نیازی به مشاوره حقوق‌بشری منافقین نیست

156715574

نمایندۀ ایران در کمیتۀ سوم سازمان ملل متحد، گزارش ضدحقوق‌بشری علیه ایران را در راستای سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا دانست و گفت دیکتاتورها نمی‌توانند درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران اظهار نظر کنند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، محمد حسنی‌نژاد روز چهارشنبه در نشست کمیتۀ سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به بررسی گزارش حقوق‌بشری جاوید رحمان علیه ایران اختصاص یافت، افزود: مسالۀ ایران هیچ‌گاه به خاطر مسائل حقوق‌بشری در این کمیته مطرح نشده است.

وی ادامه داد: این گزارش و این نمایش مکرر هیچ ارتباطی به دلایل حقوق‌بشری ندارد چرا که به محض اینکه ایران در روابط خود با ایالات متحده تغییر موضع دهد، به محض تغییر موضع خود در مورد آپارتاید اسرائیلی و اشغال فلسطین، این نمادها از بین می روند!

نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اضافه کرد: اخیرا کسانی که داعیۀ فضایل جهانی پشت این ماموریت علیه ایران را دارند، خودشان بیشتر شبیه دیکتاتورها عمل کرده‌اند.

حسنی‌نژاد با اشاره به حملاتی که به جوامع آسیب‌پذیری همچون مسلمانان و مهاجران آمریکا می‌شود، اظهار کرد: همچنین رسانه‌های آزاد، حقیقت، حاکمیت قانون و همه ارزش‌های دموکراتیک دیگر را تحقیر می‌کنند! یک چک لیست از نشانه‌شناسی دیکتاتوری تهیه کنید و آنها همه را تیک بزنند!

وی تصریح کرد: عدم اعتماد عمیق ما را درک کنید وقتی آنها خود را به عنوان مدافع حقوق‌بشر در ایران مطرح می‌کنند. از این گذشته، چرا کسی باید توصیه‌های حقوق‌بشری نژادپرستان، استعمارگران و دیکتاتورها را بپذیرد؟

نماینده ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: خشم آنها امروز علیه ایرانیان هیچ ارتباطی با حقوق‌بشر ندارد. آنها ناراحت هستند زیرا برخلاف گذشته نمی‌توانند برای آینده ما تصمیم بگیرند.

حسنی‌نژاد با تاکید بر اینکه دشمنی آمریکا با مردم ایران برای این است که دیگر نمی‌توانند رهبران دلخواه خود را بر این کشور بگمارند، گفت: این تاریخ باستانی نیست. حتی امروز ، مردمی که جرات می‌کنند دموکراسی را با نتیجه ناخواسته برای منافع ایالات متحده عملی کنند، با یک حمله همه جانبه مواجه می‌شوند.

وی تصریح کرد: حتی امروز، ایرانیان در تلاشند تا از حقوق‌بشر در برابر نسل‌کشی تروریسم اقتصادی محافظت کنند که ایالات متحده علیه آنها مرتکب شده است.

 

اقلیت‌ها در عالی‌ترین مناصب ایران

نماینده ایران در کمیته سوم سازمان ملل متحد در واکنش به بخش مربوط به اقلیت‌های مذهبی و قومی گزارش ضد حقوق‌بشری ایران اظهار کرد: ایرانیان هزاران سال در آرامش و هماهنگی بی‌توجه به وجود اختلاف قومی یا نژادی خود با یکدیگر همزیستی داشته‌اند. ما به این واقعیت توجه نکردیم که بالاترین مقام سیاسی در ایران اقلیت زبانی آذربایجانی است، یا رئیس شورای امنیت ملی اقلیت قومی عرب است یا حتی در اینجا در ماموریت ما در نیویورک هر کارشناس نماینده فرهنگی و زبانی مختلف است.

حسنی‌نژاد ادامه داد: هرگز برای ما اهمیت نداشته است و هنوز هم اهمیتی نمی‌دهیم چرا که از نظر فرهنگ و تاریخ ایرانیان، این مساله بسیار طبیعی است. آنچه ما را گرد هم می‌آورد زبانها، اعتقادات و قومیت‌های متمایز ما نیست بلکه تاریخ مشترک، رویاها، ارزش‌ها، شادی‌ها و اندوه‌های ما در سرزمینی است که ما «ایران» می‌نامیم.

وی اضافه کرد: این ایران است که ما را با یکدیگر متصل می‌کند نه فرهنگ‌ها و قومیت‌های متنوع ما. با این حال، درک چنین واقعیتی برای کسانی که کل زندگی خود را در اجتماعات پر از نفرت، نگرش نفرت‌انگیز و تبعیض نژادی و قومی گذرانده‌اند، دشوار است.

 

تحریک قومی به عنوان بخشی از استراتژی فشارحداکثری

نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: پنهان نیست که تحریک مناقشات قومی و مذهبی بخشی از «استراتژی فشار حداکثری» ایالات متحده علیه ایرانیان است.

حسنی‌نژاد تاکید کرد: ثروت‌های گسترده‌ای برای تولید درگیری‌های قومی غیرموجود در داخل ایران سرازیر می شوند. تروریست‌ها از جمله کسانی که قبلاً در لیست تروریسم کشورهای غربی قرار داشتند، در این مبارزات شرورانه علیه ایرانیان، متحدان عزیز شده‌اند.

وی قرارگرفتن سازوکارهای سازمان ملل متحد در خدمت چنین برنامه‌هایی را غمبار دانست و گفت: تجلیل از جنایاتگرانی که دستان آنها با خون غیرنظامیان و نیروی انتظامی آغشته است به عنوان قربانیان تبعیض قومی یا مذهبی منزجرکننده است. تسلیم سازمان ملل متحد در برابر تهدید و اجبار، فاجعه خواهد بود.

این دیپلمات ایران در سازمان ملل متحد افزود: اگر تعلق به یک اقلیت باعث مصونیت مجازات شود، در این صورت، همه ایرانیان باید از اجرای قانون معاف باشند زیرا هر کسی در این کشور متعلق به یک اقلیت است.

 

ادبیات خلاف منشور گزارشگر ویژه سازمان ملل

حسنی‌نژاد با انتقاد از گزارشگر ویژه حقوق‌بشری که تعصبات شخصی خود را ترسیم کرده است، افزود: انتشار اخبار جعلی و تفسیر شخصی مکرر از قوانین - به ویژه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران - از جمله چندین ایراد اساسی در این گزارش است. علاوه بر این، فعالیت‌های وی در طی 12 ماه گذشته فقط نشان دهندۀ بی‌احترامی وی به منشور سازمان ملل است که به طور واضح حاکمیت برابر کشورهای عضو خود را به رسمیت می‌شناسد و همچنین آیین‌نامۀ رفتار شورای حقوق‌بشر است که خواستار بی‌طرفی و حرفه‌ای‌شدن است. وی با بیان اینکه ما نه کمبودهای خود را پنهان و نه انکار می‌کنیم، اظهار کرد: ایرانیان به عنوان تنها ذینفعان واقعی در مورد این کاستی‌ها به‌طور آشکار بحث می‌کنند و سپس می‌توانند در فرایند رای‌گیری به دنبال ایجاد تغییر باشند. ما اصلاحات و پیشرفت‌های زیادی را انجام می‌دهیم که جامع، واقعی و پایدار هستند.

 

نیازی به مشاوره منافقین نداریم

نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تصریح کرد: آنچه که اصلا به آن نیاز نداریم، مشاوره حقوق‌بشری از منافقین فرصت‌طلب است.

حسنی‌نژاد در پاسخ به ادعاهای برخی کشورهای غربی همچون کانادا نسبت به مسایل حقوق‌بشری ایران، اظهار کرد: کشورهایی که جوامع آنها از نژادپرستی لبریز هستند و تاریخ آنها با از بین‌بردن جوامع بومی، استعمار، شکنجه و جنگ‌های پیشگیرانه محاصره می‌شود و سیاست آنها مبتنی بر فریب و ریاکاری است، دارای کمترین شرایطی برای سخنرانی در مورد حقوق‌بشر دیگران هستند.

وی ادامه داد: خودبینی کشورهایی که مجتمع‌های نظامی آنها عامل نظامی‌گری، زندان‌های آنها منشاء رادیکال‌سازی و مداخلات آنها دلیل بی‌ثباتی ذهنی در مورد حقوق‌بشر در ایران یا جاهای دیگر بوده‌اند، پوچ و مضحک است.

 

سکوت مدعیان حقوق‌بشر درباره فلسطین اشغالی

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اظهارات برایان هوک که اکنون رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا است، گفت: هوک دستور می‌دهد که در مورد حقوق‌بشر با متحدین باید متفاوت و بهتر از مخالفان رفتار کرد. در غیر این صورت، ما به مخالفان بیشتری خواهیم رسید و متحدین کمتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: به همین دلیل نمایندگانی چون انگلیس، آمریکا، کانادا هنگامی که گزارشگر ویژه درباره فلسطین گزارش داد، حتی زحمت گفتن کلمه‌ای در مورد آپارتاید رسمی که هر روز توسط اسرائیل انجام می‌شود، نکشیدند.

نماینده ایران در کمیته سوم تاکید کرد: با این حال، برای تحمیل هزینه‌ها ، اعمال ضد فشار  و به‌دست‌آوردن ابتکار عمل استراتژیک، با ایجاد یک دستورالعمل کاملاً سیاسی ایران باید در کانون توجه قرار گیرد.

حسنی‌نژاد تصریح کرد: بنابراین، با تکرار آنچه در ابتدا گفتم نتیجه می‌گیرم، وضعیت امروز ایران در این کمیته به خاطر حقوق‌بشر نیست.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

مطالب پربازدید بخش خبر

مردم آلبانی استرداد و خروج اعضای گروهک منافقین را از دولت خود مطالبه کنند

دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین آغاز شد

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان