ماجرای ترور دانش‌آموزی که خط مقدم مبارزه با منافقین بود

 Mojarad

شهيد احمد مجرد 1فروردين1341 در بندرعباس به دنيا آمد و دوران كودكي را در آغوش گرم خانواده‌اي مذهبي سپري كرد.
وي مقطع ابتدايي را در دبستان «حافظ» و دوره راهنمايي را در مدرسه «28 مرداد» پشت سر گذاشت. دوران متوسطه را در دبيرستان «ششم بهمن» آغاز كرد؛ اما به دليل مشكلاتي كه به وجود آمد، مدت كوتاهي ترك تحصيل كرد و بعد در دبيرستان شبانه روزي «شهيد چمران» درس را ادامه داد.

احمد مجرد سرانجام درحالی‌که تنها 19 سال داشت، به دست عناصر گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسید.

در ادامه به مروری از سرگذشت شهید احمد مجرد می‌پردازیم:

37201 241
«احمد در زمان ترك تحصيل با سردار «حسن ذاكري نانگي» كه از مبارزان قبل از انقلاب بود و اکنون به شهادت رسیده است، آشنا شد و از تابستان 1356 در شركت حمل‌ونقل «پچوك» كه متعلق به شهيد ذاكري و حاج‌مصيب برزگري بود، مشغول به‌ كار شد. اين ارتباط و همكاري باعث شد تا شهيد مجرد نسبت به مسائل روز جامعه حساس‌تر شده و شناخت بيشتري نسبت به جريان‌هاي سياسي پيدا كند.
زمان اوج‌گيري انقلاب، وي شروع به پخش اعلاميه و شعارنويسي روي ديوارها و مكان‌هاي عمومي كرد و در تظاهرات‌ها و راهپيمايي‌ها شركت فعالي داشت.
وي پس از پيروزي انقلاب، رهبري جوانان محله را برعهده گرفت و بنيان‌گذار اصلي تشكيلات پايگاه مسجد صاحب‌الزمان(عج) بود.
اولين حركت فرهنگي احمد، سازمان‌دهي نيروهاي جوان و ساخت كتابخانه مسجد و پس از آن راه‌اندازي پايگاه بسيج و تاسيس انجمن اسلامي محله بود. با آغاز اين فعاليت‌ها، رغبت و انگيزه جوانان به مشاركت بيشتر شد و احمد آن‌ها را به شركت در اردوهاي جهاد سازندگي و خدمت‌رساني به روستاها تشويق می‌كرد.
از جمله فعاليت‌هايي كه در اين اردوها بود و جوانان مسجد و در راس آن‌ها احمد به آن‌ها اهتمام داشتند، توزيع كالا، كشت صيفي‌جات و برداشت محصول، آب‌رساني به روستاها و حفر چاه براي راه‌اندازي آب شرب منازل مسكوني بود.
آگاهي و تسلط شهيد مجرد به مسائل سياسي و حساسيت وي در مقابله با عقيده‌هاي گروهک‌های چپ و افراطی، گاهي موجب تنش و برخورد مستقيم با آن‌ها مي‌شد.
با شروع جنگ تحميلي، احمد لباس رزم را برتن كرد و 15آذر1359 همراه با اولين گروه عازم جبهه شد. او پس از بازگشت، به بندرعباس آمد و در واحد اطلاعات سپاه پاسداران مشغول به خدمت شد.

وی كار ناتمامي را كه قبل از اعزام به جبهه آغاز كرده بود، ادامه داد و درصدد بود تا خانه‌هاي تيمي گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب را شناسايي کند.
احمد مجرد، يادگار عباس و معصومه دلاورمردي بود كه ششم آبان‌ماه 1360، با همراهي «علي عظمايي» فرمانده كنوني منطقه پنجم نيروي دريايي سپاه، اقدام به ورود به خانه تيمي شناسايي‌شده گروهک تروریستی منافقین كردند كه با آغاز درگيري مسلحانه از ناحيه سر مورد اصابت گلوله كلت قرار گرفت و به شهادت رسيد. شهید مجرد همیشه در خط مقدم مبارزه با گروهک‌های تروریستی بود.»

به نقل از ایرنا


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9202025&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان