پس از ترور پدرم همچنان منافقین خانواده ما را تهدید می کردند

6632286

با شروع سال نو از خداوند خواستم در راهی که پیش گرفتم مرا یاری کند، راهی که شهدای ترور جلوی پایم قرار دادند. تلفن را برداشتم و با چند خانواده شهید ترور تماس گرفتم

پسر شهید ترور محمد ابراهیم سروش مهر اولین خانواده شهید تروری است که در سال جدید به دیدارش رفتیم و جویای احوال شان شدیم.

محمد ابراهیم سروش مهر کاسب خیابان دانشگاه مشهد بود که قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت فعال داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به مقابله با جریانات فکری بویژه منافقین می پرداخت از این رو بارها و بارها توسط این گروهک مورد تهدید قرار گرفت سرانجام 16 شهریور1360 در حالی که در مغازه مشغول فعالیت روزانه خود بود یک تیم ترور منافقین که متشکل از دو نفر بودند وارد مغازه کفاشی ایشان می شوند و پس از شناسایی ایشان، با شلیک چند گلوله ایشان را به شهادت می رسانند و متواری می شوند.

ساعت حوالی 11 صبح بود که به اتفاق آقای هاشمی نژاد و آقای ملازاده شاهرودی به محل کار علی آقای سروش مهر رسیدیم درست سر ساعت، ایشان نیز به گرمی از ما استقبال کردند و دور میز جمع شدیم پس از خوش و بش کردن و تبریک سال نو آقای هاشمی نژاد علت حضور ما را این گونه بیان کرد: همان طور که مستحضر هستید دادگاهی علیه منافقین در حال برگزاری است، قوه قضاییه به خوبی به این موضوع ورود کرده است و مطالبه چندین ساله خانواده شهدای ترور را اجابت کرده است. صدور رای از این دادگاه که صلاحیتش محرز است روشن کننده جنایات منافقین است، جنایات منافقین برای عموم جامعه که مشخص است منظورم برای مخاطب خارج از ایران اسلامی است. امسال مراسم منافقین با محدودیت های جدی رو به رو بود این گروهکی که تا سال‌ها قبل به راحتی در هر کجایی که اراده می کرد می توانست حضور داشته باشد با محدودیت در قلب اروپا رو به رو شد که این نکته خودش گویای نفوذ و قدرت اقدامات حقوقی است.

آقای شاهرودی که خود هم از خانواده شهدای ترور و هم وکیل دادگستری است. پرونده حقوقی شهید سروش مهر که شامل مدارک و مستندات مُثبِت ترور شدن ایشان است را که برای طرح شکوایه آماده کرده بود ورق می زد به دادگاه کیفری یک استان تهران که به اتهامات 104 نفر از اعضای منافقین رسیدگی می کند اشاره کرد و گفت: عامل ترور پدر شما و چند تن دیگر از جمله شهید کامیاب، محسن سلطانی و دیگران در سال 66 دستگیر شده است و مجازات شده است و اقاریر عامل ترور شهید سروش مهر به دادگاه ارسال شده که نشان دهنده آمریت سازمان مجاهدین خلق در ترور پدر شماست.

آقای سروش مهر ضمن روایت ترور پدرش بیان داشت: پس از ترور پدرم همچنان منافقین خانواده ما را تهدید می کردند می گفتند؛ دیدید که چه بلایی سرتان آوردیم و اگر از حمایت تان از جمهوری اسلامی برندارید باز هم به سراغتان خواهیم آمد.  مادرم همیشه نگران ما بود اگر کمی دیر به منزل می آمدیم بی تاب می شد و از حال می رفت آیا جایی برای مطالبه این نوع از ناراحتی ما هست؟

پسر شهید سروش مهر اقدام صورت گرفته برای مطالبه حق خانواده شهدای ترور را موثر دانست و گفت: همانطور که آقای هاشمی نژاد گفتند این رویکرد، رویکرد موثری است و دیگر کشور ها نمی توانند از این گروهک حمایت کنند. من در هر دادگاهی که علیه منافقین باشد حضور پیدا خواهم کرد.

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31