مدارس وهابی تروریست تربیت می‌کنند

Sobhanij

یکی از مراجع تقلید با بیان این که استعمار پشت عقیده تکفیر است، گفت: برای خاموش شدن آتش جنگ در کشورهای اسلامی باید عقاید وهابیت که در برخی کشورها تدریس می‌شود، تعطیل شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله‌العظمی جعفر سبحانی در نخستین جلسه از سلسله جلسات کلام اسلامی با موضوع «بررسی مبانی فکری ابن تیمیه و وهابیت»، تصریح کرد: اگر بناست آتش جنگ در کشورهای اسلامی خاموش و ریشه تروریسم قطع شود، باید عقاید وهابیت که در برخی کشورها تدریس می‌شود، تعطیل شود.

وی با اشاره به حدیث «العالم بزمانه لا تهجم علیه اللوابس»، گفت: روزگاری برای ما مسائلی دیگر مطرح بود که عالمان دین به خوبی در آن زمینه‌ها کار کرده‌اند، ولی امروز گرفتار مسئله‌ای به نام تکفیر هستیم که باید درباره آن کار کرد.

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به اینکه استعمار پشت عقیده تکفیر قرار دارد تا مسلمان با همدیگر بجنگند و حاشیه امنی برای اسرائیل درست شود، ابراز داشت: همه همت آنان این است که کشورهای اسلامی را تجزیه و قدرت آنان از بین برود.

وی با بیان اینکه اتاق فکر استعمار بهترین راه مسئله را وهابیت که خود را موحد و دیگران را کافر می‌دانند، دانسته و افزود: استکبار با این کار اسلحه خود را فروخته، شهرها را نابود کرده و برای آبادکردن آن و دریافت پول از مسلمانان نیز خودشان اقدام می کنند.

آیت الله سبحانی در ادامه به گوشه‌ای از زندگی و افکار «ابن تیمیه» اشاره کرد و گفت: او از سوی عالمان اهل سنت رد شد و تنها سه نفر از این فرد پیروی کردند که با مرگ آنها این مکتب نیز از بین رفت. تا چهار قرن از این مکتب خبری نبود و با مطالعه جامعه شناسی در می‌یابیم که در میان اهل علم نیز مطرح نشد.

وی با اشاره به اینکه بعدها محمد عبدالوهاب کتاب‌های ابن تیمیه را خواند و تحت تأثیر قرار گرفت، اظهار داشت: او پس از فوت پدرش، میدان را برای مطرح کردن آن افکار در میان ملتی ناآگاه، بدوی و با تعداد کم افراد تحصیل کرده، مناسب دید و بالاخره با همکاری محمد بن سعود، حاکم وقت «درعیه»، سلفیه را پی‌ریزی و کشتار و جنایت کردند.

این مفسر قرآن کریم به حمله‌های این گروه به شیعه و سنی اشاره کرده و یادآور شد: علاوه بر هجوم و غارت در کربلا، ذبح بچه شیرخواره، پاره کردن قرآن‌ها و... از زشت‌ترین کارها آنان در طائف بوده است.

وی اضافه کرد: وهابی‌ها به کمک انگلیس بر حرمین شریفین مسلط شدند، زیرا این مکان‌های برای تبلیغ در میان مسلمانان بسیار مهم بود.

آیت الله سبحانی به کشف نفت و در نتیجه قدرت ثروت برای وهابی‌ها اشاره کرد و گفت: بنابراین قدرت مالی موجب پیشرفت آنان شد که یک پنجم آن از آل شیخ و خانواده محمد بن عبدالوهاب است و در واقع آل شیخ از نظر دینی و آل سعود از منظر سیاست، حاکم سرزمین عربستان هستند.

وی در ادامه به اساس مکتب وهابیت پرداخت و گفت: تشبیه و تجسیم، عقیده به حرکت کردن خداوند در پایان هر شب، نشستن خدا بر تخت فرمانروایی در آسمان ها، کاستن از مقامات انبیاء و اولیاء الهی از طریق طلب شفاعت و توسل به آنها و نیز تکفیر مسلمانان به علت طلب شفاعت و توسل به اولیاء الهی از پایه های فکری آنان است.

این مرجع تقلید با اشاره انکار عالم برزخ از سوی وهابی بر اساس آنچه قرآن بیان می‌کند، گفت: به همین علت سلام به پیامبران و اولیاء را رد  و واژه «عند» در آیه «... بل احیاءهم عند ربهم یرزقون (آل عمران/۱۶۹» را به عنوان یک مکان حساب می‌کنند.

وی افزود: اگر عالم برزخ وجود ندارد پس پیامبر(ص) در جنگ بدر با ارواح چه کسی سخن می گفتند؟

آیت الله سبحانی با بیان اینکه همه همت وهابیت این است که آثار نبوت از بین برود، ابراز داشتند: متأسفانه وهابی‌ها آثار توحید را به نام ضدتوحید از بین می‌برند و اگر از مسلمانان نترسند، قبر پیامبر(ص) را نیز از بین خواهند برد.

وی، اختلاف افکنی بین مسلمانان را یکی از کارهای وهابیت در سراسر دنیا عنوان و با اشاره به آیه «و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» خاطر نشان کردند: آنان امروزه جمعیتی به نام داعش، القاعده و... را ایجاد کرده و به فکر جنگ مسلحانه افتاده‌اند.


مطالب پربازدید سایت

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری

چرا سوئد در پرونده حمید نوری صلاحیت جهانی ندارد؟

به مناسبت سالگرد شهادت شهید نادر خیر خواه

ترور بخشدار ایران در گیلان!

۱۲ ادله قطعی که صلاحیت سوئد را نقض ‌می‌کند

استهکلم پای‌کار کوموله، منافقین و الاحوازیه

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

ترور وحشیانه نانوا، کفاش‌ و بنگاهی‌ در ایران

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

«پاسدارکُشی» با عملیات واحدهای موتوری!

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با واچ لیست:

اروپا برای بازی خطرناک آلبانی، خود را به دردسر نمی‌اندازد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

محمد سلحشور؛ روزنامه وطن امروز

این تروریسم است

جدیدترین مطالب

با محور محور جشنواره هتک حرمت حرم مطهر احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و حمله تروریستی ۴ آبان ۱۴۰۱

انتشار فراخوان سوگواره ملی و ادبی شاهچراغ

در دیدار با خانواده شهید حسنعلی پورعیسی

خانواده‌های شهدای ترور سند زنده جنایات تروریستی هستند

با شعرخوانی احمد بابایی

نماهنگ "زخم‌های شاهچراغ"

گزیده ای از سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نماهنگ "جنایات منافقین"

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا اعلام کرد

انهدام 4 تیم تروریستی داعش در غرب کشور توسط ارتش

داده‌نگار تفصیلی شهدای ترور جامعه دانشگاهی ایران منتشر شد

دانشجویان و دانشگاهیان، قربانی تروریست‌ها

از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد

شهدای نوجوان شاهچراغ به روایت «سفر قند»

فرزند شهید فخری‌زاده در مراسم رونمایی از کتاب «شنبۀ آرام»:

پدر و مادرم به یک اندازه در این عزت مجاهدانه سهیم بودند

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد؛

آخرین وضعیت پرونده چعب، شارمهد و ترور شهید فخری زاده+فیلم

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان