مبارزه با تروریسم؛ خواست مشترک ایران و ترکیه

IranTrkiye

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور مقابله با جریان‌های تروریستی را خواست مشترک ایران و ترکیه خواند و گفت: دو کشور در این زمینه تعامل بالایی دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات کشور، سیدمجید میراحمدی در نشست مشترک با مهمت یاووز رئیس دپارتمان امنیت ترافیک وزارت کشور ترکیه، با اشاره به اینکه تلاش دشمنان تضعیف روابط حسنه ایران و ترکیه است، افزود: با اراده و عزم بالای مسئولان در حفظ روابط، نقشه‌های دشمنان شکست خورده است.

وی همچنین به قدمت طولانی روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ارتقای تعاملات و سطح روابط متقابل سیاسی، امنیتی و اقتصادی با ترکیه استقبال می‌کند.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: ایران و ترکیه تجربیات و دانش خوبی در مسائل ترافیکی دارند و این آمادگی وجود دارد که انتقال تجربیات انجام شود.

به گزارش هابیلیان، رئیس دپارتمان امنیت ترافیک وزارت کشور ترکیه نیز با ابراز خرسندی از همکاری‌های مشترک دو کشور در حوزه‌های مختلف امنیتی و سیاسی، گفت: ایران و ترکیه از قرابت تاریخی و فرهنگی مشترکی برخوردارند و باید از این فرصت برای تقویت تعاملات در حوزه های مختلف بهره گرفت.

مهمت یاووز همچنین به ضرورت همکاری دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته اشاره کرد و افزود: دولت ترکیه به دنبال توسعه همکاری‌ها با ایران در این حوزه‌ها است.

وی همکاری در زمینه کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای را موضوع دیگر همکاری دو کشور برشمرد و گفت: کشورش آماده به اشتراک‌گذاری تجربیات و دانش مشترک در حوزه کنترل ترافیک و کاهش تلفات جاده‌ای است.


مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان