کرونا نشان داد تروریسم سفید از تروریسم سیاه مرگبارتر است

1399020613130785620225204

یک رسانه آمریکایی نوشته شیوع ویروس کرونا در آمریکا نشان داده چگونه گروه‌های راست افراطی بیشتر از گروه‌های تروریستی مانند داعش برای آمریکایی‌ها تهدید به شمار می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از تسنیم، یک رسانه آمریکایی در تحلیلی نوشته شیوع بیماری «کووید-19» (بیماری کروناویروس 2019) نشان داده راست‌گراهای افراطی چگونه خطر بزرگ‌تری نسبت به گروه‌های تروریستی از جمله داعش به شمار می‌روند.

پایگاه خبری‌تحلیلی «آلترنت» این تحلیل را با اشاره به دستور گروه تروریستی داعش به اعضای خود برای خودداری از سفر به اروپا در بحبوحه شیوع کرونا آغاز کرده و نوشته است: «داعش جزو شرورترین سازمان‌های تروریستی در سراسر جهان است. آنها به اندازه‌ای خشن هستند که حتی القاعده و طالبان را هم به انتقاد از روش‌هایشان وادار کرده‌اند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «اما داعش آنقدر از عقل سلیم و دانش علمی برخوردار است که بداند کروناویروس تهدیدی عمده برای اعضایش به شمار می‌رود؛ اما در آمریکا گروه‌های راست‌گرای افراطی ویروس کرونا را جدی نگرفتند و با افزایش شمار مرگ و میرها به طرز دردناکی آشکار شده که راست‌گراهای افراطی بیشتر آمریکایی‌ها را به کشتن می‌دهند تا داعش و سایر گروه‌های تروریستی.»

آلترنت در ادامه به یک نکته مشترک در میان تروریست‌های سفید در آمریکا و گروه‌های تروریستی مانند داعش یعنی سوءاستفاده آنها از ایده‌های مذهبی اشاره کرده و نوشته است: «گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده بمب‌گذاری انتحاری را تشویق می‌کنند که طبق گفته شمار بسیار زیادی از مسلمان‌های ضدتروریسم توهین به اسلام به شمار می‌رود زیرا کتاب مقدس قرآن بسیار با خودکشی مخالف است. مسیحیت هم با خودکشی مخالف است.»

در ادامه این تحلیل آمده است: «با وجود این، گروه‌های «راست مسیحی» و بسیاری از حامیان راست‌گرا و انجیلی دونالد ترامپ طرفدارانشان را به انجام خودکشی ترغیب می‌کنند. وقتی انجیلی‌های راست افراطی، ناسیونالیست‌های سفیدپوست و گروه‌های منکر کرونا بر خلاف قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی عمل کرده و هوادارانشان را به برگزاری اجتماعات بزرگ ترغیب می‌کنند در واقع خودکشی را ترویج می‌کنند. مثال‌های زیادی در این خصوص وجود دارد.»

 آلترنت به چند نمونه از دستورات رهبران گروه‌های راست‌گرای افراطی به هواداران خود برای نفی قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی اشاره کرده است. به عنوان مثال، «هوارد براون» رهبر یکی از این گروه‌ها در شهر «تمپا» در فلوریدا اواسط ماه مارس خطاب به جمعیت گفت: «خبر فوق‌العاده‌ای برایتان دارم: این کلیسا هیچ وقت تعطیل نخواهد شد.» او دو هفته بعد دستگیر شد.

«تونی اسپل»، یکی دیگر از بنیادگرایانی که مسئولیت یکی از کلیساها در ایالت «لوئیزیانا» را بر عهده دارد در اواخر ماه مارس به دلیل ادامه برگزاری تجمعات بالای 1000 نفر دستگیر شد.

آلترنت تأکید کرده افراطیونی مانند هوارد براون و تونی اسپل نماینده کلیت مسیحیت محسوب نمی‌شوند چرا که کلیساهای کاتولیک و پروتستان زیادی در واکنش به همه‌گیری ویروس کرونا  گردهم‌آیی‌های حضوری خودشان را متوقف کرده و به جای آن مراسم خود را به شکل آنلاین برگزار کردند، اما راست مسیحی تجسم شکل خطرناکی از مسیحیت است که با کمال تاسف باید گفت علم ستیز است و ایدئولوژی آن دست در دست ناسیونالیسم سفیدپوستان و جنبش کرونا ناباوران قرار دارد.

این گروه از بنیادگراها، مطابق این تحلیل از باور روایت‌های موجود درباره شیوع ویروس کرونا امتناع ورزیده‌اند و مثلاً برای اینکه بگویند خطری درباره کرونا وجود ندارد هشتگی با عنوان «از بیمارستان‌هایتان فیلم بگیرید» به راه انداخته‌اند تا از اخبار مربوط به شیوع این بیماری اعتبارزدایی کنند.

آلترنت نوشته است: «علم هیچ وقت جایی در ایده‌های ناسیونالیست‌های راست‌گرا نداشته است. آنها به طرز دردناکی علم‌ستیزند و به همین دلیل است که تا این حد از هر کسی که اطلاعات دقیق درباره این بیماری همه‌گیر جهانی قرار می‌دهد تنفر دارند.»

این رسانه آمریکایی در پایان یادآوری کرده حتی تروریست‌های داعش هم بیشتر از ناسیونالیست‌های افراطی به قواعد علمی احترام گذاشته‌اند. هر چه اعضای این جریان بیشتر علیه قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی شورش می‌کنند این واقعیت دردناک آشکارتر می‌شود که ناسیونالیست‌های سفیدپوست چیزی بیشتر از یک فرقه مرگ‌اندیش نیستند.


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان