ورود منافقین به عرصه تشکیل دولت جدید در عراق

Iraq Electionپایگاه خبری صوت العراق با ارائه یک گزارش تحلیلی به بررسی تلاش های گروهک تروریستی منافقین برای تأثیر گذاری درمرحله بعد از انتخابات مجلس نمایندگان عراق و تشکیل دولت آینده این کشور پرداخت.

به‌گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان، صوت العراق در آغاز این گزارش می نویسد: به هیچ وجه بعید نیست که در روزهای آینده اخباری از ورود سازمان تروریستی خلق به عرصه گفتگوهای احزاب سیاسی عراق برای تشکیل دولت بشنویم به ویژه آنکه این روزها تحرکات زیگزاگی میان جریان صدر و ائتلاف المواطن که می کوشند ائتلاف وسیعی را تشکیل دهند و فهرست المتحدون نیز احتمالا به آنها خواهد پیوست آغاز شده است.

این موضوع در سخنان اخیر ظافر العانی(حامی سرسخت منافقین و از رهبران المتحدون) به خوبی منعکس شده است. از سویی دیگر همگی به خوبی از ارتباط العانی و برخی از اعضای المتحدون با سازمان مجاهدین خلق (منافقین) مطلع هستیم. این گروه ها همکاری و برنامه کاری مشترک با مجاهدین خلق دارند و مجاهدین نیز که در دوران رژیم صدام در کنار وی بوده اند به طور قطع یاران سابق خود را تنها نخواهند گذاشت به ویژه آنکه این سیاستمداران در دوران پس از صدام نیز از مجاهدین خلق پشتیبانی کردند.

صوت العراق در ادامه گزارش خود نوشت: این گروه تروریستی به‌شکل مستمر به دنبال هماهنگی برای کسب و جلب مواضع مثبت محلی و بین المللی برای حمایت از این نمایندگان و فراکسیون های آنان جهت رفتن به سمت ائتلاف با این دو فراکسیون شیعی است. البته به دلیل مواضع سرسختانه این دو فراکسیون در قبال مجاهدین خلق، این گروه می کوشد از دور این اقدامات را انجام دهد.

این پایگاه خبری تحلیلی عراقی به واسطه گری برخی از کشورهای اروپایی و شخصیت های سیاسی برای تشکیل این ائتلاف ها اشاره می کند و می نویسد: نقش این سازمان در تحریک برخی از کشورهای اروپایی و شخصیت های سیاسی آمریکایی و غربی برای اقناع این دو فراکسیون جهت قبول ائتلاف با المتحدون درست همانند انتخابات گذشته شوراهای استانی در دیالی و بغداد است تا از این طریق مانع از موفقیت مالکی برای دستیابی به دوره سوم نخست وزیری شوند.

نویسنده گزارش در ادامه، با خطرناک توصیف کردن ورود منافقین به خط مذاکرات تشکیل کابینه برای جریان اکثریت در عراق می نویسد: حافظه عراقی ها به هیچ وجه حمایت های ظافر العانی از صدام تا آخرین روزهای پیش از سرنگونی او را از یاد نمی برد. بدین جهت آیا ممکن است این دو فراکسیون شیعی با چنین شخصیت هایی که همچنان خون بعث در رگ های آنان می جوشد ائتلاف کنند؟

صوت العراق در پایان این گزارش ابراز امیدواری می کند تا این جریان های شیعی در عراق حتی برای یک لحظه جنایت های منافقین را فراموش نکنند به ویژه آنکه بسیاری از اعضای این جریان های بارها مواضع سرسختانه و قابل تقدیری را علیه این گروه ابراز کرده اند.


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

بررسی ارتباط منافقین و اسرائیل

ملاقات‌ و ارتباطات موساد با منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان