گروهک منافقین به درستی مستحق حضور در فهرست تروریست‌ها است

Paul R Pillar1 46830

پاول پیلار کارشناس ارشد سیاست بین‌الملل در موسسه بروکینگز و نشنال اینترست در مقاله‌ای که در سایت خبری لوبلاگ  منتشر شده، به تناقض در سیاست‌های دولت آمریکا در نظام بین‌الملل در مبارزه با تروریسم بین‌الملل پرداخته و از  قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده انتقاد کرده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان پیلار در بخشی از یادداشت خود اشاره می‌کند: از منظر بسیاری از مفسران و تحلیل‌گران سیاست بین‌الملل، ناکارآمدی در سیاست‌های بین‌المللی دولت ترامپ و اعمال تحریم‌های جدید علیه ملت و دولت ایران و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی آمریکا نشان دهنده استیصال دولت آمریکا از مقابله با ایران است.

این کارشناس حوزه بین‌الملل افزود: ترامپ  با قرار دادن  نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی هنجارها و عرف‌های بین‌المللی را نقض کرده و به باور تحلیل‌گران این استراتژی دولت ترامپ منافع ملی آمریکا را به خطر می‌اندازد و آمریکا را از هدف اصلی که مبارزه با تروریسم است، باز می دارد. به باور بسیاری از تحلیل‌گران فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از بدنه حکومت ایران نه‌تنها بر مباحث نظامی متمرکز است بلکه فعالیت‌های اقتصادی را نیز شامل می‌شود که نمونه بارز آن را می توان در مراودات اقتصادی این نهاد دولتی با عراق مشاهده کرد.

این پژوهش‌گر پایگاه تحلیلی نشنال‌اینترست در ادامه گزارش خود نوشت: مبارزات این نهاد رسمی با نیروی های داعش در طول مدت اشغال عراق توسط این گروه تروریستی را می توان مصداقی از سیاست‌های دولت ایران در مبارزه با تروریسم بین‌المللی تلقی کرد. خیلی مضحک به‌نظر می‌رسد که دولت آمریکا نهاد دولتی با این پیشینه فعالیت در مبارزه با تروریسم بین‌المللی را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد و خود مدعی مبارزه با تروریسم بین‌المللی شود.

پیلار در ادامه با انتقاد از وزیر امور خارجه آمریکا می‌نویسد: استدلال مایک پومپئو مبنی بر اینکه «دولت ایران از تروریسم به‌عنوان ابزاری برای تامین اهداف خود استفاده می کند»، اساسا نادرست است. سابقه تحولات نظام بین‌الملل نشان می‌دهد که دولت‌های متعددی من‌جمله اسرائیل، عربستان در قضیه ترور جمال خاشقچی و پاکستان سابقه‌ای طولانی در استفاده از تروریسم دولتی علیه مردم و دولت دیگر کشورها دارند.

در ادامه نگارنده به تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران اشاره می‌کند که مصداق دیگری از تروریسم دولتی به شمار می‌رود.

پیلار با اشاره به ماهیت تروریستی گروهک تروریستی منافقین نیز می‌نویسد: سازمان مجاهدین خلق به‌درستی استحقاق حضور در فهرست تروریستی آمریکا را دارد. این سازمان با صرف هزینه‌های گزاف نظر سیاست‌مداران متعدد آمریکایی را جلب کرده و با ایجاد لابی از طریق این سیاست‌مداران منجر به حذف نام این سازمان تروریستی از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا شده است.

پیلار در انتهای یادداشت خود بیان می‌‎کند: همچنین باید بی‌اعتباری دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم در نظام بین‌الملل، ایجاد اختلاف در متحدین دولت آمریکا و سیاست‌های بحث‌برانگیز ترامپ را که منافع ملی آمریکا را به مخاطره می‌اندازد به این تناقض‌های آشکار در سیسات خارجی آمریکا افزود.

 


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

جدیدترین مطالب

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان