منافقین برای پوست اندازی و داشتن وجهه حقوق بشری تلاش می‌کنند

00000.00به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، "محمد جواد هاشمی‌نژاد" دبیر کل بنیاد هابیلیان در نخستین نشست کنگره ملی ۱۷ هزار شهید ترور که صبح امروز در سالن جلسات سازمان صدا و سیما برگزار شد به تشریح برنامه‌های این کنگره ملی پرداخت.وی اظهار داشت: پیشنهاد تاسیس کنگره ملی ۱۷ هزار شهید به همت بنیاد هابیلیان که متعلق به خانواده‌های شهدای ترور است انجام شد اما این مهم به این معنا نیست که صفر تا ۱۰۰ این کار تنها توسط بنیاد هایبلیان تشکیل شده است.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: به دلیل اینکه این بحث بسیار فراگیر است ما از همه بخش‌های کشوری درخواست کردیم که هر کس به فراخور ظرفیت خود در این کنگره شرکت کند و این در حالی است که ابتکار عمل،‌ هدایت کار و همچنین چینش این اقدام توسط خانواده شهدای ترور انجام شده است.

دبیر کل بنیاد هابلیان در خصوص تاسیس این بنیاد تصریح کرد: بنیاد هابلیان در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد علت و هدف تاسیس آن تقریبا آن چیزی بود که ما در چارچوب آن هدف این کنگره را برنامه ریزی کردیم؛ کشورمان پس از انقلاب اسلامی دست خوش حوادث تروریستی بوده است و می‌توان گفت از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا یکی دو ماه بیشتر از این انقلاب شکوهمند نگذشته بود که تروریسم چهره خود را به کشور ما نشان داد.

هاشمی‌نژاد اظهار داشت: این اقدام شامل همه طبقات مردم ما شد شاید پیدا کردن ردپای آشکار حامیان این جریانات تروریستی در سال‌های اولیه انقلاب کمی دشوار به نظر می‌رسید و حتی شناخت و انتصاب گروه‌های مختلف به سرویس‌های امنیتی خارج از کشور امری مشکل به نظر می‌رسید.

وی ادامه داد: امروزه پس از حدود ۳۳ سال از انقلاب اسلامی بسیاری از گروه‌ها و عملکرد آن‌ها بر ما آشکار شده است اما مشکل در استفاده از تروریسم در دنیاست.

دبیر کل بنیاد هابیلیان ادامه داد: چندین سال است که کشورهای غربی به ویژه آمریکایی از ابزار تروریسم در منطقه خاورمیانه به صورت آشکار استفاده می‌کنند که کشور ما نیز از این مسئله مصون نمانده‌اند.

هاشمی‌نژاد بیان داشت: کشور ما نیز شاهد ورود و حضور گروه‌های تروریستی با انواع و اقسام آرم‌ها و اهداف مختلف بوده است؛ جریان‌های برانداز کلی، جریان‌های تجزیه طلب و جریان‌های سلطنت طلب که همگی امروزه به تروریسم رو آورده و هر کدام در بخشی از کشور ما جنایات متعددی را مرتکب شده‌اند.

وی ادامه داد: امروزه آمریکایی‌ها بنا به اسنادی که خود ارائه کرده‌اند و ما در کانون آن اسناد را جمع آوری کرده و به صورت کتاب درآورده‌ایم جنایاتی را مبنی بر تروریسمی بودن گروه‌ها وجریانات مختلف تروریسمی که در کشورهای مختلف جنایاتی را مرتکب شده‌اند مطرح کرده‌اند.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: این گروه‌های تروریستی در کشورهای اروپایی دارای دفتر بوده و از جانب مقامات مختلف اروپایی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: بنابراین قضیه ما به عنوان بازماندگان شهدای ترور بر آن شدیم تا حرکت اجتماعی را آغاز کنیم؛ از آن جهت که کشورمان در مقاطع مختلف صدمات تروریسمی بسیار زیادی به ویژه در دهه ۶۰ از سوی گروه تروریستی منافقین برخود دید.

دبیر کل بنیاد هابیلیان اظهار داشت: این گروهک تروریستی آماری در حدود ۱۲ هزار قربانی تروریسم را به کشور ما تحمیل کرد و در مجموع حوادث تروریستی که در کشور ما در طول ۳۳ سال گذشته بالغ بر ۱۷ هزار قربانی تروریسم برجا گذاشته از این آمار تنها ۱۲ هزار آن مربوط به گروهک تروریستی منافقین بوده است.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: آمریکا و کشورهای غربی از گروه‌های متعدد تروریسمی بهره می‌برند اما در مسائل مربوط به حقوق بشری و رایزنی‌های حقوق بشری و از این قبیل مسائل از سازمان‌های تروریستی هم چون گروهک تروریستی منافقین استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: در سال ۱۹۹۷ دولت آمریکا گروهک تروریستی منافقین را بنا به دلایلی که خود اعلام کردند در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد اما همواره این گروهک تروریستی در همان کشورهایی که در لیست گروه‌های تروریستی قرار داشته به ارتکاب جنایتی می‌پرداختند و به صورت آزادانه با پارلمان‌های این دولت‌ها ارتباط برقرار می‌کردند.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: گروهک تروریستی منافقین پس از سقوط دیکتاتور سابق عراق(صدام) شروع به پوست اندازی کردن و بازسازی خود کرد تا بتواند از این طریق وجهه حقوق بشری به خود گیرد.

دبیر کل بنیاد هابیلیان تاکید کرد: این گروهک تروریستی همواره به دنبال آن بوده تا به دنیا وانمود کند که به دنبال ایجاد فضای دمکراتیک در ایران است و به عنوان یک تشکیلات در پی ایجاد یک حکومت دمکراتیک در کشورمان به فعالیت می‌پردازد.

هاشمی‌نژاد با اشاره به ورود و خروج گروهک تروریستی منافقین از لیست گروه‌های تروریستی توسط دولت‌ آمریکا و کشورهای غربی اظهار داشت: شاهد هستیم که در سال ۲۰۰۳ اتحادیه اروپا، گروهک تروریستی منافقین را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دارد اما ۴ سال بعد این اتحادیه این گروهک جنایت کار را از این لیست سیاه خارج کرد و این در حالی است که دولت آمریکا در سال ۱۹۹۷ گروهک تروریستی منافقین را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد و شاهد بودیم که در سال۲۰۱۲ این گروهک تروریستی را از لیست گروه‌های تروریستی خارج کرد و دلیل آن نیز وجود لابی‌های گسترده صهیونیستی در کشورهای آمریکایی است.

دبیر کل بنیاد هابیلیان ادامه داد: بنابراین بنیاد هابیلیان و گروه ما به این نتیجه رسید که باید در این زمینه فعالیت‌های گسترده چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین‌المللی انجام دهیم.

هاشمی‌نژاد افزود: در عرصه داخلی به این دلیل که گروهک تروریستی منافقین گروهی از جوانان و نوجوانان ما را با شعارهای بسیار فریبنده جذب و به دنبال آن جنایات گسترده‌ای را به کشور ما وارد کرد، امروزه این ابزار توسط کشورهای غربی مجددا مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین در عرصه خارجی تصمیم گرفتیم که در این زمینه فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای انجام دهیم.

وی تاکید کرد: کشورمان در طول سالیان گذشته در این زمینه علی‌رغم تلاش‌های فراوانی که در جنبه‌های حقوقی انجام داده اما متاسفانه همچنان شاهد کم کاری‌هایی هستیم.

