مقامات آلبانی خود را در معرض پیگیری قضائی قرار می دهند

636629451566233459

دو تن از شخصیت های سیاسی آلبانی به تازگی اظهاراتی بیان کرده اند که می تواند آنها را در معرض پیگیری های قضائی به جرم حمایت از یک گروه تروریستی قرار دهد.

به گزارش سرویس بین الملل هابیلیان، ادموند اسپاهو معاون حزب دمکرات و پاندلی مایکو نخست وزیر اسبق آلبانی اخیرا در جلسه ای با حضور مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین، اظهاراتی را در تأیید این گروهک بیان کرده اند.

معاون حزب دمکرات آلبانی در این جلسه به سرکرده منافقین گفته که حزبش از این گروه حمایت می کند. نخست وزیر سابق این کشور نیز در همان جلسه به رجوی گفته که اردوگاه منافقین در آلبانی را به عنوان سفارت ایران در آن کشور می داند !

آلبانی پس از پذیرش منافقین متعهد شده بود اجازه فعالیت به این گروه تروریستی در خاک خود را ندهد. اما منافقین علاوه بر فعالیت های گسترده در آلبانی که به اعتراف پلیس این کشور از مرز دخالت در امور داخلی آن نیز گذشته است با سفارت خانه های خارجی در آلبانی نیز در تماس هستند.

براساس گزارش های متعدد بین المللی، مجاهدین خلق برای کسب حمایت سیاستمداران خارجی یا حضور آنها در برنامه های خود، مبالغ کلانی را به آنان پرداخت می کنند. گزارش چندی قبل شبکه تلویزیونی MSNBC آمریکا پرده از وجود لیست افرادی برداشت که مبالغ کلانی در قبال سخنرانی به سود منافقین از این گروهک دریافت کرده اند.

احتمال بسیار جدی وجود دارد که این دو مقام سیاسی آلبانی توسط منافقین تطمیع شده اند و در برنامه آنها حضور پیدا کرده اند و اظهاراتی را در حمایت از آنها بیان کرده اند.

 اظهارات حمایت آمیز این شخصیت ها علاوه بر اینکه با اصل  عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها تناقض دارد، حمایت آشکار از گروهی بدنام و بدسابقه است که سال ها در لیست گروه های تروریستی بوده و هزاران تن از مردم ایران را ده های 60 و 70 شمسی ترور کرده است.

 

 


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان