هیچ یک از همسایگان ایران برای پذیرش مافقین اعلام آمادگی نکرده اند

Hasheminejad008سيدجواد هاشمي نژاد دبير کانون هابيليان در گفت وگو با خراسان درباره موضوع احتمال اسکان منافقين در کشورهاي همسايه ايران اظهار داشت: هرچه مسئله تعطيل شدن اردوگاه اشرف و انتقال منافقين به روزهاي انتهايي خود نزديک مي شود دغدغه سازمان ملل درباره موضوع اسکان و فرآيند پناهجو شدن منافقين زيادتر مي شود.

وي افزود: به همين دليل آمريکايي ها به تازگي در بيانيه اي از کشورهاي مختلف درخواست کرده اند که منافقين را به صورت پراکنده در کشورشان بپذيرند.اين در حالي است که تاکنون هيچ کشوري از پذيرفتن منافقين به دليل ماهيت و سابقه شان استقبال نکرده است.

وي تاکيد کرد: اخباري که درباره اسکان اين ها در کشورهاي مختلف شنيده مي شود در حالي است که هيچ کشوري حداقل به صورت رسمي اعلام نکرده که خواهان حضور منافقين است.

نکته مهم اين که موضوع اسکان منافقين را نبايد اين گونه مطرح کرد، چرا که وقتي سازمان ملل و کميسارياي عالي پناهندگان وارد اين موضوع شده اند نشان مي دهد بحث فروپاشي سازمان منافقين مطرح است.

هاشمي نژاد در ادامه گفت: به عبارت ديگر ما با افرادي مواجه ايم که از گروه شان بازگشته اند و به صورت فردي تقاضاي پناهندگي دارند.

وي درباره احتمال پذيرفتن اعضاي منافقين در جمهوري آذربايجان با بيان اين که تاکنون دولت آذربايجان در اين مورد واکنش نداشته است، گفت:

اين فرضيه هم ممکن است که صهيونيست ها با انتشار اخباري از اين قبيل درصدد برهم زدن روابط ايران با برخي از دولت ها باشند ازجمله جمهوري آذربايجان.

وي افزود: اما تاکيد مي کنم پذيرفتن منافقين چيزي نيست که بتوان آن را مخفي کرد چرا که انتقال منافقين فقط به صورت رسمي و توسط سازمان ملل انجام مي شود. به هر حال اگر اين موضوع صحت داشته باشد با واکنش جدي جمهوري اسلامي ايران مواجه خواهد شد.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9201149&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان