وقتی مجری محبوب ترامپ هم به حمایت عربستان از تروریسم اعتراف کرد

13980711000508 Test PhotoN

«تاکر کارلسون» که از مجریان اثرگذار بر رئیس‌جمهور آمریکاست، اخیرا در گزارشی اذعان کرد، عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر نقش مستقیم داشته، اما دولت‌های آمریکا تا الان از افشای اطلاعات آن، خودداری کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، «تاکر کارلسون» از مجریان معروف شبکه «فاکس نیوز» که به اثرگذاری بر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم معروف است، اخیرا در گزارشی به نقش پررنگ حکومت عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک، اذعان کرده است.

وی در این مورد می‌گوید: «بعد از هجده سال جنگ شاید فکر کنید که ایالات متحده در حال کاهش حضور خود در خلیج فارس است، اما اکنون برعکس است و برخی مواقع حتی به نظر می‌رسد که در آستانه بمباران ایران قرار داریم. چرا داریم این کار را انجام می‌دهیم؟ بیش از هر چیز، برای حفاظت از عربستان سعودی.»

کارلسون می‌افزاید: «در واشنگتن، اغلب اعضای هر دو حزب عربستان سعودی را یکی از نزدیکترین متحدان ما به شمار می‌آورند. اما مسئله عجیب این است که عربستان سعودی به مراتب بیشتر از صدام حسین با حملات یازده سپتامبر ارتباط دارد. در حالی که نقش ایران به مراتب کمتر است، در واقع ایران با یازده سپتامبر هیچ ارتباطی ندارد. این در حالی است که عربستان سعودی چنان با یازده سپتامبر مرتبط بوده که خانواده‌های بسیاری از قربانیان یازده سپتامبر به دنبال عدالت و دریافت غرامت به دلیل نقش سعودی‌ها هستند.»

کارلسون در این گزارش به سراغ خانواده‌هایی رفته است که بستگان خود را در آن حادثه از دست داده‌اند و حالا از ریاض شکایت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، دولت آمریکا از پیشرفت پرونده و انتشار اطلاعات مربوط به نقش عربستان سعودی در این حادثه ممانعت می‌کند.

به گفته «جیم کریندلر» وکیل این خانواده‌ها، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد مقام‌های ارشد سعودی مستقیما به گروه تروریستی القاعده و هواپیماربایان یازده سپتامبر کمک مالی و عملیاتی کرده‌اند.

کریندلر می‌گوید: «برای سال‌های طولانی، عربستان سعودی از طریق مؤسسات خیریه خود در حال انتقال پول به القاعده بوده است. در عربستان سعودی، برای پیشرفت کردن و ترقی در حکومت، باید از خود به اسامه بن لادن وفاداری نشان دهید.»

بر اساس گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا، یک مقام در حکومت عربستان، به مقامات سعودی در آمریکا دستور داده از هواپیماربایان حمایت کنند. با این وجود، واشنگتن تاکنون از اعلام نام این مقام، خودداری کرده است. دو هفته پیش اعلام شد که وزارت دادگستری آمریکا تحت فشار خانواده‌های قربانیان، پذیرفته نام این مقام سعودی را به وکلای پرونده اعلام کند، اما تنها به شرطی که نام وی محرمانه مانده و رسانه‌ای نشود.

«کریس گنسی» که پدرش را در حادثه یازده سپتامبر از دست داده و حالا از سعودی‌ها شکایت کرده، می‌گوید: «مانع‌تراشی دولت در مسیر روشن شدن حقیقت، واقعا مأیوس‌کننده است.»

کارلسون در ادامه گزارش خود عنوان می‌کند که دولت‌های آمریکا به بازخواست سعودی‌ها در پرونده یازده سپتامبر تمایلی نشان نداده‌اند و حتی تلاش کرده‌اند از روشن شدن حقیقت جلوگیری کنند.

وی می‌گوید: «تنها اندکی بعد از آن حملات، دولت [جورج] بوش اجازه داد بیش از یکصد سعودی، از جمله اعضای خانواده بن لادن با یک هواپیمای اختصاصی ایالات متحده را ترک کنند و در طول دو سال گذشته، دولت ترامپ به یک مأمور بازنشسته اف‌بی‌آی درباره همکاری با خانواده‌های قربانیان یازده سپتامبر هشدار داده است.»

این مأمور سابق اف‌بی‌آی که «کن ویلیامز» نام دارد، به فاکس نیوز گفته است: «باورم نمی‌شد که نهادی که زمانی در استخدام آن بودم، حالا از من می‌خواهد که به قربانیان یازده سپتامبر کمک نکنم. این برای من خلاف وجدان و واقعا مایه تأسف بود.»

به گفته کارلسون، اف‌بی‌آی از اظهار نظر در مورد فشار به ویلیامز برای خودداری از همکاری با خانواده‌های قربانیان یازده سپتامبر، طفره رفته است.

پیش از این هم گزارش‌های متعددی از نقش مستقیم عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر منتشر شده بود. سال گذشته «برایان مک گلینچی» مدیر کارزار موسوم به «۲۸ صفحه» که کارزاری با هدف افشای اطلاعات مربوط به نقش ریاض در این حادثه است، گفت: عربستان قدرتمندترین شبکه‌های خارجی لابی‌گر در آمریکا را در اختیار دارد و در مسیر روشن شدن حقایق مانع‌تراشی می‌کند.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

جدیدترین مطالب

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان