نسبت دادن تروریسم به اسلام نشانه جهل است

Slhkt5678

شیخ الازهر در واکنش به اهانت‌های متعدد به دین اسلام گفت: نسبت دادن تروریسم به اسلام نشانه جهل در برابر این دین مبین است.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از ایکنا، شیخ «احمد الطیب»، شیخ الازهر مصر، در واکنش به نسبت دادن تروریسم به دین اسلام، در شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و توئیتر به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسوی نوشت:‌ «دین اسلام به تروریسم متهم شده است که این کار نشانه جهل به این دین مبین، عدم احترام به عقاید دیگران، دعوت آشکار به خشونت و تنفر و بازگشت به وحشیگری قرون وسطا و همچنین تحریک احساسات حدود یک میلیارد مسلمان در سراسر جهان است.»

 

در همین رابطه دیدبان اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتای مصر درباره اقدامات افراط‌گرایان برای ایجاد درگیری میان مسلمانان و مسیحیان و نامگذاری آن به «تروریسم اسلامی» هشدار داد و این اقدامات را برای ایجاد اختلاف میان پیروان ادیان و کشاندن همه ملت‌های جهان به خشونت و آشوب و ناامنی دانست.

 

این مرکز تأکید کرد: بسیاری از گروه‌‌ها، سازمان‌ها و جنبش‌ها جز در فضای خشونت و درگیری رشد نمی‌کنند و پایگاه مردمی خود را با انتشار افکار نژادپرستانه به دست می‌آورند. بنابراین همه مؤسسات و شخصیت‌های فهیم باید در مقابل این فتنه‌ها ایستادگی و برای خاموش کردن آتش آنها، که خشک و تر را با هم می‌سوزاند، تلاش کنند.

 

این دیدبان افزود: سازمان‌های تروریستی همچون القاعده و داعش اصطلاحاتی را چون «جنگاوران صلیبی» و «غرب کافر» به کار می‌برند که بیانگر اندیشه افراطی آنهاست و به اصطلاح «تروریسم اسلامی» که برخی در اروپا به کار می‌برند بسیار شباهت دارد و انگ تروریسم به دین اسلام می‌زنند. اینها در خدمت داعش، القاعده، بوکوحرام و سایر سازمان‌های تروریستی هستند و از سوی آنها تغذیه می‌شوند.

 

یادآور می‌شود، به دنبال قتل یک معلم فرانسوی در پاریس که روز جمعه گذشته رخ داد، برخی مسئولان فرانسوی با اظهاراتی اهانت‌آمیز مسلمانان را به تروریست بودن متهم کردند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان