مهر ساخت آمریکا بر روی صنعت مداخله در کشورها خورده است

169238277

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:صنعت مداخله در کشورهای دیگر ،کودتا و ترورها سندی است که مهر made in usa (ساخت آمریکا) روی ِآن خورده است و این کشور نمی‌تواند با استفاده از واژه حقوق بشر برای خود آبرو کسب کند.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده روز دوشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره استفاده ابزاری آمریکا از واژه حقوق بشر گفت: صنعت مداخله در کشورهای دیگر ،کودتا و ترورها سندی است که مهر made in usa (ساخت آمریکا) روی ِآن خورده است و این کشور نمی‌تواند با استفاده از واژه حقوق بشر برای خود آبرو کسب کند. حقوق بشر در دهه اخیر به بدترین وجهی بازیچه سیاسی این کشور شد و هر وقت خواست مداخله کند با نام حقوق بشر و دموکراسی مداخله کرد.

 

وی با بیان اینکه ۱۶ آذر یادآور مداخله آمریکا در کشور است، ادامه داد:  آمریکا در هر کشوری پا گذاشته برای منافع خود بوده است. هیچ وقت تاریخ ایران سرنگونی دولتی را فراموش نمی‌کند که با کودتای آمریکا و انگلیس انجام شد.

 

خبرنگاری از سخنگوی وزارت خارجه پرسید چرا بابت کار انجام نشده ایران را محاکمه می‌کنند و چرا دادگاه ترور دانشمندان ما برگزار نمی شود و آیا این به معنای این است که هنوز کاپیتولاسیون در ایران اجرا می شود که وی در پاسخ گفت: کاپیتولاسیون در سال ۱۳۵۷ نه تنها با خون شهیدان و مقاومت مردم لغو شد بلکه پایه های آن هم در همان سال برچیده شد.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: در حوزه قضایی در این موضوعات پرونده هایی باز شده است؛ از جمله ترور سردار سلیمانی که برخی شاکیان خصوصی داشته و در برخی هم مدعی العموم وارد شده است.

 

 


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان