . سلام به رزمندگان جبهه ها این جانبازان و ایثارگران .

درود بر شهدای اسلام و درود بر شهدای ۶ بهمن آمل بر آن خدمتگزار مستضعفی که بند بند دستهایش را با رگ رگ رگهایش قطع کردند تا بتوانند فریاد الله اکبر و خروش خمینی رهبرش را خاموش سازند.

درود بر آن خواهری که زینب وار کیسه های شن را برای سنگر سازی حمل می کرد ، سلام بر خواهران و برادران حزب الله آمل که ظرف بیش از نصف روز در شهر قریب به هزار سنگر برای دفاع از اسلام و انقلاب و شهر خود درست کنند که بحق باید این شهر را شهر هزار سنگ نامید.

حماسه مردم آمل چون برگ زرینی در تاریخ انقلاب ثبت شد و کثافت ۶ بهمن شاهنشاهی را با چهل خون پاک شست و ۶ بهمن را یوم الله کرد که در خور تقدیر امام قرار گرفت و فرمودند

((من از مردم آمل تشکر می کنم)) .

اتحاد نامقدس کومله ، دمکرات و رنجبران این فرزندان ناخلف آمریکا ، این کمونیستهای آمریکایی، پس از اینکه پایگاههایشان در غرب بخطر افتاد و دیگر کوهها و سخره ها ی کردستان پناه امنی برایشان نبود ، رو به صفحات شمال وجنگل های شمال آوردند تا امید آمریکا را با ترور ، حمله و شهید نمودن مردم حزب الله زنده نگه داشته و جلب رضایت اورا بنمایند، تا از دامن او پناه امنی برای سران فراری خود داشته باشند.

جنگلهای شمال بخاطر کوهستانی بودن ، انبوه بودن و برخورداری از آب و هوای معتدل کمک موثری جهت پناه دادن به این فراریان از خلق می کرد . از طرف دیگر بعضی از شهرهای شمال بخاطر مسائل جغرافیایی ، طبیعی و تبلیغات طاغوت در رژیم سابق تفریحگاه افراد مخصوصی بود که مرتب فرهنگ غرب را به ارمغان می آوردند . در نتیجه بینش فرهنگ اسلامی در بعضی از مردم ریشه عمیق نداشت .

بعد از انقلاب به علت خالی بودن از محتوای اصیل اسلامی و فضای باز سیاسی کاملا پذیرای تبلیغات شرق و غرب و گروههای وابسته قرار گرفت و ضد انقلاب توانست از این خطه بهره کافی را بگیرد . به همین جهت شمال یکی از مراکز تجمع گروهک های ضد انقلاب قرار گرفت . این جو آنها را فریب داد تا به این فکر بیافتند که شاید در حدی هستند که می توانند ضربه ای زده و با غافل نمودن ایادی خود آنها را با دروغ ها و شایعه های سازمانی وادار حمله به آمل کنند .

آنگونه خود به قتله گاه آمدند که حتی افرادی چون کاک رشید – کاک اسماعیل که رهبری این غافلان را به عهده داشتند نتوانستند از خشم مردم قهرمان آمل فرار کنند ، و سرانجام مغز کثیفشان در کوچه ها و خیابانهای آمل به زمین ریخت .

در ساعت حدود ۱۲:۳۰ شب زمانی که همه در خواب و آرامش بودند آنها عده ای از برادران بسیجی و سپاه را به شهادت رساندند . حضورشان را در شهر با حمله به بسیج ، فرمانداری ، دادگاه انقلاب اعلام کردند ، ولی در هیچ ارگان و نهادی حتی یک ساعت نتوانستند وارد شوند . علیرغم ادعاهای کذاییشان که نوشته بودند در فرماندداری دادگاه خلق تشکیل داده اند ، فرماندار را کشته و مردم افراد را دسته دسته به فرمانداری می آورند ، آنها را محاکمه و اعدام می کنند . شاهد بودیم به محض طلوع خورشید چگونه این خود فروختگان همانند برگ خزان به زمین می خوردند و لاشه کثیفشان را به سپاه می آوردند .

سیل عظیم مردم در تعقیب آنها به گونه ای بود که بعداز ظهر روز بعد دیگر فردی از اینها باقی نماند و شهر در کنترل کامل حزب الله و سپاه در آمد . جبهه ای که از آمل باز شد به ضد انقلاب و آمریکا ثابت کرد که آمل ، پاوه چند سال پیش نیست ، آمل شهر هزار سنگر شهر ایثارهاست .

والسلام