وقتي حاميان تروريسم، تروريسم را محکوم مي‌کنند!

Articleدولت عربستان، در روزهاي گذشته با ميزباني سران گروه‌هاي تروريستي سوريه و همچنين پذيرائي از سران کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس، اقدام به يک مانور تبليغاتي چندجانبه کرد. آل سعود از يکطرف تلاش کردند جمهوري اسلامي ايران را غاصب جزاير سه گانه ابوموسي، تنب بزرگ و تنب کوچک جلوه دهند و از طرف ديگر،‌ خود را ناجي ملت‌هاي سوريه،‌ يمن و تمام سرزمين‌هاي عربي معرفي نمايد.
در بيانيه‌اي که به مناسبت اجلاس سران کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس در رياض منتشر شد، بدون آنکه اشاره‌اي به تهاجم ويرانگر عربستان به کشور يمن و کشتار هزاران نفر از مردم بي‌گناه اين کشور اعم از زن و کودک و پير و جوان و نابودي صدها مسجد و مدرسه و بيمارستان و خانه مردم شود، سخن از بازسازي يمن به ميان آمده که به عنوان همراهي با دولت مزدور آل سعود در اين کشور قرار است صورت بگيرد. در همين حال، اعلام حمايت همه جانبه دولت عربستان از گروه‌هاي تروريستي معارض دولت سوريه و تاکيد بر ضرورت حذف بشار اسد از حکومت اين کشور و حاکم شدن تروريست‌هائي که سوريه را به ويرانه تبديل کرده‌اند و با ناامن ساختن منطقه، خدمات بزرگي به رژيم اشغالگر صهيونيستي به عمل آورده‌اند، رژيم آل سعود نشان داد که نه تنها ناجي ملت‌هاي عرب نيست بلکه عامل اصلي ناامني اين کشورها و کل منطقه خاورميانه است.
درباره جزاير سه گانه ايراني ابوموسي، تنب بزرگ و تنب کوچک، ادعاي اعضاي شوراي همکاري خليج فارس، بقدري تکراري و نخ نما شده است که به يک طنز سياسي تبديل شده و توجه کسي را به خود جلب نمي‌کند. جمهوري اسلامي ايران، همواره به اين ادعاي مضحک پاسخ روشن داده و شيوخ حاشيه خليج فارس را به تعقل و پرهيز از آلت دست بيگانگان شدن دعوت کرده است. بي‌ارزش بودن بيانيه‌هائي از قبيل آنچه اجلاس اخير شيوخ حاشيه خليج فارس در رياض منتشر کرده‌اند آنقدر روشن است که سلطان عمان حاضر نشد در اين اجلاس شرکت کند. پشت پرده ادعاي ارضي نسبت به جزاير سه گانه ايراني، دستورالعملي است که دولت‌هاي استعماري به شيوخ خليج فارس داده‌اند تا با اين ادعا بتوانند چهره اشغالگري رژيم صهيونيستي را به فراموشي بسپارند و بر جنايات صهيونيست‌ها عليه مردم مظلوم فلسطين سرپوش گذاشته شود. روابط پنهان و آشکار آل سعود و شيوخ قطر و امارات با رژيم صهيونيستي بهترين شاهد براي اثبات اين واقعيت است که شيوخ حاشيه خليج فارس براي بزک کردن چهره کريه رژيم صهيونيستي به ادعاي تکراري مالکيت امارات بر جزاير سه گانه ايراني و اشغال آنها توسط ايران متوسل مي‌شوند.
روي ديگر اين سکه تقلبي، جناياتي است که خود شيوخ حاشيه خليج فارس عليه ملت‌هاي عرب مرتکب مي‌شوند. اکنون افکار عمومي جهان از اين واقعيت اطلاع دارند که شيوخ عربستان، قطر و امارات عاملان قتل هزاران نفر از مردم يمن و ويراني اين کشور هستند. همه مي‌دانند که جنايات تروريست‌ها در سوريه با هزينه آل سعود و شيوخ قطر صورت مي‌گيرد. بر کسي پوشيده نيست که گروه تروريستي داعش و ساير تکفيري‌ها از آبشخور وهابيت سيراب مي‌شوند و ريشه در حاکميت مشترک آل سعود و مفتي‌هاي وابسته به آنها دارند. طشت آل سعود چنان از بام افتاده که حتي کشورهاي اروپائي نيز آل سعود را عامل اصلي ناامني منطقه خاورميانه عربي مي‌دانند و سازمان عفو بين‌الملل همين ديروز اعلام کرد عربستان در يمن مرتکب جنايات جنگي شده است.
آل سعود، براي سرپوش گذاشتن بر جناياتي که در يمن، بحرين، شرق عربستان و سوريه مرتکب شده‌اند ضيافت‌هاي آنچناني پياپي در رياض تشکيل مي‌دهند و با هزينه کردن دلارهاي نفتي تلاش مي‌کنند چهره منفور خود را بزک نمايند و چنين وانمود کنند که درصدد حمايت از ملت‌هاي عرب و تامين امنيت منطقه هستند. تبليغات پرحجمي که دولت عربستان اين روزها براي پيروز نشان دادن خود در جنگ يمن مي‌کند و در تلاش است چنين وانمود نمايد که عوامل دست نشانده خود را به حاکميت در يمن برگردانيده، فقط يک روياپردازي است. واقعيت يمن را بايد در سرنگوني جنگنده سعودي در آسمان يمن و غرق شدن ناوهاي آن در آبهاي اين کشور جستجو کرد. مردم يمن، چنان مقاوم هستند که هرگز در برابر آل سعود تسليم نخواهند شد و تا انتقام خود را از آنان نگيرند از پاي نخواهند نشست. آينده يمن، سوريه و بحرين از آن مردم اين کشورهاست و براي آل سعود چيزي غير از ننگ و رسوائي باقي نخواهد ماند.
در مقابل، پرونده نظام جمهوري اسلامي در منطقه به روشني نشان مي‌دهد که همواره در کنار ملت‌ها قرار داشته و در برابر تروريسم و حاکمان مستبد، وابسته و زورگو از مردم حمايت کرده است. ترديدي نيست که اين منطق پيروز نهائي خواهد بود، زيرا همواره اين ملت‌ها هستند که با اراده پولادين خود بر زورگويان غلبه مي‌کنند حتي اگر حاميان تروريسم با توسل به ترفندهاي تبليغاتي و ظاهرسازي، تروريسم را محکوم کنند.

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9573452&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25