گروه‌های تروریستی ضد ایرانی به نقاط دور دست منتقل شدند

170659291

مشاور امنیت ملی عراق از انتقال گروه‌های تروریستی ضد ایرانی از پایگاه های خود واقع در اقلیم کردستان عراق به مناطق دور دست خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا، «قاسم الاعرجی» در هفتمین گردهمایی سفیران عراق در بغداد تاکید کرد: تمام گروه‌های تروریستی ضد ایرانی از پایگاههای خود واقع در اقلیم کردستان عراق منتقل شده و نیروهای مرزبانی و پیشمرگه برای حفاظت از آن مناطق مستقر شده اند.

 

وی با بیان اینکه اردوگاه الهول در سوریه تروریست‌هایی از ۶۰ کشور جهان را در خود جای داده که بیشتر آنها از عراق و سوریه هستند، اظهار داشت: همچنین ۱۰ هزار تروریست خارجی نیز در این اردوگاه حضور دارند.

 

مشاور امنیت ملی عراق افرود: بغداد تصمیم گرفته تا اتباع عراقی را برای آماده سازی و بازگرداندن آنها به جامعه، به اردوگاه الجدعه واقع در استان نینوا منتقل کند.

 

الاعرجی ادامه داد: یک هزار و ۵۶۷ خانواده عراقی از اردوگاه الهول برای آماده سازی و آموزش به اردوگاه الجدعه منتقل شده و ۹۰۰ خانواده عراقی هم پس از تکمیل دوره آماده سازی و بازگشت به جامعه، به مناطق اصلی خود بازگردانده شدند.

 

وی همچنین گفت: دو هزار و ۹۴۵ عراقی متهم به فعالیت های تروریستی به وزارت کشور تحویل شدند تا طبق قوانین عراق محاکمه شوند.

 

الاعرجی با اشاره به اینکه بغداد در حال تدوین راهبرد مبارزه با افراط‌گرایی خشونت‌آمیز و از بین بردن آن است، افزود که مشاور امنیت ملی عراق در حال تلاش برای تدوین و اجرای یادداشت‌های تفاهم امنیتی بین سرویس‌های امنیتی این کشور با سایر کشورهای جهان است.

 

به گزارش ایرنا، توافق امینتی بین ایران و عراق ۱۹ مارس۲۰۲۳ به امضای «علی شمخانی» دبیر وقت شورای امنیت ملی ایران و «قاسم الاعرجی» همتای عراقی وی رسید.

 

بر اساس توافقنامه امنیتی بین ایران و عراق، تمام گروه های تروریستی و تجزیه طلب مورد حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا مستقر در اقلیم کردستان عراق باید از مناطق مرزی دو کشور دور و پایگاه های آنها تحویل نیروهای دولت مرکزی عراق شود.

 

گروه های تروریستی "دمکرات" و "کومله" در سال های اخیر با استقرار در این منطقه، علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران اقدامات تروریستی خود را هدایت می کردند.

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان