وزارت خارجه پیگیر وضعیت خانواده‌های قربانیان ترور کشور است

00به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جواد کچوئیان دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در همایش بین‌المللی 17 هزار شهید ترور کشور که از صبح امروز شنبه در سالن‌ همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است، جمهوری اسلامی ایران را مهمترین قربانی پدیده تروریسم خواند و افزود: تعیین نهم شهریورماه به عنوان روز ملی مبارزه با تروریسم، بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با این پدیده شوم تأکید دارد.

وی افزود: تروریسم یکی از معضلات بین‌المللی است که در حال حاضر ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یافته است.

دستیار ارشد وزیر خارجه گفت: ما در ارتباط با اقدامات تروریستی گروه‌های مخالف در سوریه که جنگ نیابتی از سوی برخی کشورها را دنبال می‌کنند و همچنین در عراق که کشتار مردم بیگناه از سوی گروه‌های تروریستی را شاهد هستیم، از مجامع بین‌المللی خواسته‌ایم که از استانداردهای دوگانه در این موضع اجتناب کنند.

کچویان ادامه داد: متاسفانه علیرغم اینکه سازمان منافقین در لیست گروه‌های تروریستی اروپایی قرار گرفته بود بنا به دلایل سیاسی از لیست این گروه خارج و در مقابل حزب الله را وارد آن کردند.

دستیار ارشد وزیر خارجه با ذکر این نکته که در روابط بین‌المللی نیز تروریست به مناقشه‌ای مهم و چند وجهی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این وضعیت چنان اوضاع مبهمی را بوجود آورده که علاوه بر بیم از دست رفتن همه دستاوردهای سازمان ملل متحد، نگرانی از شکل‌گیری، تجهیز و به کارگیری گروه‌های تروریستی را به وجود آورده که نمونه آن در سوریه قابل مشاهده است.

کچویان یادآور شد: وزارت خارجه در چارچوب حمایت از حقوق اتباع خود به طور جد پیگیر وضعیت خانواده‌های ترور بوده و تلاش مضاعفی را در این خصوص به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به استانداردهای دوگانه غرب در این خصوص اظهار داشت: روزی یک مقام اروپایی در دیداری که با وی داشتم به من گفت که فلسطینی‌ها تروریست هستند، از وی پرسیدم چرا شما جانباختگان راه آزادی‌تان را مورد تقدیر قرار می‌دهید اما به فلسطینیان که از خود دفاع می‌کنند تروریست می‌گویید؟

دستیار ارشد وزیر خارجه در پایان یادآور شد: مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بسیار شفاف و صریح است و همواره در سازمان‌های بین‌المللی با تکیه بر این اصول تلاش کردیم تا حقوق خود را بگیریم.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان