پایگاه های تروریست ها در شمال عراق را منهدم خواهیم کرد

1396091408364410812692254سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گردهمایی رزمندگان پیشمرگ مسلمان کُرد که در سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در شهر سنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته دفاع مقدس؛ به روند شکل‌گیری، اقدامات و نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد در تأمین امنیت پایدار منطقه اشاره کرد و اظهار داشت:

پیشمرگان کُرد مسلمان در کنار سایر رزمندگان اسلام با جانفشانی، ایثار و رشادت‌های خود ریشه امنیت را در این خطه از سرزمین اسلامی دواندند. وی با بیان اینکه با تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد و سازماندهی نیروهای مردمی در منطقه، مرحله‌ای جدید از انقلاب مردمی در دفاع از امنیت ملی و استان ظهور پیدا کرد، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی غائله‌های زیادی در مناطق مختلف قومی کشور از جمله استان کردستان پیش آمد و در یک مقطع زمانی، شهرهای مریوان و بانه و پاوه سقوط و تمام شهرهای کردستان یکی پس از دیگری در اختیار ضدانقلاب قرار گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه شهید بروجردی در تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد زحمات زیادی کشیده و این شهید گرانقدر بر گردن مردم کردستان و ایران حق دارند، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، غائله‌های زیادی با طراحی استکبار جهانی و مزدوران و نوکرانشان در کشور پیاده شد، اما با تشکیل این سازمان و در طی فعالیت آن بیشتر شهرهای تحت اشغال مخالفان انقلاب شامل سنندج، کامیاران، پاوه و چند شهر دیگر آزاد و مخالفان به خارج از مرزهای کشور فرار کردند.

وی به بازگویی گوشه‌ای از وضعیت شهر سنندج در اسفندماه 58 پرداخت و گفت: در آن مقطع زمانی که برای پاکسازی شهر سنندج آمده بودیم، همه خیابان‌های این شهر در دست ضد انقلاب بود و شهرستان‌های دیگر استان نیز شرایط مشابهی داشتند. بعد از آزادسازی جاده سقز- بانه، شهر بانه نیز از حضور ضد انقلاب پاکسازی شد و حدود دوماه نیز در عملیات پاکسازی سردشت و بانه جنگیدیم. سردار پاکپور با یادآوری اینکه غائله ترکمن صحرا و جنگل‌های شمال کشور و خلق عرب در جنوب هم از دیگر توطئه‌های شکست‌خورده دشمنان بود، تصریح کرد: سپاه در عملیات‌های مختلف مناطق جنوب شرکت کرد، اما در آن دوران امکانات و تجهیزات کامل برای مقابله با جنگ را نداشتیم و با اقتدار در برابر دشمن ایستادیم.

وی با تأکید بر اینکه باید نسل امروزی با رشادت‌ها و ایستادگی‌هایی که علی‌رغم کمبود امکانات در مقابل دشمن صورت گرفت، آشنا شوند، عنوان کرد: در آن دوران حتی یک دهم تجهیزات ارتش عراق را نداشتیم، با خمپاره 120 در جنگ، عملیات را انجام و اکنون به این وضعیت و اقتدار رسیده‌ایم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقتدار و عظمت کنونی را مرهون خون شهدا و حاصل ایثارگری شهدای بزرگی همچون شهید بروجردی، کاظمی، متوسلیان و ... دانست و یادآور شد: در سال 1361، نیروهای جمهوری اسلامی در کردستان به پیروزی‌های چشم‌گیری دست یافتند و بخش‌های مهمی از محور مهاباد به سردشت و دیگر شهرهای کردستان و روستاهای اطراف پاکسازی شد. وی به نقش رزمندگان در عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس اشاره کرد و افزود: در این عملیات‌ها تجهیزات و امکانات زیادی به دست آوردیم و کمر ارتش عراق شکست.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه توطئه‌های دشمنان و گروهک‌های ضدانقلاب را با همراهی پیشمرگان کُرد مسلمان در نطفه خاموش می‌کنیم، گفت: گاها می‌بینیم که تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق مقر ایجاد کرده‌اند که ما این وضعیت را برنمی‌تابیم و به شدت برخورد خواهیم کرد.

سردار پاکپور با هشدار به اینکه اجازه کوچک‌ترین تحرکی را به گروهگ‌های تروریستی که بخواهند در شمال عراق علیه ایران توطئه کنند، را نخواهیم داد، تصریح کرد: مسئولان عراق و اقلیم کردستان هر چه زودتر عناصر و اعضای گروهک‌های تروریست و ضدانقلاب را از شمال عراق بیرون کنند در غیر این‌صورت نسبت به انهدام مقرات و پایگاه‌های آنها اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برای مقابله با هرگونه اقدام تهدیدآمیز آمادگی‌ کامل داریم، افزود: امروزه نیروهای سپاه در آمادگی کامل به سر برده و کوچک‌ترین تحرک دشمنان را سخت پاسخ خواهیم داد. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نشانه‌های شکست آمریکا در جهان آشکار شده و ترک افغانستان بزرگترین شکست آنان بود، اظهار کرد: ایران هم‌اکنون در مذاکرات برجام نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و در جنگ نظامی نیز توان رویارویی و مقابله با ایران را ندارند.


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان