۳۴ نفر از منافقین در اغتشاشات دستگیر شدند

155159263324379000

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ۳۴ نفر از منافقین که در ارتباط با عربستان، اسراییل و‌ انگلیس بودند در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز در حاشیه‌ مراسم گرامی‌داشت زنده‌یاد سردار «ابراهیم محمدزاده»، در جمع خبرنگاران با اشاره به اغتشاشات هفته گذشته اظهار داشت: چند نکته را باید در این رابطه مورد بررسی قرار دهیم؛ ابتدا اعتراضات مردم است که مربوط به معیشت آنها می‌شود؛ این اعتراضات انعکاسی از واقعیات محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ما وجود این اعتراضات را در مردم هم حس کرده و می‌کنیم و هم این حق را به عنوان خادم برای مردم قائلیم که در ارتباط با معضلات معیشتی خود مسئولین را بیش از گذشته آگاه کنند تا چاره‌اندیشی صورت گیرد.

دریابان شمخانی افزود: البته باید اعتراض قابل قبول را با موج‌سواری و تخریب امکانات بسیج، نیروی انتظامی، بانک‌ها و پمپ بنزین‌ها تفکیک قائل شد.

وی یادآور شد: این تخریب‌ها برای مردم ما نیست بلکه برای کسانی است که از سال ۹۶ به بعد یا ۸۸ به بعد فضای مجازی را جولانگاه آموزش تخریبی خود قرار دادند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ترکیب این جمعیت محدود که بر روی اعتراضات مردم موج‌سواری کردند، ترکیبی از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار و فضای مجازی، گروه‌های سیاسی معاند مثل منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، خلقی‌ها و تجزیه‌طلب‌ها است.

وی تصریح کرد: ارازل و اوباش اعتراضات را راه‌اندازی نکردند اما پس از راه‌اندازی اعتراض بر آن موج‌سواری کردند؛ البته فضای مجازی هم محل شبکه‌سازی و فرماندهی تخریب برای آنها بود.

دریابان شمخانی با بیان اینکه این افراد به دولت‌ها و‌ منافقین وصل بودند، اضافه کرد: منافقین بعثی‌های بدون یونیفرم در جنگ بودند که به شکلی ماموریت ضد‌وطنی را برای بیگانگان انجام می‌دادند و این‌بار هم آنها در ارتباط با عربستان، اسرائیل و انگلیس این کار را انجام دادند.

وی گفت: فکر می‌کنم ۳۴ نفر از منافقین تاکنون دستگیر شدند و یک شبکه وسیعی از کانال‌هایی که نه به اسم منافقین بلکه با خط و مشی منافقین عمل می‌کردند نیز شناساسی شدند، چون مردم از منافقین بیزار هستند اگر با تابلو منافقین کانال‌ها را ایجاد می‌کردند، مردم استقبالی از آن انجام نمی‌دادند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: تک‌تک اینها با سعه‌صدر مورد بررسی قرار می‌گیرند و آن کسی که قتل، جنایت تخریب، انهدام وسایل و امکانات عمومی و‌ خصوصی را بر عهده داشته، نقش آن بررسی و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اگر اینها اغتشاش نمی‌کردند، مردم اعتراض خود را ادامه می‌دادند و مشکلی هم نبود و ما هم آماده پذیرش مشکلات مردم بودیم.

دریابان شمخانی اضافه کرد: البته از دستگیر شدگان ابزار و وسایل مشترک برای برقراری ارتباط و‌ حتی تخریب نیز به‌دست آمده است.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان