گروهک منافقین به درستی مستحق حضور در فهرست تروریست‌ها است

Paul R Pillar1 46830

پاول پیلار کارشناس ارشد سیاست بین‌الملل در موسسه بروکینگز و نشنال اینترست در مقاله‌ای که در سایت خبری لوبلاگ  منتشر شده، به تناقض در سیاست‌های دولت آمریکا در نظام بین‌الملل در مبارزه با تروریسم بین‌الملل پرداخته و از  قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده انتقاد کرده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان پیلار در بخشی از یادداشت خود اشاره می‌کند: از منظر بسیاری از مفسران و تحلیل‌گران سیاست بین‌الملل، ناکارآمدی در سیاست‌های بین‌المللی دولت ترامپ و اعمال تحریم‌های جدید علیه ملت و دولت ایران و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی آمریکا نشان دهنده استیصال دولت آمریکا از مقابله با ایران است.

این کارشناس حوزه بین‌الملل افزود: ترامپ  با قرار دادن  نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی هنجارها و عرف‌های بین‌المللی را نقض کرده و به باور تحلیل‌گران این استراتژی دولت ترامپ منافع ملی آمریکا را به خطر می‌اندازد و آمریکا را از هدف اصلی که مبارزه با تروریسم است، باز می دارد. به باور بسیاری از تحلیل‌گران فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از بدنه حکومت ایران نه‌تنها بر مباحث نظامی متمرکز است بلکه فعالیت‌های اقتصادی را نیز شامل می‌شود که نمونه بارز آن را می توان در مراودات اقتصادی این نهاد دولتی با عراق مشاهده کرد.

این پژوهش‌گر پایگاه تحلیلی نشنال‌اینترست در ادامه گزارش خود نوشت: مبارزات این نهاد رسمی با نیروی های داعش در طول مدت اشغال عراق توسط این گروه تروریستی را می توان مصداقی از سیاست‌های دولت ایران در مبارزه با تروریسم بین‌المللی تلقی کرد. خیلی مضحک به‌نظر می‌رسد که دولت آمریکا نهاد دولتی با این پیشینه فعالیت در مبارزه با تروریسم بین‌المللی را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد و خود مدعی مبارزه با تروریسم بین‌المللی شود.

پیلار در ادامه با انتقاد از وزیر امور خارجه آمریکا می‌نویسد: استدلال مایک پومپئو مبنی بر اینکه «دولت ایران از تروریسم به‌عنوان ابزاری برای تامین اهداف خود استفاده می کند»، اساسا نادرست است. سابقه تحولات نظام بین‌الملل نشان می‌دهد که دولت‌های متعددی من‌جمله اسرائیل، عربستان در قضیه ترور جمال خاشقچی و پاکستان سابقه‌ای طولانی در استفاده از تروریسم دولتی علیه مردم و دولت دیگر کشورها دارند.

در ادامه نگارنده به تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران اشاره می‌کند که مصداق دیگری از تروریسم دولتی به شمار می‌رود.

پیلار با اشاره به ماهیت تروریستی گروهک تروریستی منافقین نیز می‌نویسد: سازمان مجاهدین خلق به‌درستی استحقاق حضور در فهرست تروریستی آمریکا را دارد. این سازمان با صرف هزینه‌های گزاف نظر سیاست‌مداران متعدد آمریکایی را جلب کرده و با ایجاد لابی از طریق این سیاست‌مداران منجر به حذف نام این سازمان تروریستی از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا شده است.

پیلار در انتهای یادداشت خود بیان می‌‎کند: همچنین باید بی‌اعتباری دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم در نظام بین‌الملل، ایجاد اختلاف در متحدین دولت آمریکا و سیاست‌های بحث‌برانگیز ترامپ را که منافع ملی آمریکا را به مخاطره می‌اندازد به این تناقض‌های آشکار در سیسات خارجی آمریکا افزود.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9492199&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  طلبه فعال استان گلستان

  شهید سید کریم شهید حسینی

  دانش‌آموز تهرانی

  شهید مسعود افتخاری

  حقوق‌بشر غربی در خدمت تروریسم تکفیری

  آغاز پروژه بازتولید تروریسم در اروپا

  جوشکار و آهنگر

  شهید نظام‌علی حیدری

  دکتر مصطفی انتظاری‌هروی؛ بنیاد هابیلیان

  صلح ظاهری، برای جنگ واقعی

  خدمات بی‌شائبه منافقین به ارتش بعثی

  پیشنهادات صدام به منافقین

  جدیدترین مطالب

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  کودک یک ساله‌ای که ترور شد

  شهید هایده علی‌بیگی

  محمداسماعیل شیخانی؛ بنیاد هابیلیان

  نگاهی به کارنامه ارتباطات بین‌المللی منافقین

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  منافقین جزئی از سیستم جنگی صدام

  شکست روحیه مقاومت با ابزار «ترور»

  خدمات بی‌شائبه منافقین به ارتش بعثی

  پیشنهادات صدام به منافقین

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دبیرکل بنیاد هابیلیان در برنامه تلویزیونی چهل ستون

  واقعیت مجازات منافقین در سال ۶۷

  به همت بنیاد هابیلیان برگزار شد

  بزرگداشت مرد پولادین انقلاب

  آیا «امیر بصیری» همان «حشمت علوی» است؟

  رونمایی از جدیدترین اکانت جعلی منافقین

  روایت اینترسپت از ناگفته‌های درون فرقه منافقین

  سی‌و‌هشتمین قربانی رفتار فرقه گونه منافقین

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه