هشدار ایران درباره فعالیت‌ زندان‌های مخفی به بهانه مبارزه با تروریسم

استفاده از مراکز شکنجه مخفی در برخی از مناطق دنیا به بهانه مبارزه با تروریسم و گرفتن اطلاعات از زندانیان به هیچ وجه با قوانین حقوق بشری همخوانی ندارد

Shekanje

ایران درباره مراکز و زندان های مخفی که به بهانه مبارزه با تروریسم در برخی از مناطق دنیا فعالیت می کنند و در آنجا زندانیان به شدیدترین شکل ممکن شکنجه می شوند هشدار داد.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای که در نوزدهمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو قرائت شد فعالیت این زندان‌های مخفی را خلاف قوانین بین المللی درباره حقوق بشر دانست.

در بیانیه جمهوری اسلامی ایران ضمن تصریح بر این نکته که اقدامات موثر در مبارزه با تروریسم و حفاظت از حقوق بشر از اهداف مشترک همه کشورها محسوب می‌شود، آمده است: استفاده از مراکز شکنجه مخفی در برخی از مناطق دنیا به بهانه مبارزه با تروریسم و گرفتن اطلاعات از زندانیان به هیچ وجه با قوانین حقوق بشری همخوانی ندارد.

همچنین تصریح شده است متأسفانه ما شاهد رعایت استانداردهای حقوق بشری در برخی از مناطق دنیا به بهانه اقدامات ضد تروریستی نیستیم. یکی از زشت‌ترین نمونه‌های این خشونت مراکز و زندان‌های مخفی و یا تایید نشده است که در آنها به طور اساسی و به شرم آورترین نوع ممکن حقوق بشر در مراحل بازداشت، زندان و رفتار با مظنونان نقض می‌شود.

دولت جمهوری اسلامی ایران اقدامات اجرایی، قانونی و قضایی بسیار موثری را برای جلوگیری از وقوع هرگونه شکنجه و رفتار نامناسب در سیستم قضایی خود انجام داده است.

همچنین آمده است اصول قانون اساسی و سایر قوانین عادی جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که هرگونه رفتار نامناسب با زندانیان را ممنوع می‌کند.

آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی سال‌هاست که متهم به داشتن زندان‌ها و مراکز مخفی نگهداری زندانیانی هستند که بهانه‌های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم در آنجا نگهداری شده و مورد شکنجه قرار می‌گیرند.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9201156&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان