مردم درباره دستگیری سرکرده «حرکة النضال» چه می‌گویند؟

61778pyصبح پنجشنبه ۲۲ آبان 13۹۹ خبر دستگیری و شناسایی یک تروریست منتشر شد. او عامل اصلی حمله تروریستی خونین ۳۱ شهریور ۹۷ اهواز بود که طی آن چند عنصر مسلح، حاضران مراسم رژه نیروهای مسلح را به رگبار بستند و منجر به کشته و زخمی شدن حدود یکصد نفر شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، وزارت اطلاعات صبح پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «فرج الله چعب» سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة النضال را دستگیر کرده است. در این اطلاعیه آمده بود وی که عامل اصلی حمله تروریستی خونین ۳۱ شهریور ۹۷ است، در سال های اخیر قصد چندین عملیات بزرگ دیگر در تهران و خوزستان را داشت و اخیراً در حال برنامه ریزی برای هدایت عملیات تروریستی جدیدی بود که با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) ناکام ماند.

 

چند روز پس از اعلام این خبر، وزارت اطلاعات اقدام به انتشار مستندی تلویزیونی از اعترافات تروریست تازه دستگیر شده کرد که با عنوان «فرجام جنایت» پخش شد و در آن به بررسی جزئیاتی از چند عملیات‌ تروریستی و خونین گروهک تجزیه‌طلب حرکة النضال، از زبان حبیب فرج الله چعب پرداخته است.

 

خبرنگار ایسنا پس از انتشار این مستند، گفت‌وگوهایی با شهروندان تهرانی در محدوده میدان انقلاب انجام داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

 

از شنیدن خبر دستگیری عامل حمله تروریستی اهواز خیلی خوشحال شدم

احمد ۲۸ ساله که فروشنده یکی از کتاب فروشی‌های میدان انقلاب است درباره خبر دستگیری عامل حمله تروریستی ۳۱ شهریور ۹۷ اهواز می‌گوید: من پنجشنبه شب بعد از شنیدن خبر از تلویزیون آنقدر خوشحال شدم که قابل گفتن نیست؛ این روزا بخاطر کرونا و مسائل اقتصادی هیچکی حال و روز خوبی نداره و همه کلی مشغله فکری دارن، اما اینکه شنیدم یه نامردی رو که باعث اون اتفاق شد، بعد از دو سال گرفتن، خیلی خوشحال شدم؛ خوبه که تو این وضعیت مملکت، حداقل وزارت اطلاعات داره کارش رو می‌کنه و خیالمون ازش راحته.

 

سرکرده «حرکة النضال» در خواب هم نمی‌دید که دستگیر شده

سپهر ۲۵ ساله که در یکی از پاساژهای کتابفروشی کارگری میکند نیز درباره دستگیری فرج الله چعب گفت: خبر دستگیری اون تروریستِ رو پنجشنبه موقع نهار خوردن خوندم؛ توی این کانالای تلگرام داشتم می‌چرخیدم که دیدم نوشتن که «سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة النضال دستگیر شد». وقتی عکسش رو دیدم خیلی حال کردم؛ طرف ازین تروریست کت شلواریا بود و دستبند و چشم‌بند زده بودن بهش؛ فکر کنم هیچ وقت توی خوابش هم همچین روزی رو نمی‌دید.

 

با دیدن فیلم اعترافات «چعب» هم خوشحال شدم، هم به سربازان گمنام افتخار کردم

حسین ۳۰ ساله که دانشجوی ترم اول دکترای جامع شناسی است درباره دستگیری سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة النضال، معتقد است: روز حمله تروریستی رژه ارتش توی اهواز رو خوب یادمه؛ از لحظه اولی که توی تلگرام خبرای فوری منتشر شد تا مصاحبه سخنگوی الاحوازیه با ایران اینترنشنال و اخبار رسانه‌های خودمون رو خوب یادمه؛ حتی همین یکی دو ماه پیش هم یه فیلم از اون روز درومد که ۴ نفری که تیراندازی میکردن، داشتن به اونایی که روز زمین افتاده بودن، تیر خلاصی میزدن؛ این حجم از وحشی‌گری از تروریست‌ها غیر قابل انتظار نیست، اما فکر نمی‌کنم کسی باشه که با دیدن اون ویدئو لعنت و نفرین نفرسته به تروریست جماعت.

 

 او درباره لحظه شنیدن خبر دستگیری عامل حمله تروریستی ۳۱ شهریور ۹۷ و احساسش در این زمینه می‌گوید: از همون دو سال پیش مطمئنم بودم که بلاخره عامل حمله رژه اهواز رو یا می‌گیرن، یا به درک می‌فرستنش؛ وقتی خبر دستگیریش رو خوندم و فیلم اعترافاتش رو دیدم هم خوشحال شدم، هم اینکه افتخار کردم به سربازای گمنام؛ بنظرم این تروریستی هم که گرفتن، باید خوشحال باشه که دستگیر شده و دست مردم نیفتاده.

 

 چشم امید مردم به وزارت اطلاعات است

مریم کارمند که کارمند بانک است و ۳۸ سال دارد نیز درباره احساسش بعد از شنیدن خبر دستگیری عامل حمله رژه اهواز گفت: پسر من آرزوی داره یه روزی از نزدیک مراسم رژه رو ببینه، اون روز هم داشت مراسم رژه تهران رو از تلویزیون می‌دید؛ از اون روز خیلی به این فکر کردم که اگر من و پسرم توی اهواز بودیم، احتمالا به مراسم رژه می‌رفتیم و دیگه الان مثل اون آدمای مظلومی که تیر خوردن و کشته شدن، زنده نبودیم؛ اونا که تیر اندازی کردن به درک رفتن، امیدوارم بقیشون هم به درک برن! او ادامه می‌دهد: من اهل سیاست و سیاسی بازی نیستم، اما وقتی شنیدم وزارت اطلاعات عامل حمله رژه اهواز رو گرفته، خیالم راحت شد؛ من مادرم و مثل پدر و مادرای دیگه نگران بچه‌ام هستم؛ از طرف من از اونایی که اون تروریست رو گرفتن تشکر کنید و بهشون بگید که چشم امید مردم به شماست.


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

جدیدترین مطالب

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان