وداع با شهدای مرزبان چالدران در کنار پیام‌های تسلیت مسئولان+تصاویر

Hangekhoy

یکشنبه چهاردهم آبان پیکرهای مطهر شهدای مرزبان حادثه تروریستی چالدران تشییع و به خاک سپرده شدند.

به گزارش‌ پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) سيدمحمد عابدی، فرماندار شهرستان خوی عصر روز گذشته گفت: پس از انجام اقدامات اوليه پيكرهای مطهر 6نفر از شهدا تشييع و پيكرهای 2شهيد ديگر به زادگاه‌شان در استان‌های لرستان و گلستان فرستاده شد.

وی ادامه داد: اجساد 3نفر از شهدا در خوص، 2نفر در بناب و يك نفر در ميانه تشييع و به خاك سپرده شد. وي ادامه داد: بررسي‌های اوليه حاكی از آن است كه اين اقدام تروريستی توسط اعضای گروه تروريستی پژاك انجام شده است. هم‌اكنون امنيت در مناطق مرزی برقرار است و به‌زودی جواب قاطعی به تروريست‌ها داده خواهد شد.

داغ جوان سخت است

خانواده‌های شهدای حادثه تروريستی چالدران بی‌صبرانه منتظر بودند تا عزيزان‌شان بعد از هفته‌ها دوری به مرخصي بيايند اما ناگهان خبر شهادت آنان را شنيدند و ناباورانه پيكرهای عزيزان‌شان را تحويل گرفتند. يكی از اين شهدا، محمد حسين‌زاده، سرباز 22ساله اهل شهرستان كوهدشت استان لرستان است.

پدر داغدار اين شهيد درباره فرزندش گفت: «بايد خودتان را جای ما بگذاريد تا بفهميد چه می‌كشيم. محمد فرزند اول من بود. 11‌ماه می‌شد كه به سربازی رفته بود. معمولا ماهی يك مرتبه مرخصی مي‌گرفت و به خانه مي‌آمد. چون من دامدار هستم هر وقت كه به مرخصی مي‌آمد كمك حالم بود.» پدر محمد كه به سختی صحبت مي‌كرد، ادامه داد:

«داغ جوان سخت است و من و پدر ساير شهدا اين را مي‌دانيم. محمد حاصل عمرم بودم. هيچ‌كس را نمي‌توانيد پيدا كنيد كه از او ناراضي باشد. او جوان خوشرويي بود و تلاش مي‌كرد به همه كمك كند اما افسوس كه در جواني او را از دست دادم. نمي‌دانم چطور با اين غم كنار بيايم.» بر اساس اين گزارش، محمد در آخرين پست اينستاگرامي‌اش نوشته بود: «مرزبانم، جان مي دهم ولي خاك نمي‌دهم.»

Hangekhoy2

 

پیام تسلیت نیروی انتظامی به مناسبت شهادت مرزبانان هنگ مرزی چالدران

نیروی انتظامی طی پیامی شهادت هشت تن از مرزبانان غیور هنگ مرزی چالدران آذربایجان غربی را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم و فرمانده معزز کل قوا تبریک و تسلیت عرض نموده و برای خانواده‌های این عزیزان سرافراز طلب صبر کرده است.

در متن این پیام آمده است:امروز بار دیگر شاهد دلاورمردی ها و از جان گذشتگی های مرزبانان غیور و جان برکف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بودیم که در دفاع از میهن، جانبازی و سربازی را به حد اعلای خود رسانده و جان شیرین خویش را فدای امنیت و آرامش این خاک پاک کرده اند.

در آستانه اربعین حسینی (ع)، بار دیگر جوانان غیرتمند این مرز و بوم شور و شعور حسینی را معنایی دیگر بخشیده و در دفاع از کیان و ناموس ایران اسلامی که امنیت مثال زدنی آن همواره خاری در چشم دشمنان اسلام و مسلمین است، در مصاف با اشرار تروریست به فیض عظمای شهادت نائل شدند.

«ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد» این همان پیام پیر مراد مردم ایران و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و باور غیور مردان نیروهای مسلح در کسوت نظامی و انتظامی است که همواره فریاد «هیهات منا الذله» امام مظلوم‌شان را بر لب داشته و با خون خود آبروی سفاکان خون ریز جبهه استکبار و ایادی دست نشانده‌شان را در منطقه بر باد داده و چهره زشت و کریه‌شان را از پس نقاب و دستکش مخملی‌شان به جهانیان نشان داده است و اما بدخواهان ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی بدانند که وعده خداوند حق است، آنجا که می‌فرماید: «وَ سَيعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَي مُنْقَلَبٍ ينْقَلِبُونَ.»

تسلیت رئیس مجلس به مناسبت شهادت دلاوران هنگ مرزی چالدران

رئیس مجلس شورای اسلامی شهادت دلاور مردان هنگ مرزی چالدران را تسلیت گفت.

علی لاریجانی در پست اینستاگرامی خود نوشت:

شهادت دلاوران هنگ مرزی چالدران، فرزندان جان بر کف وطن در مصاف با اشرار مسلح موجب تاثر شد.

علو درجات برای آنان از درگاه پروردگار مسئلت می‌کنم.

خداوند به خانواده‌هایشان صبر عنایت فرماید.

 Hangekhoy3

با مسببان شهادت مرزبانان چالدران برخورد شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهادت مرزبانان کشورمان در منطقه مرزی چالدران خواستار پیگیری این موضوع و برخورد با مسببان این حادثه شد.

مسعود پزشکیان در پست اینستاگرامی خود نوشت:

متاسفانه شامگاه جمعه در پی درگیری نیروهای مرزبانی با اشرار مسلح در منطقه مرزی چالدران هشت مرزبان رشید اسلام به شهادت رسیدند.

شهادت دلاور مردان فداکاری که برای حفظ امنیت، عزت و سربلندی کشور عزیزمان در حال پاسداری از مرزهای این مرز و بوم بودند، خبر تلخی است که باعث تاسف و تألم خاطر هر ایرانی می گردد.

اینجانب با بازماندگان این عزیزان صمیمانه ابراز همدردی کرده و شهادت این بزرگواران را به خانواده گرانقدر این شهیدان، همرزمان و فرماندهان غیورشان و به ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده و با آرزوی علو درجات برای این جان برکفان، صبر و اجر بازماندگان و به ویژه خانواده‌های داغدار را از درگاه احدیت خواستارم.

امید است که شهادت این دلیر مردان از یادها نرود و پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا مسببین آن به سزای اعمال خود برسند.

جهانگیری در پیامی به مناسبت شهادت مرزبانان چالدران

امروز نیز معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی، شهادت مظلومانه تعدادی از مرزبانان شجاع و فرزندان رشید ملت ایران در منطقه چالدران به دست اشرار مسلح و تروریست های جنایتکار را تسلیت گفت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی، شهادت مظلومانه تعدادی از مرزبانان شجاع و فرزندان رشید ملت ایران در منطقه چالدران به دست اشرار مسلح و تروریست های جنایتکار را تسلیت گفت.

در متن پیام اسحاق جهانگیری به مناسبت شهادت مرزبانان منطقه چالدران آمده است: شهادت مظلومانه تعدادی از مرزبانان شجاع و فرزندان رشید ملت ایران در منطقه چالدران به دست اشرار مسلح و تروریست های جنایتکار، مردم قدرشناس ایران را عزادار نمود.

گر چه از دست دادن فرزندانی فداکار، مصیبتی بزرگ است اما تردید ندارم که این گونه اقدامات دردمنشانه، عزم جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه با تروریسم بیش از پیش جدی تر خواهد کرد.

همچنین در این پیام بیان شد: این مصیبت غم انگیز را به رهبر معظم انقلاب، نیروهای مسلح، همرزمان این عزیزان، مردم شریف استان آذربایجان غربی و بخصوص خانواده‌های بزرگوار آنان صمیمانه تسلیت می گویم و برای این شهدای والا مقام علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

Hangekhoy4Hangekhoy5Hangekhoy6


جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان