موساد از منافقین استفاده ابزاری می‌کند

Gareth Porter

گرث پورتر، مورخ و روزنامه‌نگار تحقیقی و تحلیلگر مسائل امنیتی در آمریکا، در گزارشی در نشریه «گری‌زون» سابقه استفاده ابزاری موساد از گروهک منافقین را بررسی کرده است.

به‌گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، گرث پورتر در گزارش خود با استناد به استعلام‌های به‌عمل‌آمده توسط نشریه گری‌زون از دو شخصیت ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، بیان می‌کند اطلاعات ارائه‌شده توسط نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری آوریل 2019، که براساس آن‌ها مدعی شده بود ایران در حال فعالیت نامتعارف هسته‌ای در بیابان‌های جنوب تهران است، جعلی و ساخته صهیونیست‌هاست.

در بخش دیگری از گزارش، گرث پورتر ضمن اشاره به تصویر شماتیک از موشک شهاب-۳ همراه با توضیحات فارسی، که نتانیاهو در کنفرانس خبری سال گذشته خود آن را به نمایش گذاشته بود، با استناد به‌ گفته یک مقام ارشد سابق وزارت امور خارجه آلمان به نام کارستن ویگت در سال 2013، بیان می‌کند که این تصویر جزو اسنادی است که یکی از اعضای منافقین در اختیار سرویس اطلاعاتی آلمان قرار داده است.

پورتر در ادامه ضمن اشاره به تاریخچه خیانت‌بار گروهک منافقین، ازجمله تهاجم نظامی علیه ایران به نیابت از صدام در جریان جنگ ایران و عراق، می‌نویسد: این گروهک ضمن بهره‌مندی از ارتباط نزدیک با عربستان سعودی و همچنین با شماری از مقامات سابق آمریکایی، از اوایل دهه نود میلادی با موساد همکاری می‌کند.

پورتر در این‌باره می‌نویسد: نقش منافقین در انتقال اسناد مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای ایران به دستگاه اطلاعاتی آلمان و ارتباط نزدیک این گروهک با موساد، جایی برای تردیدی باقی نمی‌گذارد که اسنادی را که در سال 2004 به اسم آن‌ها در اختیار سیستم‌های اطلاعاتی غرب قرار گرفت، در واقع موساد تهیه کرده است.

این تحلیلگر مسائل امنیتی در پایان گزارش خود می‌نویسد: برای موساد، منافقین ارگانی مناسب برای تأمین محتوای مطبوعاتی منفی درباره ایران، در مواردی است كه نمی‌خواهد آن اخبار را مستقیماً به دستگاه اطلاعاتی اسرائیل نسبت دهد. به‌اعتقاد وی، موساد به‌منظور اعتباربخشی به منافقین مختصات تأسیسات هسته‌ای نطنز را در سال 2002 در اختیار آن‌ها قرار داد تا به ‌اسم خود منتشر کنند. همچنین این دستگاه اطلاعات شخصی دانشمندان هسته‌ای ایران را در اختیار این گروهک قرار داده است.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان