مرکز دانشجویی حقوق‌بشر ایران جنایات تروریست‌‌ها در عراق و سوریه را محکوم کرد

Hoqooqbashardaneshjooyi

مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران در بیانیه‌ای جنایات تروریست‌‌ها در عراق و سوریه را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، جنایات تروریست‌‌ها در عراق و سوریه را محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اربعین به عنوان یک عامل وحدت‌ساز نقش برجسته خود را در فرو ریختن همه مرزهای دینی، جغرافیایی و نژادی در روزگار تعصبات پوچ شیطانی به نمایش گذاشته است. پیاده‌روی اربعین نمایش عظیم صلح و سلام اسلامی است. این جمعیت عظیم و خودجوش در مکانی گرد هم می‌آیند که در فاصله کمی از آن یک جنگ تمام عیار با رهبری و پشتیبانی استکبار جهانی در جریان است و گروه‌های دست‌نشانده تروریستی‌تکفیری نظیر داعش با قساوت قلب تمام مشغول وحشیانه‌ترین رفتارهای ضد بشری بر مردمان بی گناه عراق و سوریه‌اند. اما در جریان پیاده‌روی اربعین تمام صفات انسانی اعم از انفاق، ایثار، مهربانی، مهمان‌نوازی، تواضع، همدلی و ... موج می‌زند.

پیاده‌روی اربعین فرصت بسیار مناسبی برای از بین بردن پروژه شیعه‌هراسی و وحدت دنیای اسلام است، امر مهمی که آل‌سعود بسیار از آن بیمناک و متنفر است. متأسفانه برخی رسانه‌های آل‌سعود از اتحاد و روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و عراق در این مقطع ناراحتند و در اربعین امسال سعی در مسموم‌سازی فضا داشتند. اما امروز دنیای ارتباطات است و نقشه‌های شوم نیز به خوبی خنثی خواهد شد.

این مرکز دانشجویی در بیانیه خود تاکید کرد که معرفی قیام عظیم عاشورا و تبیین فلسفه، اهداف و آرمان‌های آن به جهانیان، تلاش برای زدودن خرافات و تحریفات تاریخی از این قیام ، توجه به ندای مظلومیت مظلومان جهان اعم از عراقی، سوری، فلسطینی، یمنی، نیجریه‌ای، کشمیری، میانماری و...،‌معرفی اسلام ناب محمدی به انسان‌های تشنه معرفت و حقیقت و خسته از ایدئولوژی‌های غربی در این پیاده روی مورد توجه قرار گیرد.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10474202&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25