حماسه ۶ بهمن آمل الگویی برای قوه قضائیه باشد


آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه کمتر از ۲۴ ساعت ازحادثه ۶ بهمن نگذشته بود که چوبه دار محاربین در این شهر برپا شد، گفت:این حماسه می‌تواند الگویی برای قوه قضاییه باشد.

آیت الله خاتمی پنج شنبه شب در ۳۱ امین سالگرد حماسه اسلامی مردم آمل در سال ۶۰ با اشاره به حماسه مردم آمل در سال ۶۰ با بیان اینکه این حماسه چهار ویژگی منحصربه فرد داشت، اظهار داشت: ویژگی نخست این حماسه این بود که پیش از این در تاریخ انقلاب، توطئه‌هایی در کردستان، ترکمن صحرا و گنبد رخ داده بود اما به این گونه که گروه‌های ۱۰۰ نفره به سبک جنگ‌های چریکی به مقابله با انقلاب برخیزند صورت نگرفته بود.

وی با تصریح بر اینکه این گروه‌ها می‌خواستند از طریق مازندران به شوروی سابق دسترسی پیدا کنند، گفت: این گروهک‌ها به هیچ عنوان تصور نمی‌کردند که مازندران که دروازه تشییع است در برابر آنها ایستادگی می‌کند.

خاتمی با بیان اینکه دومین ویژگی این حماسه مردمی بودن آن است، یادآور شد: این مردم در کمتر از یک ساعت بسیج شده و حساب منافقین را یکسره کردند که در این زمینه به نظر من آمل الگوی بسیج کشور شده است که حضور بهنگامی در صحنه داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سومین ویژگی این حماسه که در سال ۶۰ رخ داد این بود که حماسه‌آفرینان هم سن انقلاب بودند، ادامه داد: بزرگترین گروه سنی مبارزین این حماسه متولدین ۱۳۰۷ و کمترین آن متولیدن ۱۳۴۷ بود و میانگین سنی جوان این افراد نشان می‌دهد همان گروهی که در کشور انقلاب برپا کردند نیز کشور را از وجود منافقین پاک کردند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های دیگر این حماسه می‌تواند الگویی برای قوه قضاییه باشد، اظهار داشت: کمتر از ۲۴ ساعت ازحادثه نگذشته بود که چوبه دار محاربین در ورزشگاه این شهر برپا شد و این امر نشان دهنده قاطعیت قضات آن زمان بود که از مردم خواستند خود مردم آغازگر پایان این کمونیست‌ها باشند.

خاتمی با اشاره بر اینکه دشمنان ایران در طول ۳۴ سال گذشته ملت ایران را نشناختند، افزود: اطلاعات دقیقی داریم که فتنه‌گران داخلی دولت‌های غربی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران تحریک می‌کنند چون تصور می‌کنند که اگر تحریم‌ها تشدید و فشار بر مردم وارد شود آنها در خیابان‌ها می‌ریزند و علیه نظام شعار می‌دهند.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت : رئیس‌جمهور آمریکا خود ۱۱ تیر امسال گفته بود که با تحریم‌ها ایران تا یک ماه آینده تسلیم می‌شود که خوشبختانه بازهم خواسته‌های آنان عملی نشد.

وی با اشاره به اینکه ما به فتنه‌گران داخلی و دوستانه نصحیت می‌کنیم که به آغوش ملت ایران بازگردند، بیان داشت: این فتنه‌گران باید از رهبر انقلاب و مردمی که به آنها خیانت کردند عذرخواهی کنند چون رای ۴۰ میلیونی و حضور ۸۵ درصدی ملت را به کام آنها تلخ کردند.

خاتمی با بیان اینکه حماسه آمل درس عبرتی برای بیگانگان است تا زمانی که مردم در صحنه باشند آنها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند، افزود: دشمنان درصدد هستند تا ملت را از صحنه دور کنند در حالی که مثل همیشه هنوز مردم ایران را نشناخته‌اند.

منبع: نوشهر آنلاین به نقل از بلاغ