هاشمی نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه در کشورمان روز شهادت شهید رجایی و باهنر به عنوان روز ملی مبارزه با تروریسم نام‌گذاری شده اما عملا اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام نشده است پیشنهاد برگزاری این کنگره را ارائه کردیم که خوشبختانه این امر مورد اقبال همگانی قرار گرفت و هر کس به فراخور ظرفیت خود در این زمینه به ما کمک کرد تا بتوانیم این کنگره را در روز شنبه برگزار کنیم باشد که این مسیر حرکتی برای اقدامات بهتر در آینده باشد.

وی در خصوص حضور مهمانان خارجی در کنگره ملی ۱۷ هزار شهید ترور اظهار داشت: با توجه به اینکه کمی برای برگزاری این کنگره دیر اقدام کردیم و فرصت اینکه بتوانیم همه جنبه‌های آن را در نظر بگیریم ایجاد نشد البته از سفرای کشورهایی که مدنظر مان بود دعوت به عمل آوردیم که برخی از آنها در این کنفرانس شرکت خواهند کرد همچنین تعدادی از آنها اعلام آمادگی کرده‌اند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان تصریح کرد: دولت آمریکا تعریفی عام و کلی در خصوص مبارزه با تروریسم دارد که این تعریف تنها مربوط به خودش است مبنی بر اینکه که هر تهدیدی که منافع ملی کشورش را در بر‌گیرد آن تروریسم است و با همین تعریف اقدامی پیش دستانه‌ای انجام می‌دهد یعنی به کشورهای دیگر نیز حمله می‌کند.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه کشور ما به طور مستقیم در معرض ترور قرار داد اظهار داشت: بنابر اسناد بین‌المللی گروه‌های تروریستی در کشورهای اروپایی مستقر هستند بنابراین ما می‌توانیم از این موقعیت برای شناساندن کشورمان در بحث مبارزه با تروریسم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین جلساتی آشنا کردن نسل جوانمان با حربه‌های شوم دشمنان است تأکید کرد: آشنا کردن نسل جوان اصحاب رسانه و اهالی پژوهشگر یکی از اهداف اصلی برگزاری چنین جلساتی است تا بتوانیم از این طریق با دست پر گروه‌های مختلف را بسیج کنیم تا ضمن مصون ماندن اقشار مختلف جامعه از اقدامات شوم دشمن از جذب قشر جوان به این گروه‌های تروریستی جلوگیری کنیم.وی ادامه داد: امروزه فضاهای مجازی مملو از حضور گروه‌های تروریستی به ویژه گروهک تروریستی منافقین است، بسیاری از سایت‌های ضد ملی در فضای مجازی توسط گروه‌های ترورسیتی اداره می‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از این سایت‌ها بدون نام و با چهره جدید به دنبال جذب نیروهای جوان کشورمان است که بارها از این طریق توانستند به هدف شوم خود دست یابند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان اظهار داشت: همچنین در خارج از کشور جوانانی که در رفت و آمد در کشورهای خارجی بودند فریب این گروه‌های تروریستی را خورده و جذب آنها شده‌اند، در جریان شهادت شهید‌علیمحمدی یکی از جوانان کشورمان در خلال رفت و آمد به کشورهای خارجی جذب این گروه های تروریستی شده است.

هاشمی‌نژاد تأکید کرد: این امر نیازمند آگاهی دادن به قشر جوان کشور است حدود صد هزار از جوانان برای پیدا کردن کار به کشورهای همسایه رفته و برای اعزام به کشورهای اروپایی پاسپورتشان توسط گروهک تروریستی اخذ شده و برای پیدا کردن کار برای آنها، جوانان ما به جای کشورهای اروپایی سر از کشور عراق و پادگان اشرف درآوردند و به طور کلی پل‌های پشت سر خود را خراب کردند.

وی تصریح کرد: بهترین پتانسیل برای حضور فعال در مبارزه با تروریسم حضور خود بازماندگان تروریسم است که این تشکل‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در روشن کردن افکار عمومی داشته باشد.


مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان