۱۹۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در استان مرکزی به چاپ رسید

16919407

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: کنگره شهدای استان مرکزی نهضت تولید کتاب در حوزه دفاع مقدس را راه اندازی کرده و بیش از ۱۹۰ عنوان کتاب در این حوزه طی ۲ سال گذشته به چاپ رسیده است.

 

 سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» عصر دوشنبه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت با موضوع رونمایی از کتاب «تازه داماد» در اراک افزود: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند برای تقویت و ترویج ارزش‌های اسلامی از طریق کتاب است چراکه کتاب یک وسیله فرهنگی است که بعد ترویجی و تبلیغی دارد و تقویت فرهنگ کتابخوانی موجب تقویت ارزش‌ها می‌شود.

 

وی بیان کرد: کتاب به جامعه روح می‌دهد و نامگذاری این ایام به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی برکات فراوانی دارد که باید به نحو احسن از این فرصت طلایی استفاده کرد چرا که کتاب جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوعی در استان مرکزی برنامه‌ریزی شده که مهمترین آنها رونمایی از کتاب در حوزه دفاع مقدس، برگزاری مسابقات کتابخوانی و نشست‌های تخصصی بررسی کتب در حوزه دفاع مقدس است که در طول این یک هفته برگزار می‌شود.

 

سرهنگ پاسدار کریمی عنوان کرد: امروز نیازمند ترویج و تقویت فرهنگ کتابخوانی در جامعه هستیم و کتابخوانی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در بین مردم رایج شود.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: در سال‌جاری تهیه ۶۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس با مشارکت ادارات و نهادهای استان مرکزی هدف گذاری شده و یکی از ضرورت‌های مهم امروز تشویق نویسندگان برای فعالیت در حوزه دفاع مقدس است که دستگاه‌های فرهنگی باید از ظرفیت نویسندگان بومی به خوبی استفاده کنند.

 

وی عنوان کرد: رونمایی از کتاب «تازه داماد» که برگرفته از سیره شهید والامقام «مهدی جودکی» است نقش به سزایی در معرفی این شهید عزیز به نسل جوان دارد.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: شهید «مهدی جودکی» علاوه بر اینکه یک پاسدار و رزمنده ارزشی و متعهد بود یک ورزشکار با اخلاق بود و امروز بهترین الگو برای جوانان است.

 

فرمانده سپاه ناحیه اراک هم در این نشست گفت: کتاب یکی از محتواهای بسیار اثرگذار است که سهم به سزایی در گفتمان‌سازی و جریان‌سازی دارد و هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند در این راستا است.

 

سرهنگ پاسدار «محمد مهجوری» افزود: یکی از ضرورت‌های مهم امروز جامعه تقویت و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است که کتاب می‌تواند در این راستا بسیار موثر باشد و اهالی فرهنگ و به‌ویژه نویسندگان نقش مهمی در این راستا دارند.

 

وی بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی می‌شود.

 

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: تجلیل از خانواده معظم شهید «مهدی جودکی» و خانواده شهدای منطقه از جمله شهید آسنجرانی و شهید قریشی و تجلیل از خانواده معظم زنده یاد حاج «داود میرزایی» که در آن زمان فرمانده گردان تکاور بودند از مهمترین برنامه‌ها در کنار آیین رونمایی است.

 

سرهنگ مهجوری عنوان کرد: همچنین تجلیل از جانبازان این عملیات و تهیه نسخه صوتی کتاب «تازه داماد» از دیگر برنامه‌ها است.

 

شهید «مهدی جودکی» در فروردین ماه سال ۱۳۶۷ چشم به جهان گشود و در ۳۰ فروردین ماه سال ۱۳۸۹ در شمال غرب کشور در منطقه سنگ‌های آذرین(ماکو) و هنگام درگیری با گروهک تروریستی پژاک به شهادت رسید و پیکر مطهر  این شهید در گلزار مطهر شهدای شهر اراک به خاک سپرده شده است.


مطالب پربازدید سایت

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان