پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است

14010407000550 Test PhotoN

سفیر اسبق ایران در ایتالیا با بیان اینکه پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است، گفت: اتحادیه اروپا برای تحمیل هویت اروپایی به بقیه ملت‌ها تلاش می‌کند.

به گزارش هابیلیان به نقل فارس، ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل بین‌الملل و سفیر اسبق ایران در ایتالیا در برنامه «سلام تهران» درباره اقدامات پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران گفت: اتحادیه اروپا منطقه‌ای مرکب از چندین نهاد است که منطقه شنگن را شکل داده‌ و واحد پول آن یورو است. هدف اصلی آن‌ها این است که به مجموعه ایده‌آل خود یعنی ایالات متحده اروپایی برسند و هویت اروپایی را به بقیه ملیت‌ها غالب کنند. چندین نهاد برای عملی کردن این هدف وجود دارند. شورای اروپا، کمیسیون و پارلمان اروپا که یک تشکیلات مردم‌نهاد است. 

وی افزود: زمینه فعالیت پارلمان اروپا اساسا مربوط به مسائل فرهنگی و اجتماعی است و تخصیص بودجه است. لذا در حوزه مسائل سیاسی و امنیتی، نظر آن‌ها قابلیت اجرایی ندارد و با لیستی که به آن را به شورای اروپا ارجاع داده‌اند، وارد حوزه‌ای شدند که در آن اختیاری ندارند. 

وی در ادامه گفت: امروز قرار است که این موضوع را در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار دهند اما نبود بسترهای حقوقی، مانع از رای دادن افراد پارلمان خواهد بود. لذا ممکن است اسامی مقامات ایران را در لیست تحریمی خود گنجانده باشند، اما اجرای این مساله کاملا خلاف قانون است. 

ظهره‌وند اظهار کرد: پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است. برخی از افراد پارلمان، خود عضو این فرقه هستند و همواره برنامه‌های متعددی علیه ایران داشته‌اند. در مسائل حقوق بشری مطرح شده نیز بیشتر فشار از جانب این افراد اعمال شده است. 

وی در آخر افزود: ما هم باید مرجعیت و سازمانی را درست می‌کردیم و همواره رفتارها اقدامات تروریستی غرب و آمریکا را مورد سوال قرار می‌دادیم و مطالبه‌گری می‌کردیم. با یک نگاه کلی می‌بینیم که افرادی که لیستی از تروریست‌ها تهیه می‌کنند، هیچ‌گاه به اینکه اساسا تروریست کیست و تروریسم چیست، نپرداخته‌اند و همه چیز گنگ و در ابهام است. آن‌ها کسانی‌اند که حاج‌ قاسم را ترور کرده و علنا به آن اظهار کردند. به عقیده من در اینجا کاملا واضح است که تروریست چه کسی است.


مطالب پربازدید سایت

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان