پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است

14010407000550 Test PhotoN

سفیر اسبق ایران در ایتالیا با بیان اینکه پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است، گفت: اتحادیه اروپا برای تحمیل هویت اروپایی به بقیه ملت‌ها تلاش می‌کند.

به گزارش هابیلیان به نقل فارس، ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل بین‌الملل و سفیر اسبق ایران در ایتالیا در برنامه «سلام تهران» درباره اقدامات پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران گفت: اتحادیه اروپا منطقه‌ای مرکب از چندین نهاد است که منطقه شنگن را شکل داده‌ و واحد پول آن یورو است. هدف اصلی آن‌ها این است که به مجموعه ایده‌آل خود یعنی ایالات متحده اروپایی برسند و هویت اروپایی را به بقیه ملیت‌ها غالب کنند. چندین نهاد برای عملی کردن این هدف وجود دارند. شورای اروپا، کمیسیون و پارلمان اروپا که یک تشکیلات مردم‌نهاد است. 

وی افزود: زمینه فعالیت پارلمان اروپا اساسا مربوط به مسائل فرهنگی و اجتماعی است و تخصیص بودجه است. لذا در حوزه مسائل سیاسی و امنیتی، نظر آن‌ها قابلیت اجرایی ندارد و با لیستی که به آن را به شورای اروپا ارجاع داده‌اند، وارد حوزه‌ای شدند که در آن اختیاری ندارند. 

وی در ادامه گفت: امروز قرار است که این موضوع را در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار دهند اما نبود بسترهای حقوقی، مانع از رای دادن افراد پارلمان خواهد بود. لذا ممکن است اسامی مقامات ایران را در لیست تحریمی خود گنجانده باشند، اما اجرای این مساله کاملا خلاف قانون است. 

ظهره‌وند اظهار کرد: پارلمان اروپا تحت تاثیر جریاناتی مانند منافقین است. برخی از افراد پارلمان، خود عضو این فرقه هستند و همواره برنامه‌های متعددی علیه ایران داشته‌اند. در مسائل حقوق بشری مطرح شده نیز بیشتر فشار از جانب این افراد اعمال شده است. 

وی در آخر افزود: ما هم باید مرجعیت و سازمانی را درست می‌کردیم و همواره رفتارها اقدامات تروریستی غرب و آمریکا را مورد سوال قرار می‌دادیم و مطالبه‌گری می‌کردیم. با یک نگاه کلی می‌بینیم که افرادی که لیستی از تروریست‌ها تهیه می‌کنند، هیچ‌گاه به اینکه اساسا تروریست کیست و تروریسم چیست، نپرداخته‌اند و همه چیز گنگ و در ابهام است. آن‌ها کسانی‌اند که حاج‌ قاسم را ترور کرده و علنا به آن اظهار کردند. به عقیده من در اینجا کاملا واضح است که تروریست چه کسی است.


مطالب پربازدید سایت

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

جدیدترین مطالب

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

بررسی ارتباط منافقین و اسرائیل

ملاقات‌ و ارتباطات موساد با منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

جزئیات 13 اقدام کور تروریستی اخیر

اقدامات تروریستی گروهک‌ها در سیستان و بلوچستان

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان