ما با داشتن ۱۷ هزار شهید ترور در عرصه مبارزه با تروریسم مدعی و جلودار هستیم

IMG22062990خطیب نماز جمعه تهران گفت: دنیا باید بداند که دولت آمریکا در صدر دولت‌های تروریستی دنیا قرار دارد. ادبیات آمریکا این است که غیرتمندان با شرفی همانند حزب‎الله لبنان، انصارالله یمن، حشد الشعبی عراق و سایر مبارزان را تروریست می‎دانند در حالی که این‌ها مبارزان با شرف مدافع ارزش‎ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، آیت الله سیداحمد خاتمی، در بخشی از خطبه های نماز جمعه دیروز (8شهریورماه) تهران، با اشاره به سالروز فاجعه 8 شهریور 1360 گفت:

امروز سالروز شهیدان رجایی و باهنر است که شهدایی وفادار و خستگی ناپذیر بودند. به همین دلیل امروز را روز مبارزه با تروریسم نامگذاری کرده‌اند؛ ایران قربانی تروریسم است. ۱۷ هزار شهید ما شهید ترور هستند بنابراین ما در عرصه مبارزه با تروریسم، مدعی و جلودار هستیم. موضوع دیگر اینکه آمریکا به اعتراف خودش تروریست‎پرور است؛ آن‌ها داعش و طالبان را ایجاد کردند و الان تمام گروه‎های تروریستی به گونه‎ای با آمریکا مرتبط هستند لذا این شرم‎آور است که آنها ادعای مبارزه با تروریسم دارند.

آیت الله خاتمی یادآور شد: در هفته گذشته مسئله مذاکره با آمریکا تب و تاب زیادی داشت، اما مقام معظم رهبری فرمودند: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره صورت نخواهد گرفت؛ مذاکره با عهدشکنان نابخردی است. مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‎شود. موضوع دیگر این است که مذاکره در شرایط برابر معنا دارد. ما سلطه را چهل سال است که نپذیرفته‎ایم و هرگز نخواهیم پذیرفت، لذا مسئولان به گونه‎ای حرف بزنند که دشمن از آن بهانه نگیرد.

وی بیان کرد: آمریکایی‎ها و به ویژه ترامپ نیاز به مذاکره دارند، چرا که وی می‎خواهد در انتخابات بگوید به صورت قهرمانانه، ایران را پای میز مذاکره کشاندیم، لذا ما نیازی به مذاکره با آمریکا نداریم بلکه آن‌ها نیاز به مذاکره دارند و در شرایط کنونی هم باید این آرزو را به گور ببرند.

خطیب جمعه تهران اضافه کرد: نکته دیگر اینکه مردم و مسئولان به خوبی فهمیده‎اند که اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند، لذا از مسئولان می‎خواهم فقط به مردم تکیه داشته باشند.

آیت الله خاتمی به بیان نکاتی در عرصه خارجی پرداخت و گفت: در عرصه خارجی هم به دو نکته اشاره می‏‌کنم. نکته اول درباره حمله رژیم صهیونیستی به لبنان است؛ این حمله نشان داد که خوی رژیم صهیونیستی، خوی تجاوزگری است و تنها سیاست مقابله با آن هم همان است که حضرت امام(ره) فرمودند که رژیم صهیونیستی باید نابود شود.

وی بیان کرد: اینکه حدود بیست روز است که مسلمانان کشمیر تحت آزار و اذیت هستند. از دولت هند انتظار می‎رود سیاستی منطقی در قبال مردم مسلمان هند در پیش بگیرد و به مسلمان منطقه زور نگوید.

وی ادامه داد: ملت ایران در چهل سال اخیر توطئه‌های زیادی دیده که خداوند همه آن‌ها را خنثی کرد. خداوند در قرآن می‌فرماید؛ اگر خسته شدید و از اصول خود کوتاه آمدید مطمئن باشید آسیب می‎بینید. اگر در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، خانوادگی و ... بی‎تقوایی کنیم آسیب می‎بینیم؛ این‌ها باورهای قرآنی است.

خطیب جمعه تهران یادآور شد: قرآن هشدار می‎دهد که دل به خداوند ببندید اگر می‎خواهید آسیب نبینید راهش فقط دل بستن به خداست و کسانی‎که چنین باورهایی ندارند از منافقان هستند و عذاب دردناکی در انتظار آن‌هاست. چنین افرادی با کفار و منافقان رفیق می‎شوند تا عزیز شوند اما باید بدانند این بی‎راهه است و برای آنها نتیجه‌بخش نیست.

وی بیان کرد: یاد شهید رئیسعلی دلواری را گرامی می‎داریم که در چنین روزی در جنگ با استعمارگران انگلیس به شهادت رسید. همچنین یاد اولین دادستان انقلاب اسلامی شهید قدوسی را گرامی می‎داریم که توسط منافقین کوردل به شهادت رسیدند.


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان