وزارت خارجه پیگیر وضعیت خانواده‌های قربانیان ترور کشور است

00به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جواد کچوئیان دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در همایش بین‌المللی 17 هزار شهید ترور کشور که از صبح امروز شنبه در سالن‌ همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است، جمهوری اسلامی ایران را مهمترین قربانی پدیده تروریسم خواند و افزود: تعیین نهم شهریورماه به عنوان روز ملی مبارزه با تروریسم، بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با این پدیده شوم تأکید دارد.

وی افزود: تروریسم یکی از معضلات بین‌المللی است که در حال حاضر ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یافته است.

دستیار ارشد وزیر خارجه گفت: ما در ارتباط با اقدامات تروریستی گروه‌های مخالف در سوریه که جنگ نیابتی از سوی برخی کشورها را دنبال می‌کنند و همچنین در عراق که کشتار مردم بیگناه از سوی گروه‌های تروریستی را شاهد هستیم، از مجامع بین‌المللی خواسته‌ایم که از استانداردهای دوگانه در این موضع اجتناب کنند.

کچویان ادامه داد: متاسفانه علیرغم اینکه سازمان منافقین در لیست گروه‌های تروریستی اروپایی قرار گرفته بود بنا به دلایل سیاسی از لیست این گروه خارج و در مقابل حزب الله را وارد آن کردند.

دستیار ارشد وزیر خارجه با ذکر این نکته که در روابط بین‌المللی نیز تروریست به مناقشه‌ای مهم و چند وجهی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این وضعیت چنان اوضاع مبهمی را بوجود آورده که علاوه بر بیم از دست رفتن همه دستاوردهای سازمان ملل متحد، نگرانی از شکل‌گیری، تجهیز و به کارگیری گروه‌های تروریستی را به وجود آورده که نمونه آن در سوریه قابل مشاهده است.

کچویان یادآور شد: وزارت خارجه در چارچوب حمایت از حقوق اتباع خود به طور جد پیگیر وضعیت خانواده‌های ترور بوده و تلاش مضاعفی را در این خصوص به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به استانداردهای دوگانه غرب در این خصوص اظهار داشت: روزی یک مقام اروپایی در دیداری که با وی داشتم به من گفت که فلسطینی‌ها تروریست هستند، از وی پرسیدم چرا شما جانباختگان راه آزادی‌تان را مورد تقدیر قرار می‌دهید اما به فلسطینیان که از خود دفاع می‌کنند تروریست می‌گویید؟

دستیار ارشد وزیر خارجه در پایان یادآور شد: مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بسیار شفاف و صریح است و همواره در سازمان‌های بین‌المللی با تکیه بر این اصول تلاش کردیم تا حقوق خود را بگیریم.


مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان