نباید بگذاریم حوادث تروریستی علیه مردم کشورمان به فراموشی سپرده شود

20221202 083454

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: ما به عنوان موسسه هابیلیان و شما خانواده شهدای ترور نباید بگذاریم این حوادث تروریستی به ورطه فراموشی سپرده شود. ما این وظیفه را داریم تا برای نوجوانان و جوانان اتفاقات تلخ را بازگو کنیم تا آنها نیز با آگاهی و با چشمانی باز به جریانات و اتفاقات تصمیم بگیرند.

به گزارش هابیلیان، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان در دیدار با خانواده شهید مجتبی ندیمی از شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گروهک تروریستی منافقین افراد زیادی را از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر، نمایندگان مجلس و علمای برجسته کشور را ترور کردند. در میان شهدای ترور شهید آیت الله دستغیب که امام جمعه شیراز بودند نیز به شیوه خشن و ددمنشانه عملیات انتحاری ترور و به شهادت رسید.

دبیرکل بنیاد هابیلیان حضور و تشکیل تشکل های مردم نهاد را پراهمیت دانست و گفت: در دنیا مردم برای احقاق حقوقشان به تاسیس تشکل های غیردولتی مردم نهاد روی می آورند و این تشکل ها اساسا به کمک دولت آمده و خلل های به وجود آمده را پر می کند. ما در کشور بیش از 17000 شهید ترور داریم که این آمار شهید ترور نشان میدهد کشور ما قربانی حملات تروریستی قرار گرفته است. از این جهت، ما (خانواده شهدای ترور) به این نتیجه رسیدیم برای اینکه خون به ناحق ریخته شده عزیزانمان پایمال نشود و مظلومیت این عزیزان به فراموشی سپرده نشود موسسه هابیلیان را تشکیل دهیم.

سیدمحمد جواد هاشمی نژاد وظایف بنیاد هابیلیان را به دو قسمت کلی تقسیم کرد و گفت: بنیاد هابیلیان( خانواده شهدای ترور کشور) نخست وظیفه دارد با تبیین رویداد های تلخ تروریستی به معرفی شهدای ترور و نحوه شهادت آنان و همچنین معرفی گروهک های تروریستی بپردازد و در گام بعد جنایت های گروهک های تروریستی که در دامان آمریکا و غرب پرورش یافته و حمایت شده اند را با خانواده‌های شهدای ترور که قربانیان حملات تروریستی و اسنادی زنده از این واقعه  است محکوم کند و نشان دهد که ما قربانی تروریسم هستیم نه حامی تروریسم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان به برگزاری چندین کنگره ملی و بین المللی، همایش های و همچنین حضور در مجامع بین المللی خانواده شهدای ترور اشاره کرد و گفت: با بروز حادثه تروریستی در شیراز، خانواده‌های شهدای ترور این حمله تروریستی نیز می توانند در محکوم کردن اقدامات تروریستی به ما کمک کنند و من از شما دعوت می کنم در این مسیر ما را کمک کنید.

 فرزند شهید هاشمی نژاد به تعدد گروهک های تروریستی که به خون مردم تشنه اند پرداخت و گفت: شهید عبدالکریم هاشمی نژاد را منافقین به شهادت رساندند، شهید بزرگوارشما، شهید مجتبی نعیمی را گروهک تروریستی تکفیری داعش به شهادت رساندند، یکسری افراد دیگر را کومله و گروهک های جدایی طلب به شهادت رساندند. تعدد این گروهک ها که تشکیلاتی هم دارند و مورد حمایت دشمن هم قرار می گیرند می توانند در برهه های مختلف ضرباتی به کشور و مردم وارد کنند و ما به عنوان خانواده شهدای ترور با تبیین و شناساندن گروهک های تروریستی به مردم و همچنین نشان دادن جنایت های آنها به دنیا می توانیم فعالیتشان را محدود و بعضا با مشکل مواجع کنیم.

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد به عنصرغافلگیری در عملیات های تروریستی که یکی از شرایط لزوم در تحقق جرم ترور است اشاره کرد و گفت: ما و هم سن و سال های ما که جنگ تحمیلی را درک کرده اند می دانند وقتی پدر یا برادران ما به جبهه اعزام می شدند خانواده ها خود را برای خبر شهادت آماده کرده بودند ولی ترور اینگونه نیست دشمن در جایی که کسی فکر نمی کند دست به جنایت میزند و شخص یا اشخاصی را ترور کرده و به شهادت می رساند و خانواده قربانی حمله تروریستی متاثر از این واقعه می شود و از این خبر شوکه می شود.

هاشمی نژاد ضمن ابراز همدردی با خانواده شهید ندیمی گفت: من در دهه شصت هرچند به واسطه فعالیت های انقلابی پدرم که ممکن است خبر شهادت پدرم را به من بدهند آماده بودم چون قبل از انقلاب که ممکن بود به دست ساواک به شهادت برسند و بعد از انقلاب نیز توسط گروهک‌های تروریستی، اما بازهم این خبر برای من خیلی شوکه کننده و بهت آور بود. درک می‌کنم شما از این خبر به مراتب بیشتر شوکه شده اید. از این رو ما باید از حضرت زینب (س) درس صبوری بگیریم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان به کتاب "درسی که حسین به من آموخت" نوشته شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد اشاره کرد و گفت: شهید هاشمی‌نژاد یکی از سخنرانان و سخنوران برجسته بود ایشان می گفتند کسی که می خواهد سخنرانی کند باید گرسنه نباشد، کسانی از او برای سخنرانی دعوت کرده باشند و بخواهند سخنان او رابشنوند، ذهنش درگیر مصیبت و دردی نباشد، استراحت کافی را داشته باشد و چندین پارامتر دیگر داشته باشد تا بتواند سخنرانی مطلوبی داشته باشد. حالا شما نگاه کنید به سخنرانی حضرت زینب سلام الله علیهما حادثه کربلا به تازگی تمام شده، تمام عزیزانش به شهادت رسیدند، در طول مسیر تا کوفه ایشان را آوردند و با چه مصیبت های بزرگی مواجه شده بودند که حضرت زین العابدین علیه السلام پرسیده شد، سخت‏ترین مصائب شما در سفر کربلا کجا بود؟ که امام(ع) در پاسخ سه بار فرمودند: الشّام، الشّام، الشّام! همه این ها جلوی چشم حضرت بود، بعد حضرت زینب(س) با آن خطبه فضا را تغییر دادند. این همان معجزه ای است که خداوند به حضرت زینب(س) عطا کرده بود.

20221202 085908

وی ادامه داد: ما و شما این الگوی بزرگ را در اسلام داریم و نباید بگذاریم این حوادث تروریستی به ورطه فراموشی سپرده شود. ما این وظیفه را داریم تا برای نوجوانان و جوانان این اتفاقات تلخ را بازگو کنیم تا آنها نیز با آگاهی و با چشمانی باز به جریانات و اتفاقات تصمیم بگیرند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان عدم آگاهی جوانان و نوجوانان از نحله های فکری و منحرف را خطرناک دانست و گفت: بیشتر عاملین حملات تروریستی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند. همین عامل تروریستی که به حرم شاهچراغ(ع) حمله کرد یک جوان بود که گروهک‌های تروریستی بر افکار جوانان نا آگاه غلبه کرده و آنان را تحت تاثیرخودشان قرار می دهند و در نهایت این جوان ناآگاه به تصور اینکه کار درستی را دارد انجام می دهد وارد عمل می شود و چندین انسان بی‌گناه را در محلی که برای عبادت مسلمانان قرار داده شده به شهادت می رساند.

شهید هاشمی‌نژاد را نیز یک نوجوان به شهادت رساند، آن نوجوان یک نارنجک به خود بست و دیگری را در دست گرفت و هم خودش و هم شهید هاشمی نژاد را به شهادت رساند. در بازجویی ها از تیم ترور که بعدا دستگیر شدند مسول تیم می گفت: من شب تا صبح با او (هادی علویان، عامل ترور شهید هاشمی نژاد) صحبت می کردم حتی یکی دو بار به گریه افتاد بود ولی چنان صحبت ها بر او تاثیر گذاشته بود که از او یک قهرمان ساخته بودند که هر کاری حاضر بود انجام بدهد. 

این نسل جوان اگر نبیند و نداند در معرض چنین خطراتی هستند و فکر می کند برای خدا انسان های خدایی را می کشند. لذا کاری که حضرت زینب (س) انجام دادند واقعا در این زمانه ما لازم است گفتن، بیان کردن، توضیح دادن یکی از رسالت های انبیا و اولیا بوده و خود شما سند این واقعه هستید شما بهتر از هرکسی می توانید این وقایع را تبیین کنید.

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد به صحبت های شهید سلیمانی در رابطه با اخلاق و منش شهدا اشاره کرد و گفت: زندگی شهدا قبل از شهادت پر از صفا و صمیمیت است و در این رابطه شهید سلیمانی میگفت: کسانی برای شهادت انتخاب می شوند که برای شهادت زندگی کردند و اگر شما بررسی کنید بهترین های در هر خانواده ای شهید می شوند و در صحبت هایی که با خانواده شهدا داشتیم معمولا می گفتند شهید در خانواده عطوفت بیشتری داشت، به خانواده بیشتر رسیدگی می کرده و کمک حال بقیه بوده است.

ما در این چند سالی که برای شهدای ترور کار را شروع کردیم دیدیم که این مسیر پر از نور است و اگر ما دو قدم برای شهدا برداشتیم خود شهدا ده قدم کار را جلو بردند. همانطور که در آیه شریفه يَا أَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدَامَكُم (آیه 7سوره محمد) آمده است.

برادر شهید ندیمی در این دیداربه سفر اربعینی امسال شهید ندیمی اشاره کرد و گفت: برادرم یک بار پس از سقوط صدام و با وجود اینکه مرزها بسته بود با سختی فراوان خود را به حرم آقا رساند و یک بار هم امسال اربعین کربلا مشرف شد این بار هم این سفر سفر سختی بود و با وجود اینکه امکانات به دلیل ازدحام کم بود و همه می گفتند برگردید ایشان رفتند و بعد از این سفر قصد مشهد کرده بود که در حرم شاهچراغ(ع) به شهادت رسید و پیکرش در حرم امام رضا(ع) تشییع شد.

برادر شهید ندیمی با بیان اینکه برادرم نماینده 13 شهید است گفت: روزی که برای خاکسپاری شهدا در حرم مطهر امام رضا(ع) رفته بودیم خادمی آمد و کارتنی همراه خود داشت، کارتن را سر مزار برادرم گذاشت وقتی جویا شدم که این کارتن چیست گفتند تکه های به جامانده از شهدای شاهچراغ است که آنها را جمع کرده بودند و همراه پیکر برادر من در حرم امام رضا(ع) به خاک سپرده شد.

برادر شهید ندیمی به صحبت آقای هاشمی نژاد اشاره کرد و گفت: همانطور که شما گفتید برادر من نه تنها به ما کمک می کرد و جویای احوالمان بود بلکه حواسش به کبوتر ها هم بود همیشه سر ساعت مشخصی چند کبوتر به پشت پنجره ما می آیند وبه پنجره نوک می زنند چون برادرم تا زمانی که زنده بود پشت پنجره برای آنها دانه می ریخت و این کبوتر ها به این کار عادت کرده بودند.

برادر شهید ندیمی عبادت های مخلصانه برادرش اشاره کرد و گفت: برادر من خیلی اهل شب زنده داری و عبادت بود. ما وقتی برای شست وشوی جنازه رفته بودیم لباس های برادرم را داخل نایلونی گذاشتند و به ما تحویل دادند که دست مسئولان فرهنگی شاهچراغ به امانت مانده آنها می گفتند تا 18 روز بعد هنوز این خون تازه بود و خشک نشد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در ادامه گفت: باید راه شهدا را ادامه دهیم چون تمام گروهک های تروریستی که شامل 30 گروه مسلح می شوند بیش از 17000 نفر از شهروندان ما را به شهادت رساندند. حال اینکه این گروهک های تروریستی در کشورهای غربی و آمریکا دفتر دارند و دست پرورده خود آنها هستند. هرچه در پی رنگ و روی ظاهر حرف های زیبایی می زنند پشت این حرف ها چیزی جز جنایت و پلیدی نیست.

مادر شهید ندیمی نیز در این دیدار به پیکر غرق در خون پسرش اشاره کرد و گفت: جای جای این خاک وطن پراست از خون شهدا، و مسئولین ما نباید بگذارند که جنایت کاران تروریست به این راحتی وارد خاک کشورمان شوند و مردمی که در آنجا پناه آورده اند را به رگبار ببندند. ما نیز ادامه دهنده راه شهیدمان هستیم.

مادر شهید ندیمی با اشاره به فعالیت های انقلابی پسرش گفت: وقتی مجتبی کوچک بود با من به راهپیمایی می آمد و چند بار هم در راهپیمایی گم شد که من او را در حرم شاهچراغ پیدا می کردم. پسرم به حرم حضرت شاهچراغ(ع) علاقه خاصی داشت خادمین حرم به من گفتند جایی که مجتبی به شهادت رسید جایی بود که هر وقت می آمد همان جا می ایستاد و همانجا نماز می خواند.


مطالب پربازدید سایت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده؛ پژوهشکده تاریخ معاصر

منافقین فاسد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه از نمادهای مبارزه با تروریسم در منطقه است

مصطفی خدابخشی؛ ایران آنلاین

تروریسم دولتی رو در روی سپاه

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان