پیوستن و بریدن از منافقین به زبان داستان

637398268619797662 Lgچاپ نخست رمان«صنم» نوشتۀ ملیحه ذوالفقاریان از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از روابط‌عمومی انتشارات سروش، رمان «صنم» داستان پیوستن و جدایی چند جوان به گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) است که در پی اتفاقاتی که رخ می‌دهد یکی از آنها به سرنوشت نامعلومی دچار شده و بقیه گروه به پادگان اشرف در خارج از مرزهای ایران می‌پیوندند. در نهایت شخصیت اصلی داستان «صنم» پس از اتفاقاتی که برای او رخ می‌دهد توسط «ناصر» شخصیت دوم و موازی داستان از پادگان فرار کرده و به آلمان پناهنده می‌شود و ادامه روند زندگی اش سمت و سویی دیگر پیدا می‌کند.

 

ایده این داستان برگرفته از زندگی خانواده‌هایی است که در جریان انقلاب درگیر این گروهک بوده‌اند. رمان صنم داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که پدر خانواده به شدت انقلابی بوده؛ اما پسرش در جریانی کاملاً مخالف و عضو گروهک مجاهدین (منافقین) می‌باشد.

 

رمان «صنم» با الهام از تاریخ و انقلاب اسلامی، اندیشه و عملکرد گروهگ مجاهدین ممزوج با دست مایه‌های داستانی، تخیل و قصه‌پردازی راوی برشی از حقیقت تلخی است که مردم ایران با آن درگیر بوده و همچنان نیز هستند.

 

کتاب‌ها، خاطرات، دست نوشته‌ها و... از جمله منابعی بوده است که ذوالفقاریان برای نوشتن رمان از آنها بهره گرفته است. نشریات، روزنامه‌ها، عکس، وصیت‌نامه، دست نوشته، فیلم‌های مستند و... از جمله مواردی است که نویسنده با استفاده از آنها توانسته تحقیقات خود را طی ۱۶ ماه تکمیل کند. و در این راه برای جمع‌آوری اطلاعات به سراغ افرادی رفته که قبلاً در این گروهک عضو بودند، کسانی که توبه کرده و از این راه برگشته بودند؛ حاضر به مصاحبه نشدند.

 

رمان صنم در شش فصل و از زبان شخصیت‌های مختلف روایت می‌شود تا تعلیق ایجاد شده در داستان، مخاطب را با خود همراه کند. همچنین ذوالفقاریان معتقد است اینگوه پرداختن به داستان باعث می‌شد که شخصیت‌های موجود در رمان هر کدام از زوایه دید خود به روایت داستان بپردازند و به این ترتیب مخاطب را بیشتر با خود همراه کند.

 

چاپ نخست این اثر در ۲۲۲ صفحۀ رقعی، شمارگان ۱,۰۰۰ نسخه و با قیمت ۳۵.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گرفته است.

 

 


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان