نشانه های منافقین در قرآن مجید

عنوان:      نشانه های منافقین در قرآن مجید
مجموعه ها:      books
شناسه کتاب:      28
نویسنده:      عباسعلی كامرانیان
شابک:      1203854
تعداد صفحات:      129
زبان:      فارسی
قیمت:      0.00
امتیاز:      Rating 0 
تصویر:      cover
کتاب:      دانلود Ebook1.pdf
توضیحات:     

با نگاهي دقيق و موشكافانه به آيات قرآن مجيد ، احاديث و روايات ائمة اطهار عليهم السلام و آموزه هاي تاريخي همة اديان بويژه دين اسلام ، و حوادثي كه در صدر اسلامتاكنون بر امت اسلامي گذشته است ، بخوبي روشن مي شود كه بزرگترين و مهلك ترين خطري كه « فرد مسلمان » و « امت اسلامي » را تهديد كرده و مي كند ، خطر « نفاق » است .

از جنبة فردي ، نفاق شخصيت انسان را ضايع و ذليل و بي هويت كرده و او را از دايرة معنويت ، انسانيت ، كمال و حقيقت ساقط مي سازد . انساني كه گرفتار نفاق شود ، انسان بشدت آفت زده و گرفتار انواع و اقسام رذايل اخلاقي است .

بيماري نفاق آنقدر مهلك و خطرناك است كه مي توان گفت حتي از بيماري كفر و شرك بدتر است زيرا ممكن است كفار و

مشركين وقتي استدلالها و حقايق الهي را بفهمند ، از كفر و شرك دست بردارند و به سوي ايمان بشتابند ، اما منافق نور ايمان را ديده و حقايق الهي را شنيده و از آنها گريخته است !

بنابراين خود را در وادي « جهل مركب » ي انداخته كه نجات از آن بسيار سخت و طاقت فرسا است .

براي امت اسلامي و جامعة مسلمين نيز خطر نفاق ، بالاترين و سهمگين ترين خطر است .

امت اسلامي به اندازه اي كه منافقين لطمه ديده و ضربه خورده ، از هيچ كافر و مشركي صدمه نديده و ضربه نخورده است . منافقين به دليل آنكه در امت اسلامي هستند ، با مومنين مراوده و معامله و ارتباط هاي سببي و نسبي دارند ، بخوبي نقاط ضعف جامعة اسلامي را مي شناسند و ضربه هاي خويش را از پشت و به ناگاه بر افراد و جامعه اسلامي فرود مي آورند و تعادل امت اسلامي را بر هم مي زنند و ...

بر اساس آنچه گفته شد بخوبي مي توان فهميد كه مومنين و جامعه اسلامي و بخصوص حكومت و دست اندركاران امت اسلامي چقدر بايد هوشيار باشند و همة سعي و تلاش خويش را براي ريشه كن كردن « نفاق » در جامعه بكار گيرند و راهكارها و ساز و كارها را چنان برقرار نمايندكه زمينه هاي انفسي و آفاقي نفاق در بين مومنين و جامعة اسلامي از بين برود .

علاوه بر آن بر متوليان امور فرض است كه براي شناساندن نشانه هاي نفاق و منافقين به مردم و پرهيز دادن آنها از اين نشانه ها هم زمينة اصلاح افراد را فراهم نمايند و هم باعث شوند تا مردم و جامعه اسلامي گرفتار مكر و حيله و ضربه هاي منافقيت نشوند ...

Book Library, by OrdaSoft!