منافقین برای سرکوب مردم عراق در انتفاضه سال 1991 به کمک ارتش بعث آمدند

2205175 405

عضو شورای مرکزی سازمان بدر گفت: تمام عملیات‌هایی که حاج قاسم در عراق برای مقابله با داعش برنامه‌ریزی و‌ طراحی می‌کرد بدون استثنا موفقیت‌آمیز بودند.

به گزارش ایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، «محمدمهدی البیاتی» در چهارمین همایش علمی تخصصی تاریخ شفاهی ترور که امروز یک‌شنبه ۶ مرداد در مرکز آرشیو ملی برگزار شد، اظهار کرد: در جریان عملیات مرصاد، من به همراه جمعی از نیروهای سپاه بدر ساعت ۶ عصر به محل تنگه مرصاد رسیدیم. نیمی از بچه‌های ما که از بچه‌های اطلاعات بودند، غیرمسلح بودند.

عضو شورای مرکزی سازمان بدر افزود: در همان زمان یکی از برادران ارتش که درجه سرگردی داشت به همراه تعدادی از سربازان که پشت او قرار داشتند را دیدم و از او پرسیدم که قضیه از چه قرار است؟ او گفت: قضیه‌ای نداریم، منطقه اشغال شده است. باید عقب‌نشینی کنیم. من آنجا به طور غیرواقعی به ایشان گفتم که من مسئول عملیات هستم و کسی حق ترک منطقه را ندارد. او گفت ما دستور داریم که منطقه را ترک کنیم و من هم گفتم دستور دارم که اجازه ندهم کسی از منطقه خارج شود.

وی ادامه داد: نخستین شهید سپاه بدر در عملیات مرصاد، «ابومحمد تهرانی» بود که خانواده وی هم‌اکنون هم در تهران زندگی می‌کنند. این خانواده در دوران دفاع مقدس ۳ شهید را تقدیم کردند.

البیاتی گفت: تک‌تیراندازان ما و تک‌تیراندازان بسیجی ملایری و جوانرودی از صبح تا عصر کاری کردند که منافقین نتوانند به سمت تپه‌ها حرکت کنند. ما در این تپه‌ها جان بسیاری از منافقین را گرفتیم. در همین حین بود که یکی از تک‌تیراندازان منافق کتف من را مورد اصابت قرار داد و من به بیمارستان منتقل شدم و ۴۸ ساعت بعد از مرخصی با مشاهده پیروزی عملیات، تمام دردهایم را فراموش کردم.

وی با بیان اینکه ما در عملیات مرصاد، مرزبندی دقیق حق و باطل را دیدیم، عنوان کرد: در جریان عملیات مرصاد، سپاه بدر ۵۱ شهید تقدیم کرد و برادرانی از تونس و مراکش و لبنان و بحرین نیز در جمع این شهدا حضور داشتند. امروز پیکر همه این‌ شهدا در نقطه خاصی از گلزار شهدای قم مدفون است.

عضو شورای مرکزی سازمان بدر ادامه داد: خیلی از شهدای سپاه بدر در عملیات مرصاد، وقتی که قطعنامه ۵۹۸ صادر شد به گریه افتاده بودند چراکه اعتقاد داشتند درب‌های شهادت به روی آنها بسته شده اما چند روز بعد در جریان عملیات مرصاد همین برادران به شهادت رسیدند و بصیرت آنها برای ما به اثبات رسید.

البیاتی گفت: من ۵۷ سال سن دارم و در این مدت هیچ‌گاه صحنه‌های عملیات مرصاد را فراموش نکرده‌ام و همواره جلوی چشمانم است. من عظمت خدا و عنایت اهل بیت(ع) را در عملیات مرصاد به چشم دیدم. اگر لشکرهای بسیار عظیم گروهک منافقین در برابر عده و عُده کم نیروهای ما، به کرمانشاه می‌رسیدند ممکن بود معادلات عوض شود.

عضو شورای مرکزی سازمان بدر گفت: در عملیات مرصاد به چشمان خودم، مجاهدت‌های برادران ارتشی در هوانیروز را دیدم که چگونه منافقین را تار و مار کردند.

البیاتی عنوان کرد: چند سال بعد از عملیات مرصاد در انتفاضه ۱۹۹۱ شعبانیه علیه صدام، من به عنوان یکی از شخصیت‌های نظامی که در محور شمال و جزو مجاهدین علیه صدام بودم با چشمان خودم دیدم که منافقین برای سرکوب انتفاضه به کمک صدامیان آمدند. ما با همان عقیده و ایدئولوژی که در عملیات مرصاد در برابر منافقین بودیم، در انتفاضه شعبانیه هم با آنها مبارزه کردیم‌.

البیاتی گفت: پس از سقوط صدام و‌ زمانی‌که وزیر حقوق بشر عراق شدم، برای تحریک عواطف منافقین که در پایگاه لیبرتی بودند، در چند نوبت برای تحریک عواطف منافقین، خانواده‌های آنها را از ایران به دم در پایگاه بردیم. منافقین در واکنش به این کار می‌گفتند «این‌ها خانواده‌های ما نیستند، مجرم و جنایتکارند». یک بار چهار خانواده ایرانی را برای ملاقات با فرزندشان به پایگاه لیبرتی عراق بردیم که عناصر منافقین شروع به سنگ‌پرانی علیه این ۴ خانواده کردند و اگر نیروهای ما نبودند قطعا منافقین این ۴ خانواده را می‌کشتند.

البیاتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: من با اطمینان می‌گویم اگر کمک برادران ما در سپاه و در راس آنها سرلشکر حاج قاسم سلیمانی نبود پیروزی در عراق برابر تروریست‌های تکفیری محقق نمی‌شد. حاج قاسم سلیمانی برخلاف آمریکا و ترکیه با ارتش وارد عراق نشد؛ وقتی که حاج قاسم با ۲۵ فرمانده لشکر عراق صحبت می‌کرد، همه فرماندهان از صحبت‌های ایشان تبعیت می‌کردند‌. تمام عملیات‌هایی که حاج قاسم در عراق برای مقابله با داعش برنامه‌ریزی و‌ طراحی می‌کرد بدون استثنا موفقیت‌آمیز بودند.

وی افزود: بزن در روهایی که امروز هم در خلیج فارس اتفاق می‌افتد بخشی از نبرد حق و‌ باطل است.


مطالب پربازدید سایت

یادی از مظلومیت شهید احمد وکیلی

شهیدی که تروریست‌های کومله گوشت بدنش را خوردند!

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

به مناسبت سالگرد شهادت شهید نادر خیر خواه

ترور بخشدار ایران در گیلان!

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان:

مبارزه همگانی علیه تروریسم در منطقه وحدت‌آفرین است

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

ترور وحشیانه نانوا، کفاش‌ و بنگاهی‌ در ایران

در همایش پیام‌آوران عاشورا مطرح شد؛

منافقین با ۱۷ هزار ترور شعار زن، زندگی، آزادی می‌دهند

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری

چرا سوئد در پرونده حمید نوری صلاحیت جهانی ندارد؟

۱۲ ادله قطعی که صلاحیت سوئد را نقض ‌می‌کند

استهکلم پای‌کار کوموله، منافقین و الاحوازیه

به مناسبت سالگرد شهادت این دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی

خاطره درخواست شهید فخری زاده از حاج قاسم+فیلم

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان