زندگی نامه پاسدار شهید فتح الله اکبر زاده
این شهید بزرگوار در تاریخ ۶۰/۱۱/۶ در درگیری آمل، چند نفراز مزدوران را به درک واصل کرد و سرانجام به آرزوی نهایی خود که آرزوی هر مومن است رسید و شربت شهادت را نوشید .
شهید فتح الله اکبر زاده در سال ۱۳۳۶ در کمانگر کلا دیده به جهان گشود . وی تا کلاس ششم ابتدایی درس خواند و دوران قبل از انقلاب فعالیتهای زیادی داشت .

در زمان خدمت وظیفه در مشهد مقدس در جلسات مذهبی و تظاهرات شرکت می کرد و بعد از انقلاب در تشکیل انجمن اسلامی محل و بسیج نقش مهمی داشت . همیشه بسیجیان محل را جمع آوری می کرد و آموزش می داد تا به موقع از آنها برای نگهبانی از انقلاب استفاده کند و نیز در محله شان صندوق قرض الحسنه ای تاسیس کرد که باعث رفع بسیاری از گرفتاری های مالی شد . روزهای استراحتش را در انجمن محل می گذراند . او یکی از پیروان به حق ولایت فقیه بود و پاسدار صاحب الزامان( عج ) .

خصوصیات اخلاقی او را از پدرش نقل می کنیم که وی از کودکی دنبال عبادت و پرستش خدای یکتا بود . هر کاری که برای بیچارگان می کرد مزدی نمی گرفت و می گفت برای رضای خدا کار می کنم . خلاصه کارش الهی بود . شهید متاهل بود و دارای دو فرزند. این شهید بزرگوار در تاریخ ۶/۱۱/۶۰ در درگیری آمل، چند نفراز مزدوران را به درک واصل کرد و سرانجام به آرزوی نهایی خود که آرزوی هر مومن است رسید و شربت شهادت را نوشید .

وصیت نامه پاسدار شهید فتح الله اکبر زاده

ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل لله فیقتلون و یقتلون .... و ذلک هو الفوز العظیم

همانا خداوند جان و مال مومنین را به بهای بهشت از ایشان خریداری نموده که در راه خدا جهاد می کنند پس می کشند و خود کشته می شوند و این سعادت و پیروزی عظیمی است.

کدامین واژه ای را می یابید جز شهادت که در مفهومش معنایی به عمق دریاها باشد و چه کوچک است دریا ، در رفعت به اوج آسمانها و چه حقیر و پست است آسمان و در وسعت به عظمت عالم و چه ضعیف و کوچک است دنیا . کدامین واژه را سراغ دارید که در کران تا کران معنایش تمامی ارزشهای والا و حقایق متوالی و نمود همه کمالات انسانی و کرامت های پر ارج آدمی چون شرف فضیلت و حریت بلند نظری آزادگی ، حق پرستی، عدالت، شهادت، ایثار و فداکاری، دفاع از حق ، خروش و فریاد بر باطل، حیاط جاودانه متبلور باشد جز شهادت . کدامین مرگ است و نه مرگ که آغازگر حیات و هستی و پرواز و نور کمال است ( جز شهادت ) کدامین عامل موثر و قوی است که آدمی از این خاک پست به اوج ملکوت آسمان ها و بسیار برتر از آن به نزد خدا و حضور پروردگار سیر داده و بالا برد . کدامین انسان است که تبلور و تجسم تمامی این حقایق و نمایش همه این کمالات و نامش در میان هاله ای از عظمت خدا است و عزت و افتخار و آرزو باشد جز شهید و کدامین کس را تو می یابی که مرغ خیالش در آسمان آرزو نیل به چنین مقامی والا و مرتبتی عظیم پرواز نکند .
با درود بر تمامی شهیدان به خون خفته اسلام ، شکر و سپاس خدای را که در گوشه ای از پهنه زمین امام بزرگوار از سلاله حسین ( ع ) قیام کرد و بانگ بر سر طاغوتیان و فرعونیان و پیروان شیطان آورد که ای خود باختگان و خود پسندان که در تاریکی گام برمی دارید محکوم به فنا هستید چون ابراهیم و موسی و جدش محمد ( ص ) بتهای دروغین را شکست و به مستضعفان جهان نشان داد که اینان پوچ تر از آنند که جایگزین خداوند یکتا در زمین باشند و دعوی خدایی کنند . من به سهم خود باید بگویم که اسلام را از پدر و مادر خود به ارث نبردم بلکه با ظهور امام خمینی مکتب خود را با شناخت انتخاب کردم و شما ای جوانهای برومند اسلام به امام و شهیدان وفادار بمانید و پوزه ابرقدرتها را به خاک بمالید و به یاری خدا و امام زمان ( عج ) و نایب به حقش پرچم اسلام را بر تمامی کاخ های ظلم و ستم برافراشته کنید . همانا خداوند وعده داد که مستضعفین بر مستکبرین پیروز خواهند گشت و ای جوانهای حزب الله در هر جایی که هستید بر سر این منافقین ضد خلقی بکوبید ( که منافقین از خدا بی خبر بدتر از کفار صدامی هستند ) . من تا آخر عمرم و تا آخرین قطره خونم و آخرین فشنگم بر علیه منافقین از خدا بی خبر که به فرموده امام می خواهند کشور را به تباهی بکشند ، می جنگم و به امید خدا پیروزی از آن ماست در خاتمه به خانواده ام سفارش می کنم که تا زنده هستند دست از امام و اسلام بر ندارند چون راه سعادت همین است و بس .

به فرزندانم بیاموزید که راه شهیدان را ادامه بدهند ( ان الحیوه عقیده و جهاد ) خداوندا به من سعادت و نصیب شهادت بده .

والسلام پاسدار انقلاب اسلامی آمل فتح الله اکبر زاده