پایان صبر راهبردی‌مان در برابر تروریست‌ها در عراق و اقلیم کردستان

62034844

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در ارتباط با فعالیت های برخی از گروهک های تروریستی در عراق و کردستان عراق علیه ایران و اظهار نظر اخیر مقامات دفاعی و نظامی کشورمان در مورد فعالیت‌های این گروه‌های تروریستی گفت: ما در قبال برخی از اقدامات تروریستی گروه‌های ورشکسته تروریستی در منطقه اقلیم کردستان که علیه ملت و دولت ایران عمل می‌کردند یک صبر راهبردی همراه با درایت داشتیم و تلاش داشتیم که این موضوع در مسیر خود حل و فصل شود.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده ظهر روز دوشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر استقرار تعدادی از عناصر گروهک های تروریستی و صهیونیستی در کنار مرزهای ایران و آذربایجان بعد از تحولات اخیر در منطقه قره باغ اظهار کرد:‌ در ابتدای وقوع جنگ در آن منطقه گزارش‌هایی را در این ارتباط دریافت کردیم و به اطلاع دوستان‌مان در باکو رساندیم و نظرمان را در این ارتباط اعلام کردیم. در نشست‌های مختلف دوستان ما در باکو اعلام کردند که هیچ تهدیدی متوجه کشورهای دیگر نیست.

 

وی گفت:‌ این گونه گزارش‌ها همچنان واصل می‌شود و اجازه بدهید که در مورد این مسائل از مسیر خودش با دوستان خودمان در آذربایجان صحبت کنیم.

 

خطیب زاده همچنین با اشاره به روابط ایران و آذربایجان گفت: روابط دو کشور روابط رو به رشدی داشته است. ایران سیاست اصولی خود را در مورد تحولات در این منطقه همواره پیگیری کرده است و از هیچ تلاشی برای کمک به برادران خود در آذربایجان دریغ نکرده است.

 

وی با بیان اینکه ما در سطوح مختلفی دارای روابط با آذربایجان هستیم و باید اجازه دهیم در همین مسیرها گفت‌وگو و رایزنی‌ها ادامه پیدا کند و نیازی به برخی از اظهارات رسانه‌ای تأسف برانگیز و کشاندن برخی از مسائل به سطح رسانه‌ای نیست، ادامه داد: ما از همان ابتدا به دوستان خود در باکو گفتیم که تمامیت ارضی و حاکمیت ملی آذربایجان را محترم می‌شماریم و کمک کردیم که این موضوع صیانت شود.

 

وی ادامه داد:‌ در روابط ایران و آذربایجان ملاحظاتی وجود دارد که مهمترین آن اقدامات و اظهارات خصمانه رژیم صهیونیستی از داخل آذربایجان علیه ایران است. ما به برادران خود در آذربایجان در این ارتباط صحبت کرده‌ایم و آنچه که روشن است این است که آذربایجان نباید اجازه دهد که مرزها و سرزمینش مورد سوءاستفاده طرف‌های سوم جهت اقدام علیه ملت ایران شود. ایران به خوبی بلد است که از ثبات و منافع خود حمایت کند و باکو باید به وظایف حاکمیتی خود در این زمینه عمل کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در این نشست خبری در پاسخ به سوال دیگری ایسنا در ارتباط با انفجار اخیر در نزدیکی مسجدی در کابل که منجر به کشته شدن تعدادی از مردم در افغانستان شده است، تصریح کرد:‌ تروریسم در هر شکل و رنگی مردود و محکوم است و موضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص ثابت است.

 

وی ادامه داد:‌ افغانستان خسته از جنگ، خشونت و افراطی گری است و باید همه کمک کنیم که افغانستانی با صلح و ثبات داشته باشیم.

 

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد پرونده‌های مورد گفت‌وگو بین ایران و عربستان و اینکه گفته می‌شود یکی از پرونده‌های مهم در جریان این گفت‌وگوها پرونده بحران یمن است،‌ گفت: اجازه بدهید گفت‌وگوهای سیاسی و دیپلماتیک در جنس و مجرای خودش ادامه پیدا کند و در فضای رسانه‌ای چیزی گفته شود که شایسته این فضاست.

 

 خطیب زاده در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر بازداشت دو تبعه کرد ایرانی توسط پلیس مرزی ترکیه و تحویل آن‌ها به یکی از گروهک های تروریستی مستقر در یکی از کشورهای منطقه گفت: اجازه بدهید این موضوع و موضوعات شبیه به این در مجرای خود پیگیری شود. من آخرین جزئیات این موضوع را نداریم. اجازه بدهید که اطلاعات در این زمینه دریافت و بعدا خدمت شما اطلاع رسانی کنم.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با فعالیت های برخی از گروهک های تروریستی در عراق و کردستان عراق علیه ایران و اظهار نظر اخیر مقامات دفاعی و نظامی کشورمان در مورد فعالیت‌های این گروه‌های تروریستی گفت: ما در قبال برخی از اقدامات تروریستی گروه‌های ورشکسته تروریستی در منطقه اقلیم کردستان که علیه ملت و دولت ایران عمل می‌کردند یک صبر راهبردی همراه با درایت داشتیم و تلاش داشتیم که این موضوع در مسیر خود حل و فصل شود.

 

خطیب زاده ادامه داد: ایران به دوستان خود در عراق و کردستان پیام قاطعی فرستاده و اعلام کرده که این مسیر دیگر نمی‌تواند ادامه دار باشد. این اقدامات تروریستی علیه ایران دیگر نمی‌تواند ادامه دار باشد و نمی‌شود در مرزهای اقلیم کردستان و در عراق شاهد حضور پایگاه‌های نظامی که توسط گروه‌های تروریستی ضد ایران اداره می‌شوند،‌باشیم. نمی‌توانیم شاهد برقراری پایگاه‌های نظامی باشیم که در آن گروهک‌های تروریستی برای حمله و اقدام علیه ایران تربیت و تعلیم نظامی می‌شوند.

 

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد: صبر راهبردی ایران در برابر اقدام گروهک‌های تروریستی مستقر در عراق و اقلیم کردستان به اتمام رسیده و باید اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق اقدام به خلع سلاح این گروهک‌های تروریستی کند.


مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان