گروهک منافقین؛ اسباب‌بازی جدید آل‌سعود برای فشار به ایران و محور مقاومت

Rajaviarabestan

اقدام مذبوحانه آل سعود در حمایت از گروهک متلاشی شده منافقین به منظور مشغول کردن ایران به مسائل داخلی چیزی از اقتدار ایران و جبهه مقاومت تا رسیدن به پیروزی نهایی کم نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، تلاش‌های رژیم آل سعود برای دشمن‌کردن دنیا با ایران چیز جدیدی نیست؛ ریاض همواره با موج سواری روی بسیاری از حوادث به دنبال خصومت طلبی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

عربستان با دامن زدن به تنش‌های قومی رفتارهایی را که نشان از تعصب اعراب علیه فارس‌ها یا اختلافات طائفه‌ای بین اهل تسنن و شیعیان دارد بروز می‌دهد، یا با دادن باج به برخی کشورها، آنها را در اتخاذ مواضع خصمانه علیه ایران با خود همراه می‌کند و یا باندها و گروهک‌هایی تروریستی را تشکیل می‌دهد که در داخل ایران روبروی نظام تهران ایستاده و یا خارج از مرزهای ایران متحدان این کشور و برای مثال سوریه را هدف بگیرند.

امضای توافق هسته‌ای پنج قدرت بزرگ جهان به علاوه آلمان با تهران، آل سعود را به جنونی بی درمان مبتلا کرد به گونه‌ای که این رژیم با هر آنچه از پول و نفت در اختیار دارد، برای امضا نشدن این توافق فشار وارد کرد اما همه این فشارها به نتیجه نرسید و حتی اسرائیل نیز نتوانست آمریکا را برای منصرف کردن از امضای این توافق راضی کند و همین مسائل موجب نزدیکی بیش‌تر عربستان و اسرائیل شد چرا که هر دوی آنها جمهوری اسلامی را دشمن خود می‌دانند.

امیرعبداللهیان، مشاور وزیر خارجه ایران با اشاره به اظهارات «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در اجتماع سالانه حامیان گروهک منافقین در پاریس گفت: این اظهارات تایید می‌کند که  حمایت‌های گسترده مالی و امنیتی عربستان سعودی از تروریسم در همه اشکال آن همواره در دستور کار ریاض بوده است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: خطای راهبردی ریاض مبنی بر  کاربرد تروریسم در تحولات منطقه، ریاض و همه ما را در منطقه با خسارات جبران ناپذیری مواجه  می‌کند.

آل سعود به زبان رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی خود می خواهد این پیام را به تهران بدهد که جمهوری اسلامی که در کنار متحد سوری خود مبارزه می کند در آینده نزدیک با مشکلات داخلی بزرگی روبرو خواهد بود و این مشکلات همان گونه که روشن است در انفجارها و حملات تروریستی نمود پیدا خواهد کرد علاوه بر اینکه امکان وقوع درگیری در مناطق مرزی دورافتاده هم وجود دارد.

طبیعتا هدف عربستان مشغول کردن ایران به حوادث داخل خاک این کشور است به گونه‌ای که این مساله بر حضور آن در خاک سوریه تاثیر گذارد، چون ریاض سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قدرتی بزرگ در داخل خاک سوریه می‌داند که حضور گروه‌های تروریستی را که در برابر نظام دمشق ایستاده‌اند تهدید می‌کند.

پیروزی‌های اخیر سوریه به رغم جنگ روانی بزرگی که رسانه‌های خارجی علیه آن به راه انداخته‌اند، ارتش سوریه را با کمک متحدانش به یک قدرتی منطقه ای مبدل کرده که دشمنان سوریه باید هزاران بار روی آن حساب باز کنند و بدین ترتیب آمال سعودی‌ ها و صهیونیست‌ها در ضعیف کردن سوریه و ارتش آن بر باد رفت.

سناریو احتمالی پیش رو این است که ریاض در مدت پیش رو کمک‌های نظامی خود را به گروهک منافقین خلق بیش‌تر کرده و حمایت‌های بین المللی از این گروهک را جلب کند تا بدین ترتیب در مسائل متعددی و از جمله پرونده سوریه و یمن بر ایران فشار وارد کند.

رژیم آل سعود در سال‌های اخیر شکست‌های مفتضحانه را متحمل شده از ناکامی در یمن تا شکست گروهک های تکفیری در سوریه و عراق؛ بنابراین اکنون خود را در حال غرق شدن می بیند و  برای نجاتش به هر خس و خاشاکی که می بیند چنگ می‌زند، اما سعودی‌ها باید بدانند که با وجود هزینه‌های گزاف و حمایت از تروریسم هیچ دستاوردی را از ایجاد این همه هرج و مرج در منطقه کسب نخواهند کرد.

نشست حامیان گروهک تروریستی منافقین شنبه گذشته با حضور تعدادی از حامیان غربی و عربی این گروهک تروریستی در پاریس برگزار شد. در این میان، عربستان سعودی که در چند وقت اخیر مواضع به شدت خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه پس از برجام اتخاذ کرده با حضور نماینده خود؛ شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان، در این نشست شرک کرده بود.

ترکی الفیصل در این نشست با حمایت از این گروهک تروریستی در اظهاراتی خصمانه گفت: من هم به مانند شما خواهان سقوط این رژیم (جمهوری اسلامی) هستم. وی در ادامه با بیان اینکه ایران مسئول ایجاد بسیاری از تنش‌ها در منطقه است، گفت: اجازه نمی‌دهیم ایران در امور داخلی اعراب دخالت کند.

وی همچنین با متهم کردن ایران به حمایت از گروه‌های افراطی جهت جنگ‌های فرقه‌ای در منطقه مدعی شد اصل صدور انقلاب ایران موجب درگیری‌های گسترده در منطقه شده است و با گذشت بیش از سی سال، واقعیت وجودی ایران متفاوت از آن است که قرار بوده باشد.


مطالب پربازدید سایت

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

جدیدترین مطالب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان